SDN Yandex Kullananlar Buraya ! ...

Varsayılan Arama Motorunuz Yandex mi?

• Kullanılan toplam oy
    286

Bu konuyu okuyanlar

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Dün itibariyle bende başladim bakalım alışmaya çalışcam :)

Reaksiyon puanı
4
Dün itibariyle bende başladim bakalım alışmaya çalışcam :)
Telefonunuz için Yandex.Haritalar servisini denemek ister misiniz?: http://mobil.yandex.com.tr/haritalar/

Yandex.Haritalar iOS, Andoroid ve Java tabanlı olarak cep telefonlarınızda da hizmetinizde. iOS ve Android telefonlar için Panaroma serviside aktif. Yandex.Haritalar servis verdiği tüm telefonlarda anlık olarak Yandex.Trafik hizmetini kullanarak size anlık trafik yoğunluğunu belirtir. Rota hesaplama hizmeti ile en kısa yoldan sizi varış noktasına götürür. Yandex.Haritalar'ın cep uygulaması internet bağlantınız olmasada çalışır. (Daha önce görüntülediğiniz kordinatları önbelleğine alır.)

Reaksiyon puanı
4
Bu 2 gb dosya nasıl gönderiliyor merak ettim...çünkü sadece 30 mb eklentiye izin veriyor...

http://yardim.yandex.com.tr/mail/?id=1121423
Deneyerek görebilirsiniz. Benim elimdeki en büyük dosya buydu:
i5565873_mail-png

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
buradakileri okudukça gaza geldim bir süre yandex kullanalım bakalım :) :)

çok ortalığa düşmeden adımı içeren mailimi de kaptım erkenden :)

mei

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Google, Gmail, Google Maps, Youtube, Google Translate, Google Akademik, Google Görseller, Picasa, Google+, Google Docs, Google Reader.

Google etrafımızı öyle bir çevirmiş ki kurtulmak imkansız maalesef. Bu saydığım ürünlerin hepsi de alanının en iyileri.

hiç birşey rakipsiz değildir. Hayatını ve projelerini asla 1 şirket üzerine kuramazsın. Bu her alanda böyledir.

torraptors

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Deneyerek görebilirsiniz. Benim elimdeki en büyük dosya buydu:
i5565873_mail-png%20

Sanırım anlaşılmadı.Verdiğim linkte yazılanlar aktarayım o zaman.Kendileri 30 mb sınır var diyor.
[h=1]Postaya dosya ekleme[/h]
Dosya göndermek için, yeni posta oluşturma sayfasında
2011-09-06_122826.png
metin girişi yapılan alanın altında bulunan tuşa basın.
Açılan «Dosya yükleme» penceresinde yollayacağınız dosyaları bulun, onları seçin ve «Aç» tuşuna basın. Dosyalar postaya eklenip özel simgelerle işaretlenecektir. Bir postaya birden fazla dosya ekleyebilirsiniz. Yanlışlıkla hatalı bir dosya yüklemeniz halinde, şu tuşa basarak eklentiler arasından onu silmek mümkündür
h12814610_2010-10-15_132600.png
.
Postaya ekleyebileceğiniz maksimum posta boyutu 30 MB'tır. Birden fazla dosya eklediğinizde ise, tek bir postaya yapabileceğiniz toplam eklenti boyutu en fazla 30 MB'tır.
Yani dostum;
562 mb dosya seçebilirisin ama ekleme başarıyla sonuçlanıyor mu? orası önemli.Ben başaramadım.

Reaksiyon puanı
4
Sanırım anlaşılmadı.Verdiğim linkte yazılanlar aktarayım o zaman.Kendileri 30 mb sınır var diyor.
Postaya dosya ekleme

2011-09-06_122826.png
Açılan «Dosya yükleme» penceresinde yollayacağınız dosyaları bulun, onları seçin ve «Aç» tuşuna basın. Dosyalar postaya eklenip özel simgelerle işaretlenecektir. Bir postaya birden fazla dosya ekleyebilirsiniz. Yanlışlıkla hatalı bir dosya yüklemeniz halinde, şu tuşa basarak eklentiler arasından onu silmek mümkündür
.
Postaya ekleyebileceğiniz maksimum posta boyutu 30 MB'tır. Birden fazla dosya eklediğinizde ise, tek bir postaya yapabileceğiniz toplam eklenti boyutu en fazla 30 MB'tır.
Yani dostum;
562 mb dosya seçebilirisin ama ekleme başarıyla sonuçlanıyor mu? orası önemli.Ben başaramadım.
Evet, ben yedekleri Yandex.Mail üzerinden gönderiyorum.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
fanatikleri de olduysa, o zaman bu motoru tutan olamaz ;)

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Normalde google kullanıyorum ama ders konularını ararken yandex i de tercih ediyorum.

WebNick

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
"Motor" değilde "arama sağlayıcı" tabiri daha uygun sanki

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Postaya dosya ekleme

2011-09-06_122826.png
.
Yani dostum;
Kontrol ettim Yandex 2GB dosya limitini 30MB'a indirmiş. Sanırım Rusya içinde durum aynı. Ancak Rusya'da narod.disk diye bir servis mevcut. Bu servis ile 5GB dosyaları paylaşabiliyorsunuz.
Google ve Yandex'i karşılaştıran arkadaşlara bir hatırlatma. Yandex servislerinin tamamı Google'dan iyi olmayabilir ancak Yandex şuan Türkiye'ye servislerinin yarısını dahi açmış değil. Chrome tabanlı tarayıcısı dahi mevcut. Bu birşeylerin belirtisi. Dostça rekabet gibi.

