SDN Üyeleri, Gezi Parkı Eylemi için ne düşünüyorlar? Tartışıyoruz!

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
anket sonucunu yazmış ama 135 kişiyi kendisi gibi düşündüğünü sanıyor bu konu kapanırsa en çok sizin saçmalıklarınızdan kurtulacağız gerçeklere en başından beri doğru düzgün cevap bile veremediniz durmadan yandaş medyadan aldıklarınızı buraya yazdınız baktınız olmuyor milletle dalga geçmeye çalıştınız ... ama nafile çabalar sonuçsuz kalacak elbet hak yerini bulacaktır...
bu arada doğudaki pkk polislerini de bağrınıza basarsınız artık ne de olsa polisleri çok seviyorsunuz... ülke elden gidecek bunlar hala erdoğan diyip duracaklar...

güzel bir cevap olmuş anlayana 135 sanki hepsi onların yanında bende kapansın dedim niye dedim düşünün bakalım:)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Tarih bilmiyorsan kullanma lütfen.Sırıtıyor. Edebiyat ancak lafların.

Ha hatanı da söyleyim. Şimdi sana soru. Mekke döneminde Efendimize o işkembe haysiyetsizliği yapıldı. Yapanın adını bulurum sana. Medine olmadı böyle bi hadise. Peki o devirde Mekke de nerde yahudi ? Müşrik desen amenna...

Anca edebiyat, ajite zamanı hep yahudiler, yezidler...

Adam cahil yahu bilmiyor öyle Tarih mari islamiyeti felan filan sen daha iyi biliyorsun cok cahil bir insan!

Hadi sen anlat bakalım şöyle güzel güzel uzun bir yazı senin şu bilgi dolu fikirlerini bir okuyalım hadi bekliyorum ha bak ben bilmiyorum diğer arkadaşda tarih den felan haberi yok senin dediğin gibi.

bekliyorum senden bilgi sahibi olalım kopy paste yok ha.

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
Şimdi sen neye cevap vermiş oldun, neye itiraz etmiş oldun? Belli belirsiz hatanı söyleyeyim dediğin konuya; yani o dönemde nerede Yahudi demene yine de değinelim mi? Bütün İslam tarihi bir kenara, Hayber'i de mi duymadın? Hayber Kalesi'nin fethini de mi işitmedin? Hayber'in Medine'den kovulan Yahudilerin toplandığı yer olduğunu da mı bilmiyorsun?

Arapların bir kısmının o dönemde Yahudi olduğunu mu hatırlatayım? Bir kısım Yahudi ve Hristiyanların "burada bir peygamber zuhur edecek" bilgisiyle gelip daha Resulullah doğmadan evvel Mekke'ye yerleşmiş olduklarını mı hatırlatayım? Ki onlardan biri de "Selman biz ehl-i beyttendir" hadisine mazhar olmuş Selmandır ki, önce Yahudi idi, sonra Hristiyan oldu ve Resulullah zuhur etmeden önce Mekke'ye gelip yerleşerek onun zuhur etmesini bekledi. Yoksa Allah'ın ayetini mi hatırlatayım; "Kendilerine kitap verdiklerimiz (Yahudi ve Hristiyanlar) onu (Hz. Muhammed’i) evlatlarını tanıdıkları gibi tanırlar. Hâl böyleyken içlerinden bir kısmı bile bile hakkı gizlerler. (Bakara 146)". (Yahudiler olmadıkları yerde bilmedikleri bir peygamberi mi tanıyorlar Allah'ın ayetine göre?) Yoksa evladını Kâbe'ye bırakan Hz. İbrahim'in Yahudilerin de peygamberi olduğunu hatırlatayım? Bir kısım Yahudilerin Hz. Abdullah'ı öldürmek istemelerinden mi bahsedeyim?

Allah aşkına, şu sözün ne kadar doğrudur:
hayber hicretten sonra fethedilen ve medinedeki yahudilerin sürüldüğü , kalelerden oluşan bir yer... Demeye çalıştığım açıktı halbuki. Araplar Yahudi değildi, onlar filistinden sürülen yahudiler... Ayrıca o bilgi yahudilerde var hristiyanlarda değil. ayrıca bildiğim kadarıyla ehli beyt soyla ilgili, selman nerden çıktı? Kummi'de mi geçiyor hadis kütüb-i sittede mi? sizin sitte de değil bizimkinde ama...
Gene dolandırmışsın işte, milletin sana dediği bu, Ordan buradan toplayıp, siyak sibakından koparıp oryantalistler gibi tezine uygun hale getirmeye çalışıyorsun. Hz ibrahim nerede yaşıyordu? Hz ismail nerde doğdu? Onu nerden alıp kabeye yerleştirdi? ne kadar sık ziyaret ederdi? Kaynaklardaki yerlerdn biri 20-30 km iken Kabe yüzlerce km. Hangisi daha doğru, hangisi daha makul?
ve o sözümün arkasındayım....

güzel bir cevap olmuş anlayana 135 sanki hepsi onların yanında bende kapansın dedim niye dedim düşünün bakalım:)

Adam cahil yahu bilmiyor öyle Tarih mari islamiyeti felan filan sen daha iyi biliyorsun cok cahil bir insan!

