SDN tüm sorularınızı cevaplıyor! SDN Cevaplıyor #188

Bu konuyu okuyanlar

furkankaraca_SDN

Editör
Editor
Reaksiyon puanı
129
SDN ekibi olarak YouTube canlı yayınında sorularınızı cevaplıyoruz. Siz de bu konu başlığı altında bizlere sorularınızı iletebilir, canlı yayında cevabı kolayca alabilirsiniz.

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
S10e cihazımı satıp iphone xr a geçmem ne kadar mantıklı olur? bataryası yakında üzmeye başlayacak cihazın(zaten çok verimli değil).

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Huawei p40 serisinde Google ile devam edecek mi? Edemezse Huawei şirketinin batması muhtemel midir?

caginilter

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Huawei p40 serisinde Google ile devam edecek mi? Edemezse Huawei şirketinin batması muhtemel midir?

P40 serisinde artık GMS kullanılmıyor. HMS ( Huawei Mobil Servis ) olarak devam ediyorlar.
Play Store yerine App gallery var. Çok büyük bir eksiklik hissetmedim. Rahatlıkla kullanım sağlanabiliyor. Bulamadığım uygulamalar için ise MoreApps ya da tarayıcı da Appseacrh seçeği mevcut. Zaten telefon bildiğimiz android. ikinci sorun ise tabikide hayır. Huawei sadece telefon satışının %40'nı Çin'de yapıyor zaten. Üstelik Huawei sadece bir telefon üreticisi değil bir çok kanalı mevcut. Bir eko sistem haline getirdiler.

OguzhanOzt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

Hocam p40 lite dan kullanıcı deneyimi olarak yazayım sana. Artık google servisleri mevcut değil android zaten bildiğimiz android.Peki ne farklılıklar var dersen play store yerine AppGallery,MoreApps tarayıcı üzerinden AppSearch gibi uygulamalar mevcut.Sorunsuz uygulamaları indirip kullanabildim.Ayrıca huawei zaten telekomünikasyon devi.Şu an ki durumda başka firma olsa çoktan batmıştı zaten.

soulflybrk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

kardeşim Google servisleri yok cihazda ama kendi app gallery si var ben p40 lite cihazı aldım çok memnunum app gallery nin içerisinde more apps uygulaması var tarayıcısına girdiğinizde app search var istediğiniz uygulamaları buralardan tek tuşla rahatlıkla indirebilirsin ben zorlanırım diye düşündüm ama çok çok basit eski cihazında nasıl indiriyorsan bundada aynı şekilde indiriyorsun huawei marka olarak kendini isbat etmiş kaliteli bir marka teşekkürler huawei

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
kardeşim Google servisleri yok cihazda ama kendi app gallery si var ben p40 lite cihazı aldım çok memnunum app gallery nin içerisinde more apps uygulaması var tarayıcısına girdiğinizde app search var istediğiniz uygulamaları buralardan tek tuşla rahatlıkla indirebilirsin ben zorlanırım diye düşündüm ama çok çok basit eski cihazında nasıl indiriyorsan bundada aynı şekilde indiriyorsun huawei marka olarak kendini isbat etmiş kaliteli bir marka teşekkürler huawei
p40 lite çok güçlü bi telefon olmuş ancak ekranı lcd bari en azından alt çeneyi ince yapsalardı. Birde telefon pek zarif olmamış rakipleri ile karşılaştırıldığında kaba duruyor ekrana bakınca. Ama işlemcisi çok iyi ve kamera tarafında video hariç geliştirmeler var önceki nesile göre. Hele ki söylemeyi unutuyordum batarya süper gelişmiş 1 saatte yüzde 0 dan 100 e dolum oluyormuş. 40 watt çoğu amiral gemisine dahi çıkmaz oldu.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Z ile C, mesajlarını şifrelemek için kullanacakları simetrik anahtarları karşı tarafa
(yani, Z’den C'ye ve C'den Z’ye) iletmek sorunuyla karşı karşıyadırlar.
Asimetrik şifreleme yöntemleri ile yokedilebilecek bu anahtar dağıtımı (key distribution)
sorunu, simetrik şifreleme algoritması ne kadar güvenli olursa olsun, var olacak bir sorundur.

Y, bu iki arkadaş arasındaki haberleşme kanalını dinlediği bir günde,

9773304579879 …

başka bir günde:

1964304579879 …

ve başka bir günde de:

3564304579879 …

kanal değerlerini gözlüyor. Buna göre, Z ve C, nasıl bir anahtar dağıtımı sistemi
kullanıyor olabilirler?

:p

soulflybrk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
p40 lite çok güçlü bi telefon olmuş ancak ekranı lcd bari en azından alt çeneyi ince yapsalardı. Birde telefon pek zarif olmamış rakipleri ile karşılaştırıldığında kaba duruyor ekrana bakınca. Ama işlemcisi çok iyi ve kamera tarafında video hariç geliştirmeler var önceki nesile göre. Hele ki söylemeyi unutuyordum batarya süper gelişmiş 1 saatte yüzde 0 dan 100 e dolum oluyormuş. 40 watt çoğu amiral gemisine dahi çıkmaz oldu.

tabi kardeşim senin görüşün doğrudur ama cihazı kullanıca yada cihazı inceleyince kaba gelmeyecekbatarya 4200 mah olunca biraz kalınlıkta fark olmuş ama performans a şarj süresi kesinlikle on numara şöyle söyleyim aktif pubg oynuyorum 3.5 4 saat ortalama oyunda %40 ile %50 şarj gidiyor ekran parlaklık full de oyunlarda kasma donma yaşamadım hele ısınma hiç yaşamadım en güzel yanı akşam şarj a takmıyorum yatarken sabah kalkınca 30 dk durması yetiyor :)))) tavsiye ederim incelemeni durum varsa direk alırsın zaten