SDN Yeni Moderatörlerini Arıyor

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M

Murat Burç

SDN Okuru
Yeni mod olmuş üyeler için bırak banlamayı mesaj silmek uyarı vermek bile ekip kararıyla yapılır sen öyle mod oldum yetkiler bende gibi olacak sanıyorsan ohoooo işimiz var seni bir süre deneyecekler dedikleri gibi yetkilerin kısıtlı olacak ayrıca bence seni özel olarak denetlemeleri gerekiyor :D bence denemekten zarar gelmez
--- Gönderi Güncellendi ---

Özeldeki mesajlar silinemiyor mu
Üstte dediğim gibi gerek yok alabileceğinim tek rütbe olan Guruyu alayım ondan sonra forumdaki geleceğimi düşünürüm.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Guru dan sonra özel istekle alt yazıya bir şey yazdırmak için başının etini yersin @byefsane nin sonra sen
Sanmıyorum.
Ya Guruyu alınca ya da 70 bin mesaj olunca forumu bırakmayı düşünüyorum. Daha fazlasına gerek yok ondan sonra forumdaki hayatını bırakıp başka şeylere yönelirim burada durmamın bir amacı yok

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
:D
Sanmıyorum.
Ya Guruyu alınca ya da 70 bin mesaj olunca forumu bırakmayı düşünüyorum. Daha fazlasına gerek yok ondan sonra forumdaki hayatını bırakıp başka şeylere yönelirim burada durmamın bir amacı yok
Bak bak trip atıyor ya mod olursanız ne yapacaksınız saygıdeğer beyefendi:D

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Yeni mod olmuş üyeler için bırak banlamayı mesaj silmek uyarı vermek bile ekip kararıyla yapılır sen öyle mod oldum yetkiler bende gibi olacak sanıyorsan ohoooo işimiz var seni bir süre deneyecekler dedikleri gibi yetkilerin kısıtlı olacak ayrıca bence seni özel olarak denetlemeleri gerekiyor :D bence denemekten zarar gelmez
Yanlış hatırlamıyorsam 1 hafta elinde yetki tutamayan adaylar olmuştu ? @by efsane ? Kendi kafalarına göre biraz davranmışlardı diye hatırlıyorum ?

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,350
:D sırf hava atmak için mod olanlar var ya

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
:D sırf hava atmak için mod olanlar var ya
Moderatör ne yapar ? Moderatör olan biri neleri kendinde uygulamalıdır.
1- Aynı editör gibi konu açarız.
2- Forumda düzeni sağlar ve kuralları uygularız.
3- Mümkün mertebe forumda kavga çıkmaması, kalp kırılmaması için çalışırız.
4- Forumun amacından çıkmamasını sağlamaya çalışırız.
5- Tarafsızca eleştiri ve önerilerde bulunmaya çalışırız.
6- Diğer üyelerin sorularını cevaplar ve raporlarına bakarız.
7- Forumda etiği korumaya çalışırız. Hakaret, küfür, yada telif haklarını zedeleyecek içerik, virüs veya bir kişiye yönelik tehdit vari her türde edilen kelime aslında bir dava unsurudur. Üyeleri bu konuda elimizden geldiğince korumaya çalışıyoruz. İnternette ettiğiniz bir hakaret yüzünden 12 yıla kadar hapis yatabilirsiniz. İşte biz o olmasın diye de uğraşıyoruz.

Bunlar dışında moderatörlük sorumluluktur. Bazen arkadaşlarımın kendilerini ilgilendirmeyen, görevleri olmayan şeylerde bile çaba gösterdiğini görüyorum ama aynı şekilde bunu yaptıkları için üyelerden bir küfür yemediklerini görüyorum. Bazen forumdan bir süre uzak durmak isteyebiliyorsunuz, kafa izni için. Sinirleri sağlam olmayan, sakinliğini koruyamayacak, aşırı sivri dilli birinin kaldırabileceği bir şey değil.