Hadi sen anlat bakalım şöyle güzel güzel uzun bir yazı senin şu bilgi dolu fikirlerini bir okuyalım hadi bekliyorum ha bak ben bilmiyorum diğer arkadaşda tarih den felan haberi yok senin dediğin gibi.

bekliyorum senden bilgi sahibi olalım kopy paste yok ha.
ha ha :D :D kitap okumayı bilmiyorsanız, ben burada foruma yazıp mı size öğretecem :D arada makale tez linki atarım, kitap adı veririrm okursunuz eğer çok istekli ve sözünüzde duracaksanız...

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
@ahberi diğerlerini bir kenara ata şu yazı ne kadar güzel ya

oku bir siyaset felan değil hayber savaşı ile ilgli valla gururlandım ya.

http://www.ehlibeyt.com/icerikler.php?kategorino=5&altkategorino=10&icerikno=135

hayber hicretten sonra fethedilen ve medinedeki yahudilerin sürüldüğü , kalelerden oluşan bir yer... Demeye çalıştığım açıktı halbuki. Araplar Yahudi değildi, onlar filistinden sürülen yahudiler... Ayrıca o bilgi yahudilerde var hristiyanlarda değil. ayrıca bildiğim kadarıyla ehli beyt soyla ilgili, selman nerden çıktı? Kummi'de mi geçiyor hadis kütüb-i sittede mi? sizin sitte de değil bizimkinde ama...
Gene dolandırmışsın işte, milletin sana dediği bu, Ordan buradan toplayıp, siyak sibakından koparıp oryantalistler gibi tezine uygun hale getirmeye çalışıyorsun. Hz ibrahim nerede yaşıyordu? Hz ismail nerde doğdu? Onu nerden alıp kabeye yerleştirdi? ne kadar sık ziyaret ederdi? Kaynaklardaki yerlerdn biri 20-30 km iken Kabe yüzlerce km. Hangisi daha doğru, hangisi daha makul?
ve o sözümün arkasındayım....

ha ha :D :D kitap okumayı bilmiyorsanız, ben burada foruma yazıp mı size öğretecem :D arada makale tez linki atarım, kitap adı veririrm okursunuz eğer çok istekli ve sözünüzde duracaksanız...

Roman kitapları olmasın ha :)

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
@ahberi diğerlerini bir kenara ata şu yazı ne kadar güzel ya

oku bir siyaset felan değil hayber savaşı ile ilgli valla gururlandım ya.

http://www.ehlibeyt.com/icerikler.php?kategorino=5&altkategorino=10&icerikno=135

Roman kitapları olmasın ha :)
bir kere de doğru etiketlesen, şimdiye kadar olmadı da...

ayrıca sitedeki tarih mi efsane mi anlamadım...

Kaynak eleştirisi yapalım isterseniz bir de: Taberi de geçen her rivayet gerçek değildir, bunu taberiyi ve tarihini bilenler bilir... Açıklama yapmayacam, araştırın okuyun...

Her İbn şu İbn bu yazılan şey doğru değildir, bunlar uyduracak adamların da ismi olabiliyor, okunanları biraz da akıl süzgecinden geçirin, İslam mitolojisi uyduruyorlar sanki..

of of of Haydar Baş'ı yeni gördüm. Biden yazı gözümde bitti. Başka açıklama gereği duymuyorum.

İThelp kitap mı istiyorsun, boşver onları, gir yök'ün sitesine tezler kısmını bul ve hz ali diye araştır oradan oku, Diyanet İslam ansiklopedisinin Hz. ali maddesini oku.

Roman bile bişeyler öğretir yeter ki seçmesini bilesin, bir kere daha hatırlatayım istersen, tarihçiyim, ayırt edebiliyorum hafiften.

ahbe diye de biri varmış, adamı ilk etiketleyen oldun sanırsam, sana teşekkür borçludur :)

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Yozlaşmış düzenin ve teşkilatın güzel bir örneği;

Genç kız da şikayetçi değil

ANTALYA'da yeraltı otoparkında şiddete maruz kalan 3 gençten 20 yaşındaki E.S.O. adlı kız da polisler hakkında şikayetçi olmayacağını söyledi.

genc-kiz-da-sikayetci-degil-3406936.Jpeg

Olayla ilgili İçişleri Bakanlığı'nın görevlendirdiği müfettişlerin incelemesi sürerken, Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) Genel Başkan Yardımcısı Münip Ermiş, gençlerin şikayetçi olup olmasının dava süreci açısından bir önemi olmadığını söyledi ve olaya karışan polislerin işkence suçundan yargılanmasını talep ettiklerini kaydetti.
Antalya'da Taksim Gezi Parkı protestolarına destek eylemlerinin gerçekleştiği Cumhuriyet Meydanı'nda 2 Haziran günü sabaha karşı 04.30 sıralarında yeraltı otoparkına polisin orantısız şiddetiyle karşılaşan 3 üniversite öğrencisinden Akdeniz Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü 2'nci sınıf öğrencisi B.Ö., babasının Ankara'da görevli bir polis memur olduğunu ve yakın bir zamanda ikinci şark hizmeti için doğuya gideceğini belirterek şikayetçi olmayacağını açıklamıştı. Aynı olayda yer alan sınıf arkadaşı E.S.O. da aynı yönde karar aldı. Sınıf arkadaşları 22 yaşındaki İ.A. ve 20 yaşındaki B.Ö. polisin coplu ve tekmeli saldırısına uğrarken diğerlerinden ayrılan E.S.O., "Olayın uzamasını istemiyorum. Çok bunaldım artık" dedi.

