SDN Rise of Nations Grubu

Bu konuyu okuyanlar

Milton Sirotta

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Merhaba;
Sizlere danıştım ve görüşlerinizi aldım. Bu uzun ve sıcak Ramazan aylarında hem eğlenebilmek hem de vakit geçirmek amacıyla SDN Rise of Nations Grubu'nu kurmuş bulunmaktayım.
Lütfen grubumuza katılın ve bize destek olun...

Aşağıda Rise of Nations ile ilgili bilgi, fotoğraf ve videolar bulunmaktadır.

Online olarak oynayabilmek için bu adresten sağdaki formu doldurup üye olun: https://login.gamespy.com/login.asp...C4Fy6OXXJ&hc=0C9C41FF49F6E4C32065C2934E285156

Rise of Nations Nedir?:
'Rise of Nations' (Türkçesi: Ulusların Yükselişi), Civilization 2 ve Alpha Centauri oyunlarında çalışmış olan Brian Reynolds öncülüğündeki Big Huge Games'in yapımcılığını, Microsoft Game Studios'un ise dağıtımcılığını üstlendiği 20 Mayıs 2003'te yayınlanmış gerçek zamanlı strateji türünde bir oyundur.

28 Nisan 2004 tarihinde oyuna Thrones and Patriots (Türkçesi: Tahtlar ve Yurtseverler) adlı bir ek paket çıkarıldı. 2004'ün ilerleyen günlerinde ikisi birden Gold Edition (Altın sürüm) adı altında satılmaya başlandı.

924080_20040825_790screen002.jpg

Genel Bakış: Rise of Nations, yüzeysel bakıldığında normal bir strateji oyunu gibi. Oyuna bir üsle başlayıp, ardından birkaç bina yaparak hammadde toplamaya, ve bir ordu kurup düşman kentlerini yağmalamaya çalışıyorsunuz. Fakat Rise of Nations'u bir klasik yapan ufak oynanış ayrıntıları.

Oyun Toprak, yani bölge fikrini uygulamış. Oyunda yeni şehirler kurarak sınırlarımızı genişletebiliyoruz. Bir şehrin yanına diktiğimiz tapınak ve kaleler o şehrin sınırlar üzerindeki etkisini arttırabiliyor. Şehirlerin önemi oyunda fazla olduğu için, düşman saldırısında şehirler yok edilmiyor, onun yerine belli bir süre asimile edilene kadar tarafsız kalıyor, ardından eğer geri alınamamışsa düşman kontrolüne geçiyor, ve bu da oyunun kalitesini artırıyor. Ayrıca oyunda yapılan şehirleri değiştirebiliyorsunuz ve böylelikle fethettiğiniz yerlerden istediğinizi başkent yapabiliyorsunuz.

924080_20040825_790screen007.jpg

Oynanış: Rise of Nations taş-kâğıt-makas denklemlerine dayalı bir oynanış sunuyor. Mesela Pikemen(Mızrakçı)lar, Knight(Şövalye)leri kolayca yenebilirken, Foot Archer(Okçu)lara karşı çok güçsüzler.

İnce bir taktik ve dengeyi sağlayabilme yeteneğine ihtiyaç duyan Rise of Nations'ta, en büyük hedef teknolojik olarak gelişmek ile askeri anlamda gelişmek arasındaki dengeyi kurabilmek. Satranca benzer bir şekilde, burada da iki tarafta da yapabileceğiniz ufak hatalar sonradan başınıza büyük hatalar olarak konabiliyor. Mesela Antik Çağda Scout(İzci)'nizi geliştirme amaçlı yapmanız gereken ama unuttuğunuz bir araştırmayı yapmış olan bir oyuncu, Information Age(Bilgi Çağı)nda izcisinin Special Forces(Özel Kuvvetler)'e dönüşmüş olup casusluk yapabileceğini görüp hayıflanabilir.
Oyunun bir diğer ilginç özelliği ise Nükleer Araştırma yapmaya onay tanıması, fakat bir nükleer saldırı düzenlerseniz sonuçlarına katlanmak zorunda kalıyorsunuz.

924080_20040825_screen003.jpg

Birimler: Oyunda 200'ün üzerinde farklı ünite var, gerek Antik Çağ'ın mızrakçıları, gerek Bilgi Çağı'nın lav silahı kullananları. Her ünite, çağ atladıkça belli araştırmalarla yeni şeylere dönüşebiliyor. Mesela Klasik Çağ'ın eşekli karavanları, Modern Çağ'da kamyonlar oluyor. Fakat bazı ırklar, bazı çağları göremediklerinden Rise of Nations ekibi bazı tahminlerde bulunmak zorunda kalmış. Mesela Mayalar Modern Çağ'da gerillaya benzer ünitelere ev sahipliği yapıyorlar.

Ünitelerin farklılığı, oyuncuya büyük bir özgürlük tanıyor, istediği şekilde ordular oluşturabilen oyuncu, eğer dengeyi iyi kurmuşsa, büyük bir ordu kurabilir. Çoğu ünite üçer üçer geldiğinden dolayı büyük orduların meydan muharebelerine tanık olmak pek de uzak bir ihtimal değil.
Oyuncu Aztek, Bantu, İngiliz, Çin, Mısır, Fransız, Alman, Yunan, İnka, Japon, Kore, Maya, Moğol, Nubian, Roman, Rus, İspanyol ve Türk ırklarını seçme imkânına sahiptir.Ve her ülkenin askerleri değişiktir ama aslında hepsi aynıdır ve güçlerindedir.