Yardım etmek ise ben üyeyken de diğer üyelere yardım ettim en az bir mod kadar belki bu forumdaki çoğu kişiden daha çok çalışmışımdır. Ben gelmeden önce Linux bölümün çok cansızdı, yeni canlanmaya başladı. Bunu bir moderatör olarak yapmadım ben, basit bir üye olarak yaptım. Yani demem o dur ki insanlara yardım etmeniz için üstünüzde yönetici yazma şartı yok. Üstümde yönetici yazsın, yardım ederim...

Sx105rRomules

Müdavim
Reaksiyon puanı
177
Bakalım kım olacak hayırlısı.

Son düzenleyen moderatör:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Aynı editör gibi konu açarız.
Mesela ne konusu? Sizin dışınızda elle tutulur gözle görülür konu açan görmedim kimse kusura bakmasın. SDN içeriklerininin linkini kopyala yapıştır yapıp konu açmak falan mı konu açmak harbiden ?
- Forumda düzeni sağlar ve kuralları uygularız
Çok hızlısınız o konuda :D
4- Forumun amacından çıkmamasını sağlamaya çalışırız.
Haaa siz şu trollemeleri önlüyorsunuz:D:D:D
5- Tarafsızca eleştiri ve önerilerde bulunmaya çalışırız.
Siz bir kenara diyip gerisini getirmiyorum anlayan anladı.
6- Diğer üyelerin sorularını cevaplar ve raporlarına bakarız.
Bu konuda da bayağı hızlısınız Malatyalı travestiyi 1 gün milletin anasına söven arkadaşı 5 saat beni 10 dakika sonra banlıyorsunuz.

Ben gelmeden önce Linux bölümün çok cansızdı, yeni canlanmaya başladı.
Katılıyorum dalga yoktur:D gerçekten katılıyorum.

Sinirleri sağlam olmayan, sakinliğini koruyamayacak, aşırı sivri dilli
Şu özellikler niye beni tanımlıyor anlamış değilim. :D

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
@Murat Burç sağolasın, eğer kendimizi beğendirebildiysek ne mutlu bize :)
Mesela ne konusu? Sizin dışınızda elle tutulur gözle görülür konu açan görmedim kimse kusura bakmasın. SDN içeriklerininin linkini kopyala yapıştır yapıp konu açmak falan mı konu açmak harbiden ?
Aslına bakarsan her zaman ben de bulamıyorum. Kendi bölümünde konu bulmak kolay bir şey değil. Açıyorlar ama dediğin gibi yeterince açamıyoruz. Çünkü konu bulamıyoruz. Ama misal ben birinin sorusuyla karşılaşıyorum, diyorum ki güzel fikir, hemen bunu bir konu olarak açıp anlatıyorum.
Bu konuda da bayağı hızlısınız Malatyalı travestiyi 1 gün milletin anasına söven arkadaşı 5 saat beni 10 dakika sonra banlıyorsunuz.
Bir de şöyle düşün, onlar çok aktif değillerdi ve sen 7/24 gözümüzün önünde adamsın :D 5 saat sonra banlanmaları belki fazla göze batmadığı için olabilir, belki rapor gelmemiştir, belki bölüm yetkilisinin bir bahanesi vardır ama haksız bir davranışı bıraktıysak, savunduysak, koruduysak söyle ? :)
Katılıyorum dalga yoktur:D gerçekten katılıyorum.
Bence hala yeterince canlı değil çünkü forum yeterince canlı değil şu an. Onun için de yeni üyeleri çekmeye çalışıyoruz :)
Şu özellikler niye beni tanımlıyor anlamış değilim. :D
Eğer sen bile bunların tam seni tanımladığını düşünüyorsan yandık :D Dediğim gibi bir moderatörün yetkisi değil, görevi vardır. Sorumluluk alıyorsun sırtına. Herkese gitmeyebilir. Forum bir sorumluluk, bir iş, bir görev halini alacak. Sonunda sen üzülürsün. Üstelik misal ben birinin mesajını sileceksem önce bütün arkadaşlarımın da onayını alırım muhakkak. Yada birine uyarı vereceksem herkese sorarım ve onlar da bize sorar. Bireysel karar vermiyoruz yani bir tek kişinin keyfiyeti yok ortada :)