Reaksiyon puanı
4
Kontrol ettim Yandex 2GB dosya limitini 30MB'a indirmiş. Sanırım Rusya içinde durum aynı. Ancak Rusya'da narod.disk diye bir servis mevcut. Bu servis ile 5GB dosyaları paylaşabiliyorsunuz.
Google ve Yandex'i karşılaştıran arkadaşlara bir hatırlatma. Yandex servislerinin tamamı Google'dan iyi olmayabilir ancak Yandex şuan Türkiye'ye servislerinin yarısını dahi açmış değil. Chrome tabanlı tarayıcısı dahi mevcut. Bu birşeylerin belirtisi. Dostça rekabet gibi.
Şu anda yaptığınız dosya transferleri Narod hizmeti üzerinden yayınlanıyor zaten. Tüm servisler birbirleriyle paralel çalışır. Narod servisi tam olarak aktif olmamasına rağmen Yandex.Mail'de kullanılabiliyor.

Örneğin: http://narod.ru/disk/27873554001/texture_portrait_mp4.zip.html

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
geçende istanbul street view uygulamasına giriyim dedim, resmen istanbulu baştan keşfettim. bu yaşıma kadar istanbul'da yaşadığıma kendim inanasım gelmedi.

google bizi 3.dünya ülkesi görüp bu tarz uygulamalardan mahrum bıraksın bakalım...

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
hotmaili yandex e baglayabiliyomruyuz ?

torraptors

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şu anda yaptığınız dosya transferleri Narod hizmeti üzerinden yayınlanıyor zaten. Tüm servisler birbirleriyle paralel çalışır. Narod servisi tam olarak aktif olmamasına rağmen Yandex.Mail'de kullanılabiliyor.

Örneğin: http://narod.ru/disk/27873554001/texture_portrait_mp4.zip.html

Evan Kardeş;
Daha önceki cevaplarında dosyaları yandex mail üzerinden attığını yazmıştın,mümkün olmadığı ortaya çıkınca da şimdi narodu kullanıyorum diyorsun.Aynı şey değil.Narod 3 ay sürekle saklıyor dosyayı oysa mailde yıllarca saklanabilir dosyalar.
Tamam yandex çok güzel bir iş yapmış ama vermediği hizmeti de veriyormuş gibi reklam etmenin bir alemi yok.Sonuçta google ya da yandex hiçbiri babamızın oğlu değil.İyi hizmeti kim veriyorsa ona eyvallah.
Konu ile ilgili ayndex destek kısmına mail attım,cevap gelirse yazarım.
Selamlar.

Paramore

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Benim anasayfam about:blank'tır. Zaten gireceğim belli başlı siteler için yer imlerini, arayacağım siteler vs. içinde adres çubuğunu kullanırım. Bunun dışında Yandex'e nedense çok ısındım. Google ve Gmail'den sonra 3. yerimim Yandex. Ayrıca E posta servisi de kullanışlıya benziyor daha detaylıca bakmadım. Haritaları ise zaten kullanıyoruz.

Reaksiyon puanı
4
Evan Kardeş;
Daha önceki cevaplarında dosyaları yandex mail üzerinden attığını yazmıştın,mümkün olmadığı ortaya çıkınca da şimdi narodu kullanıyorum diyorsun.Aynı şey değil.Narod 3 ay sürekle saklıyor dosyayı oysa mailde yıllarca saklanabilir dosyalar.
Tamam yandex çok güzel bir iş yapmış ama vermediği hizmeti de veriyormuş gibi reklam etmenin bir alemi yok.Sonuçta google ya da yandex hiçbiri babamızın oğlu değil.İyi hizmeti kim veriyorsa ona eyvallah.
Selamlar.
yandex-sinirsiz-mail-507x266.png

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Evan Kardeş;
Selamlar.

Daha önce eposta ile dosya gönderim boyutu 2 GB idi. Bu hem eposta giriş sayfasında hem de yardım sayfalarında belirtilmişti. 30 MB'a ineli 1 ay bile olmadı. Galleş Yandex.

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Giriş yapmadan mail.yandex.com.tr adresini ziyaret ediniz ve okuyunuz...
Onları biliyorum zaten hatta yandexin bana attığı epostada 2 değil 3 GB diyor.

2.png

Büyük dosyaları kolayca gönderin
Tek bir e-posta mesajıyla yüksek boyutlu dosyaları kolayca gönderebilirsiniz – her bir ek dosya en fazla 3GB boyutunda olabilir.

Şuan 32 MB dosya eklediğim sunucuya yükleyemiyor.

T800

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Bir deneyelim bakalım ne kadar iddalı..

Reaksiyon puanı
4
Pazartesi günü hizmete açılacak olan Yandex.Müzik servisi ile reklamlarından bunalan Fizy!'e büyük bir darbe indirilmesi hedefleniyor.

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
ben müziği youtube'dan dinliyorum :)

müzik youtube'da dinlenir!:)