924080_20040825_790screen001.jpg

Oynanış Videosu:[video=youtube;BgzFNlaNqMA]http://www.youtube.com/watch?v=BgzFNlaNqMA[/video]

NOT:Rise of Nations'un birden fazla sürümü bulunmaktadır ve doğrusunu indirmek için lütfen bana özel mesaj veya e-mail yoluyla ulaşın.

Kaynak: Vikipedi

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
345
Kendi sistemi üzerinden mi online oynanıyor? Hamachi filan mı gerek?

Milton Sirotta

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Kendi sistemi üzerinden mi online oynanıyor? Hamachi filan mı gerek?
Hamachi'ye gerek yok. GameSpy adlı bir sistem kullanıyor. GameSpy'a üye olunca Rise of'a girip multiplayer'dan GameSpy email, kullanıcı adı ve şifren ile giriyorsun. GameSpy'da Steam gibi...

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
windows 8 e kuramadım bunu bir türlü.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
Ne ara indirdin? :D
Uyumluluk sorunu olabilir. Uyumluluk sorunu gidericiyi dene istersen. CS'de de öyle oluyordu, denedim ve çalıştı.
ne ara indirdin derken ? bu oyunu orta okuldan beri bilirim çok çok oynamışlığım var. :D
w8 e kurulduktan sonra açmıyor oyunu denemediğim yöntem kalmadı.

Milton Sirotta

Profesör
Reaksiyon puanı
4
ne ara indirdin derken ? bu oyunu orta okuldan beri bilirim çok çok oynamışlığım var. :D
Bu oyun da bayağı meşhur herhalde, kimse sorsam önceden oynamıştım diyor. :)
O zaman elimden birşey gelmeyecek maalesef :( En basit yol ile W7 kur diyeceğim :D

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
345
başka sistem altında çalıştır oyunu. olmuyor mu öyle.

olympuskiller

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Ben de küçükken çok oynardım ama artık sadece vakit geçirmek için bazen işyerinde oynuyorum ara sıra yani

Milton Sirotta

Profesör
Reaksiyon puanı
4

Milton Sirotta

Profesör
Reaksiyon puanı
4
[MENTION=79086]KenseiTakezo[/MENTION] konuyu sabitleyebilir misin? Daha cok kisiye ulasabilmek icin...

Milton Sirotta

Profesör
Reaksiyon puanı
4
İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler. Müsait olursanız, yarın belirlenecek zamanda ilk oyunumuzu oynayacağız. Yarın herkesi bekleriz... İndirme linki ve CD Key için bir özel mesaj yeterlidir.

Milton Sirotta

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Indiren ve oynayan var mi? Ona gore bugun bir oyun duzenlemeyi dusunuyorum. En azindan 4 kisi olursak bile yeterli olur.

Milton Sirotta

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar kusura bakmayın eklemeyi unutmuşum. Oyunu multiplayer olarak oynarken lobideki odaların gözükmesi için ron-stats.cu.cc sitesinden patch dosyasını indirmeniz gerekiyor.

mekolac44

Doçent
Reaksiyon puanı
5
doğru versiyonun linkini atarmısın bende var ben bu oyunun hastasıyım ama sen linki bana at

Milton Sirotta

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Arkadaslar bir aksakliktan dolayi ben katilamiyorum. Siz bir zaman belirleyip oynayabilirsiniz.

Milton Sirotta

Profesör
Reaksiyon puanı
4
[MENTION=81135]Ahbârî[/MENTION], [MENTION=133500]iZozzy[/MENTION], [MENTION=306982]mekolac44[/MENTION], [MENTION=86436]Panteon[/MENTION], [MENTION=284994]BthnYlmz09[/MENTION], [MENTION=105043]way_be[/MENTION] aranızdan gelebilecek var mı dostlar Rise of'a?

Milton Sirotta

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Ben nerdeyse oyunu unuttum. Age of da bile iyi değilim. Benim için iş biraz zor :)
Gel ben sana öğretirim :) Öğrendiğinde çok sarıyor. Özellikle multide.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

artık oyun oynamaya o kadar zaman ayıramıyorum ancak vakıt bulursam FIFA ve PES oynarım o kadar

gençlerin önünü açtık :D :D :D
Oynarsın, oynarsın :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -
[MENTION=81135]Ahbârî[/MENTION] [MENTION=133500]iZozzy[/MENTION] [MENTION=105043]way_be[/MENTION] [MENTION=86436]Panteon[/MENTION] [MENTION=306982]mekolac44[/MENTION] [MENTION=284994]BthnYlmz09[/MENTION]
Ve sayamadığım birçok kişiyi iftardan sonra bekliyorum...

Milton Sirotta

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Yaklaşık 2 saatliğine PC'ye açabildim. Gelebilecek var mı? [MENTION=105043]way_be[/MENTION] [MENTION=86436]Panteon[/MENTION]