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,350
Şu konuda haklı Murat arkadaş sorunu başlatan kişi değilde devam ettiren kişi niye ilk ceza yiyor

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Şu konuda haklı Murat arkadaş sorunu başlatan kişi değilde devam ettiren kişi niye ilk ceza yiyor
Bir de şöyle düşün, onlar çok aktif değillerdi ve sen 7/24 gözümüzün önünde adamsın :D 5 saat sonra banlanmaları belki fazla göze batmadığı için olabilir, belki rapor gelmemiştir, belki bölüm yetkilisinin bir bahanesi vardır ama haksız bir davranışı bıraktıysak, savunduysak, koruduysak söyle ? :)
Dediğim gibi çünük o en aktif üyelerden ve o yüzden en çok o göze batıyor. Kişisel bir garezimiz yok ama en gözümüzün dibinde olan o :D Eğer bir tartışma çıktıysa mağdur bıraktığımızı düşündüğünüz bir taraf varsa bize özel mesaj yoluyla ulaşabilir, derdinizi çözmemize yardım edebilirsiniz :) Bir adaletsizlik yada bir kişiyi koruma, bir kişiyi yerden yere çarpma gibi bir amacımız yok. Murat da forumun üyesi ve benim küçüğüm, uzun zamandır tanıdığımız bir kardeşimiz. Biraz aşırıcı olması tepki çekiyor ve mecburen biz de duruşumuzu koymak zorunda kalıyoruz çünkü onun girdiği muhabbetlerin çoğu sonu gelmeyen tartışmalara dönüyor ve işin içinden çıkılmıyor. @Murat Burç bazen biraz alttan almayı öğrenmelisin insanları :D Baktın ki muhabbetin içinden çıkılmayacak, görmezden gel. Tek cevap daha yazma.

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,350
Geçenlerde ilk cezamı yemiştim pişman olmuştum cidden şikayet falan ettim bir kaç saattir bakılmadı sinirlendim tek bir cevap yazdım uzaklaştırıldım

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Cogumuzun burda durma amaci %90 sosyal medya muhabbeti.zaten dogru duzgun forum vs yok.olanlarada surda iki satirda olsa yazarak destek olabiliyorsak iyi.mod olayina gelince,harbi sinirleri saglam insan lazim.sabir lazim herkesin isi degil.yapabilene helal olsun derim.

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,350
En önemlisi zaman ayırabilmek ben mesela çok ayıramıyorum her gün buradayım herkese yardımcı olup bilgilendirmeye çalışıyorum teknolojiyi takip ediyorum sabretme konusunda oldukça iyiyimdir haksızlık dışında ama zaten ben yaşça küçük sayılırım mod olmaya kalkışsam yardımlarım yeterli kalmayabilir ondan sonra ayıp etmiş olurum açıkçası bu işler kolay değil mod olacak arkadaşlar yapamayacaksa beceremeyecekse hiç aday olmakla uğraşmasın

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,180
Bu moderatörlük işini bende çok istedim. Ama olmadı demek ki eksik taraflarım var. Sanırım son zamanlarda forumu fazla eleştirmem ve dargınlıktan dolayı fazla aktif olmamam bunu etkiledi. Her şeyin başı burada aktif olacaksın. Sonrasında yardım edebileceğin bir konu bulacaksın ve o konuya yoğunlaşacaksın. Yöneticiler beğenirse alır. Baktılar daha çok yolun var geçip giderler. Ben birdaha başvurmayacağım. Ama yöneticilere önerim şudur. Şuan forumda ağır bir eksiklik var. Her başvurunun iyice incelenmesi ve o kişinin o konu hakkındaki bilgisi iyice araştırılmalı. Hepsi değerlendirilmeli. Daha da önemlisi kaliteli insanların olması. Ben burada egoist çok moderatör gördüm. Hepside ortalığı dağıtıp gitti. Zaten bu eksiklik onların yüzünden oldu. Yönetim kadrosu şimdi iyi seçilsin ki bir daha aynı durum yaşanmasın.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
Geçenlerde ilk cezamı yemiştim pişman olmuştum cidden şikayet falan ettim bir kaç saattir bakılmadı sinirlendim tek bir cevap yazdım uzaklaştırıldım
Ben ilk cezamı yediğimde başta hiç pişman değildimde sonra baktım cevap yazamıyosun

