SDN Twitter'da Gündem Belirleyebilir mi?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Elbruz46

Rektör
Yasaklı
Twitter kullanan arkadaşlar bilirler Twitter'da Trending Topics diye bir kavram var. Kısaca TT derler.

O an Twitter Kullanıcılarının gündeminde olan konulardan oluşur.

Acaba SDN Forum üyeleri olarak biz Twitter'da gündem oluşturabilir miyiz?

Mesela her gün ya da her hafta ortak bir gündem konusu belirlesek bunu TT Listesine sokabilir miyiz?

Örnek: #teknolojiyiseviyorum kelimesini belirleriz Twitter kullanan tüm üyelerimiz tweetlerinde bu kelimeyi yazar.

TT ye girmesi için bir kelimenin ne kadar çok yazıldığından ziyade ne kadar çok kişinin yazdığı önemli. Yani bir kişinin 100 kere yazması bir şey ifade etmez.

Darknes$

$
Onursal Üye
Belirlenen bir saatte herkes tweet atarsa kısa sürelide olsa tt olabilir.. Ana sayfa ve Facebook' tan duyurulduğu takdirde yapılabilir.

-Hewal-

Dekan
Neden olmasın alası yapılır ama bir takvim belirlemek lazım ve belirlenecek kelimeler hakkında detaylı haber blog yazıları da olabilir ve toplumsal yaralara parmak basılabilir yeterki isteyelim.

Elbruz46

Rektör
Yasaklı
Benim de dediğim o belli zamanlar olur bunlar standart zamanlar olabilir.

Örnek: Her Hafta Pazar Günleri Saat 21:00 gibi.

Hafta içi tartışılır konu belirlenir. O saat geldiğinde Twitter kulanan tüm üyelerimiz twitter'da bu belirlenen kelimeyi kullanarak TT yaparız.

vladislav

Profesör
sadece saatlik olabilir çünkü gündem çok hızlı değişiyor. Onu bir gün boyunca tutmak için her saat o kelimeden bahsetmek gerekir. Örneğin gece 2-3 gibi bunu yapmak daha yüksek bir ihtimal ama sabahta yine konuşulması gerekir. :)

Elbruz46

Rektör
Yasaklı
Benim gözlemlediğim şu. Twitter'da abuk subuk da olsa ya da kimsenin tanımadığı birisi de olsa TT Listesine girince konuyla ilgili ilgisiz herkes bu konu hakkında bir şeyler söyleme ihtiyacı duyuyor ve iş büyüyor.

Emin olun SDN üyeleri bir konuyu TT'ye sokunca SDN'i hayatında duymamış binlerce kişi de o kelime hakkında konuşacaktır.

Belki ilk zamanlarda başarısız olabilir ama her hafta denenmeye devam edilirse başarıya ulaşılabilir.

Her Hafta Çarpıcı Toplumun Geniş Bir Kitlesini İlgilendiren bir konuya da parmak basarsak neden olmasın?

senar1st

Profesör
Fikir güzel :) Ben de katılırım :)
Troy ne diyor bu duruma ? :)

erdemyasar

Asistan
sevgili forumdaşlar, SDN'nin arkasında böyle güzel bir okur desteği varken TT olmak çok da zor değil. Gün gelir belirlenen bir hashtag ile böyle bir çalışma yapabiliriz, tek önemli olan önceden duyurulmuş olması ve okurlarımızın bu konuda destek olması.

Rom.

Rektör
Onursal Üye
herkes tamam demiş de hiç örnek bi konu yok elimizde şu an !

Mai Nai

Merhaba Dünyalı!
Onursal Üye
Panik yok, güzel bir proje var aklımda. Ama önce bürokrasi :D

Mai Nai

Merhaba Dünyalı!
Onursal Üye
Bu sadece Sdn potansiyelinin küçük bir bölümü
Bilmam anlatabildim mi pesimist :D

stat counter