SDN Teknosa Magazin'in 45. Sayısı Yayında

Bu konuyu okuyanlar

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
Karasal Digital Yayın DVB Uzun Zamandır Araştırdığım Parça - Parça bilgilerden oluşan bir Araştırmamdı

Şans Eser SDN Dergi 'de İnceleme Denk Geldi Çokta iyi oldu . Ne Zaman nerlerde Başlayacağına Dair bir ipucu Aradım ama SDN'de erişemedim bu bilgiye

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
696
Yine Süper Bi Sayı Olmuş

Özgür Çetin

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Karasal Digital Yayın DVB Uzun Zamandır Araştırdığım Parça - Parça bilgilerden oluşan bir Araştırmamdı

Şans Eser SDN Dergi 'de İnceleme Denk Geldi Çokta iyi oldu . Ne Zaman nerlerde Başlayacağına Dair bir ipucu Aradım ama SDN'de erişemedim bu bilgiye

Makalenin içinde yazıyor aslında. Bu yaz deneme yayınlar başlayacak. 2015 yılının ortalarına ya da sonuna kadar tamamen geçiş yapılacak. Detaylı bilgi ve il il takvim burada var:

http://www.rtuk.org.tr/sayfalar/IcerikGoster.aspx?icerik_id=a7838a6b-d290-4827-8012-01f3fbe3ce0f

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
Makalenin içinde yazıyor aslında. Bu yaz deneme yayınlar başlayacak. 2015 yılının ortalarına ya da sonuna kadar tamamen geçiş yapılacak. Detaylı bilgi ve il il takvim burada var:

http://www.rtuk.org.tr/sayfalar/IcerikGoster.aspx?icerik_id=a7838a6b-d290-4827-8012-01f3fbe3ce0f

Günaydın [MENTION=174029]Özgür Çetin[/MENTION]

Haberi Satır Atlamadan Okudum Makaledeki Tarihlerin ucu Açık Bir Başka Sitedeki Makalede Kırsal Kesimlerde İlk Önce Deneneceği Ve Hatta Başlandığı İle İlgiliydi Bir Başka Haberde de DVB Ürünlerini Gazetelerin Kuponla Verilmesine Onay Verelebileceği Yönündeydi. Açıkçası Beklentim 2013 Senesi Bitmeden İL Merkezlerine Kullanabilir Olmasıdır . Daha Kesin Bilgileri Bizimle Paylaşırsanız Sevinirim

Özgür Çetin

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Sevgili NikeSteel,
Tarihlerin ucu açık çünkü deneme süreci olacak. Ama 2015 yılına kadar geçiş olacak. Deneme konusuna gelince: Aslında 2 yıldır bu teknolojinin deneme yayınları yapılıyordu. Ama çok sınırlı bir alanda ve kapalı devre olarak deneniyordu. Şimdi halka açık bir şekilde deneme yayınları başlıyor.

DVB ürünleri kuponla da verilebilir çünkü pahalı şeyler değil. Örneğin Nisan ayında bir yurtdışı gezisinde Teknosa benzeri bir markette 40 Euro'ya USB alıcılar gördüm. Türkiye'de bu ürünler 40-50 TL'ye satılır diye tahmin ediyorum. Settop Box cihazlar 100-150 TL olur diye tahmin ediyorum. Tabi bunlar tahmini rakamlar, kesin değil.

Kesin bilgiler RTÜK sitesinde mevcut. Orada il bazında geçiş tarihleri yazılı, buraya tıklayıp okuyabilirsin. Bunlardan daha kesin bir tarih benim elimde de yok. Zaten bu tarihler yeterli.

malkomxahmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bundan 6 yıl önce bir plazma aldım. Alırken karadal yayınıda üstünde bulunduğunu ve 2008 yılının sonuna doğru karasal yayına geçileceğini söylemişlerdi de inanmamıştım. 2015 te de geçileceğini hiç sanmıyorum. İhtimal bile vermiyorum. Belki 1-2 tane deneme kanalı açarlar öyle kalır uzun bir süre.... Çünkü çok çok çok ciddi yatırımlar isteyen bir proje bu.... Ve Türk milleti bariz alışkanlıklardan kolay kolay vazgeçemez. Misal çanaktan Dreambox tan vesaire her neyse. Yani bu karasal yayın içinde ayrıca bir cihaz gereksinimi duyulacak ve çoğu kişi hata %80 i bu sisteme çok uzun bir süreçten sonra geçecektir. Bu da yatırımın karşılığının çok geç bir dönemde karşılanacağı anlamına gelir ve bu riske kolay kolay girmezler. Sonuçta daha 8-10 yıl karasal yayın olmaz diye düşünüyorum.

boxer39585

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bazen açıyorum okumak için bişey bulamayıp geri kapatıyorum. Ama bu sayı çok iyi olmuş