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,350
Ben ilk cezamı yediğimde başta hiç pişman değildimde sonra baktım cevap yazamıyosun

Ben aslında haksız yere yedim gibi bir şey oldu ama yinede almam gerekiyordu ne Foruma baktım Ne konuları okuyabildim ne de mesaj yazabildim herşey kitlendi siz nasıl ceza aldınız bilmiyorum ama resmen kafayı yedim

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
@utkuversus şu an kolay adam bulamamamızın sebebini aynen kendi ağzınla söyledin. Bakıyoruz, araştırıyoruz, kayda değer adam arıyoruz. Yakın zamanda Valve diye bir modumuz vardı hatırlarsan. Adam sahte bilgi vermiş, adamdan modluğu aldık diye adam sorulan hiçbir soruyu cevaplamadı. Bana yetkileri geri verin, yardım edeyim tekrar millete havasında dolaştı. SDN vana kapandı diye konu açtı falan dikkat çekmeye çalıştı, diğer üyelerle lakayit konuştu, yaş, zeka gibi konularla ilgili hakaretler etti, daha sayim mi ? Onun oyun bölümünü biraz canlandırabileceğine inanıp aldık, adamın tavrından ne olduğu belli oldu. Dikkatli seçmek lazım yetki vereceğin adamı.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
Ben aslında haksız yere yedim gibi bir şey oldu ama yinede almam gerekiyordu ne Foruma baktım Ne konuları okuyabildim ne de mesaj yazabildim herşey kitlendi siz nasıl ceza aldınız bilmiyorum ama resmen kafayı yedim
Ben gizli sekmeden üye girisi olmadan konulara bakıyodum sonra iki kere üyelik açtım murat burçun istihbaratı yüzünden o hesaplarda ban yedi bir üyenin birden fazla hesabı olamaz mantığı sonra ceza bitti falan işte burdayım
@utkuversus şu an kolay adam bulamamamızın sebebini aynen kendi ağzınla söyledin. Bakıyoruz, araştırıyoruz, kayda değer adam arıyoruz. Yakın zamanda Valve diye bir modumuz vardı hatırlarsan. Adam sahte bilgi vermiş, adamdan modluğu aldık diye adam sorulan hiçbir soruyu cevaplamadı. Bana yetkileri geri verin, yardım edeyim tekrar millete havasında dolaştı. SDN vana kapandı diye konu açtı falan dikkat çekmeye çalıştı, diğer üyelerle lakayit konuştu, yaş, zeka gibi konularla ilgili hakaretler etti, daha sayim mi ? Onun oyun bölümünü biraz canlandırabileceğine inanıp aldık, adamın tavrından ne olduğu belli oldu. Dikkatli seçmek lazım yetki vereceğin adamı.
Doğru söylüyorsunuzda dediğimiz gibi zaten ipler sizin elinizde murat burç için denersiniz zaten bir sıkıntı çıkarsa alırsınız(ki hiç zannetmiyorum)yetkilerini çıkmazsa devam ettirirsiniz ne olacak tek başına adam mı banlayacak bilinen üzere sağlam apple cı diğer modlarınızda var iphone x konusuna bakabilirsiniz gereksiz yere uyarıda bulunan(forumda ban yediğimde o kadar sinirlenmemiştim orada olduğum kadar) bir tanede samsungcu gelsin fena olmaz mod ekibini dağıtacak bu adam ne yapacak