http://gundem.milliyet.com.tr/genc-kiz-da-sikayetci-degil/gundem/detay/1728555/default.htm

Obama’ya Gezi’yi anlatmak

OBAMA’ya Gezi’yi anlatmış Başbakan...

Nasıl anlattı acaba?
*
- “Camide içki içtiler Sayın Başkan” dedi mi?
- “Sizin CNN olayları acayip çarpıttı, kulaklarını bir çekseniz ne güzel olur Sayın Başkan” dedi mi?
- “Sözüm meclisten dışarı, dış mihraklar tahrik etti” dedi mi?
- “Biz onlardan daha çoğuz” dedi mi?
- “Camiye ayakkabılarıyla girdiler” dedi mi?
- “Pardon ama Sayın Başkan, bizim demokraside sadece sandık konuşur” dedi mi?
- “Sizin polis de destan yazmıştı, Wall Street’te 17 eylemciyi öldürmüştü” dedi mi?
- “Affedersiniz faiz lobisi, affedersiniz Soros’un çocukları” dedi mi?
- “Gezi Parkı’nda güya namaz kıldılar, güya kandil kutladılar” dedi mi?
- “Bunlar... Bunlar...” dedi mi?
- “Türkiye Kazlıçeşme’dir” dedi mi?
- “Yüzde 50’yi zor tuttum” dedi mi?
- “Ayaklar baş olmak istedi” dedi mi?
- “Alayı bir olup benim başörtülü bacılarıma saldırdılar” dedi mi?
- “Bir avuç çapulcu bunlar, sen rahat ol Sayın Başkan” dedi mi?
- “Şu kadar ağaç diktik” dedi mi?
- “Polisimizi daha da güçlendireceğiz” dedi mi?
- “Hepsini biliyoruz, hepsini tanıyoruz... Burunlarından fitil fitil getireceğiz” dedi mi?
*
Bir şeyi daha merak ediyorum:
Eğer Obama, bu cümleler söylendi ise...
Obama, her cümlenin ardından...
“What? What?” diye bir şaşkınlık nidası çıkardı mı?

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/23595333.asp?yazarid=131&hid=23596321

Uranos

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Bastır ÇHD yargılayıp gereken cezaları almasını saglayın işkencecilerin..

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Bu arada DH deki Gezi Parkı konusu tamamen kapatılmış ve silinmiş bir kaç gün önce...
001_smile.gif

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
bir kere de doğru etiketlesen, şimdiye kadar olmadı da...

ayrıca sitedeki tarih mi efsane mi anlamadım...

Kaynak eleştirisi yapalım isterseniz bir de: Taberi de geçen her rivayet gerçek değildir, bunu taberiyi ve tarihini bilenler bilir... Açıklama yapmayacam, araştırın okuyun...

Her İbn şu İbn bu yazılan şey doğru değildir, bunlar uyduracak adamların da ismi olabiliyor, okunanları biraz da akıl süzgecinden geçirin, İslam mitolojisi uyduruyorlar sanki..

of of of Haydar Baş'ı yeni gördüm. Biden yazı gözümde bitti. Başka açıklama gereği duymuyorum.

İThelp kitap mı istiyorsun, boşver onları, gir yök'ün sitesine tezler kısmını bul ve hz ali diye araştır oradan oku, Diyanet İslam ansiklopedisinin Hz. ali maddesini oku.

Roman bile bişeyler öğretir yeter ki seçmesini bilesin, bir kere daha hatırlatayım istersen, tarihçiyim, ayırt edebiliyorum hafiften.

ahbe diye de biri varmış, adamı ilk etiketleyen oldun sanırsam, sana teşekkür borçludur :)

ahbe bile anlamadın ben ne diyeyim sana yahu sen yök bana kaynak gösteriyokrsun kim inanır ki onlara onlarda yalan dolan boşver sene kendine hayrı olamayan bir kurum bana bilgimi verecek.

Niye hep karşı görüşün kaynakları eleştiri oluyorda sizinkiler olmuyor.

Kitapmı. ben bir kitap sevdalısıyım hemen hemen okumadığım kitap kalmadı ansikloped okudum islamiyeti de her dinde kitap okudum roman da okudum fransız gecelerini okudum okumadım kitap kalmadı kitap konusunda merak etme gel ve kütübhana gibi vereyim sana bir kaç tane aydınlatıcı kitap.

Ben google amca da değil övdüğün yök değil de senin şu süper bilginden yararlanmak istedim alıntı olmadan Yöklü möklü olmadan.

[MENTION=105203]ahbe[/MENTION]e ah :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...