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,350
Ben gizli sekmeden üye girisi olmadan konulara bakıyodum sonra iki kere üyelik açtım murat burçun istihbaratı yüzünden o hesaplarda ban yedi bir üyenin birden fazla hesabı olamaz mantığı sonra ceza bitti falan işte burdayım

Doğru söylüyorsunuzda dediğimiz gibi zaten ipler sizin elinizde murat burç için denersiniz zaten bir sıkıntı çıkarsa alırsınız(ki hiç zannetmiyorum)yetkilerini çıkmazsa devam ettirirsiniz ne olacak tek başına adam mı banlayacak bilinen üzere sağlam apple cı diğer modlarınızda var iphone x konusuna bakabilirsiniz gereksiz yere uyarıda bulunan(forumda ban yediğimde o kadar sinirlenmemiştim orada olduğum kadar) bir tanede samsungcu gelsin fena olmaz mod ekibini dağıtacak bu adam ne yapacak

Bende Ziyaretçi olarak Konulara bakıyorum arada ama içime çok kötü his siniyor

M

Murat Burç

SDN Okuru
çünkü onun girdiği muhabbetlerin çoğu sonu gelmeyen tartışmalara dönüyor
İlk geldigimde 6 aylık iOS- Android tartışmalarının sayfalarca sürdüğü tartışmaları hatırlamıyorsunuz sanırım. :D
@Murat Burç bazen biraz alttan almayı öğrenmelisin insanları :D Baktın ki muhabbetin içinden çıkılmayacak, görmezden ge
Ubuntu yüklü bilgisayarım geldiği zaman Linux forumunu tabiri caizse basacağım finix ile sana geçmiş olsun :D:D Benim için Windows 7= Android :D bakalım siz sakın kalabilecek misiniz?:D

[
O adam bi garipti yahu
murat burçun istihbaratı yüzünden o hesaplarda ban yedi bir üyenin birden fazla hesabı olamaz mantığı sonra ceza bitti falan işte burdayım
Multi hesap açtığında kesinlikle kaçırmayacağım adamlardan birisisin:D
@eronis KESİNLİKLE TARAF TUTULUYOR VE BEN HİÇ HOŞNUT DEGİLİM. @by efsane Sana da gelsin bu sözlerim ben ve bir çok kişi iPhone X konusunda yapılan muameleden hiç hoşnut değil.

Curuk elma

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Haklısında dur sakin öle şeapma modlara öle girmeseydin :Dsiz zaten benim tek hesabımla baş edemiyonuz birden fazla olursa bu foruma tehdit olur beni düşünüp eklemişler o maddeyi

Başta iyi gidiyordu da :D

Bence sen niye canınını sıkıyorsun ki kendi siteni kur sonra burdan ilan et akın akın gelelim kendi sitenin yöneticisi ol sonra oraya gelen apple cıları fanboyları eze eze keyfimize göre istekle banlayalım unutma bak lg bölümü moderatörü benim başkasına verirsen buraya geri dönerim. FORUM BURÇ :D:D:D
İphone bölümüne de beni versen güzel olur murat
Keske her yılın 1 günü trol günü olsa herkes birbirini trollese

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
İphone bölümüne de beni versen güzel olur murat
Keske her yılın 1 günü trol günü olsa herkes birbirini trollese
Ben apple cı bırakmıycaz diyom sen iphone diyonnneyse aynen 1 nisan konu trolleme günü

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Arkadaşlar, muhabbetinizi bozmak istemem ama burada biraz fazla konu dışında muhabbet ettik :) Başka bir konuda devam ederseniz konuyu çok şişirmemiş bu konudaki önemli mesajları görmüş oluruz :)

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,811
Mod olamayacağımdan ve telefonum forumda kastığından başvuru yapmıyorum :) Şimdiden olacaklara hayırlı olsun :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...