SDN Hangi Tarayıcıyı Kullanıyor?

Hangi internet tarayıcısını tercih ediyorsunuz?

• Google Chrome

Kullanılan: 277 56.8%
  • Opera

Kullanılan: 108 22.1%
  • Firefox

Kullanılan: 59 12.1%
  • Safari

Kullanılan: 26 5.3%
  • İnternet Explorer

Kullanılan: 7 1.4%
  • Microsoft Edge

Kullanılan: 31 6.4%
  • Avant Browser

Kullanılan: 1 0.2%
  • Maxthon

Kullanılan: 3 0.6%
  • Yandex Browser

Kullanılan: 11 2.3%
  • diğer (belirtiniz)

Kullanılan: 18 3.7%

• Kullanılan toplam oy
    488

Bu konuyu okuyanlar

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Paylaştığınız sonuca göre tarayıcınızın spectre güvenlik açığı için güncelleme aldığını söyleyebilirim. Bu iyi bir şey.
Demek ki tarayıcı güncel tutuluyor. :) Bu testi sizin dediğiniz tarayıcıda denediniz değil mi?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Spectre bir güvenlik açığıdır. Hatta yakın zamanda Spectre ile birlikte Meltdown isimli güvenlik açığı da çok konuşuldu.
secureborwser ile denedim.

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
arkadaşlar yeni ve daha iyisini buldum :D kullanmanızı tavsiye ederim, reklam meklam hikaye oluyor ! avitaoru şimdilik yedek kullanıyorum.

Secure Browser | Fast, Secure, Private Web Browser
Hocam o tarayıcı da anladığım kadarıyla Chromium tabanlı. :)
O zaman diğer Chromium tabanlı tarayıcılardan farkı nedir? Sürekli güncelleme alıyor mu? Geçenlerde bir tane Chromium tabanlı tarayıcı yüklemiştim, adını hatırlamıyorum. Güzeldi fakat spectre açığının kapatmaya yarayan güncelleme yayınlanmamıştı. Bu sebepten vazgeçtim o tarayıcıdan.

@PARAzitCELL hocam mümkünse o tarayıcıdan şu sayfaya girerek Spectre açığı var mı diye bakar mısınız?

Spectre Check
Bence açık kaynak kodlu olmadan gizlilik olmaz. Açık kaynak kodlu olmayıp, "Ben gizliliğe önem veriyorum." diye sitesinde reklam yapıyorsa orada bir sorun vardır.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Bence açık kaynak kodlu olmadan gizlilik olmaz. Açık kaynak kodlu olmayıp, "Ben gizliliğe önem veriyorum." diye sitesinde reklam yapıyorsa orada bir sorun vardır.
Açık kaynak kod felsefesini değil, özgür yazılım felsefesini yayın. Açık kaynak, kaynak kodunun görülür olması. Eee? Kim anlayacak kaynak kodu açıp okuyacak peki ? Tanıdığın kaç kişi yapabilir ve yapabilenlerin kaçı yapıyor ? Kendimizi kandırmayalım. Üstelik özgür yazılım aslında açık kaynağı da kendi içine alır. Açık kaynak özgür yazılımdan sonra, özgür yazılıma bitirmek için çıkarılmış bir proje. Açık kaynakta sadece kaynak kodunu görüntüleme özgürlüğü var ama onu değiştirme özgürlüğüyle ilgili yada lisanslarla ilgili hiçbir şey yok. ÖZGÜR YAZILIMI YAYIN, AÇIK KAYNAĞI DEĞİL !

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Açık kaynak kod felsefesini değil, özgür yazılım felsefesini yayın. Açık kaynak, kaynak kodunun görülür olması. Eee? Kim anlayacak kaynak kodu açıp okuyacak peki ? Tanıdığın kaç kişi yapabilir ve yapabilenlerin kaçı yapıyor ? Kendimizi kandırmayalım. Üstelik özgür yazılım aslında açık kaynağı da kendi içine alır. Açık kaynak özgür yazılımdan sonra, özgür yazılıma bitirmek için çıkarılmış bir proje. Açık kaynakta sadece kaynak kodunu görüntüleme özgürlüğü var ama onu değiştirme özgürlüğüyle ilgili yada lisanslarla ilgili hiçbir şey yok. ÖZGÜR YAZILIMI YAYIN, AÇIK KAYNAĞI DEĞİL !
Bence de özgür yazılım, açık kaynak koddan iyi. Ancak benim değindiğim nokta biraz farklı idi. O yüzden açık kaynak koddan bahsettim. Yani dediğim sizin dediğinizle aynı sayılır. Özellikle "özgür yazılımın, açık kaynağı da içine alması" kısmı dediğimle çelişmediğini gösteriyor.
Benim demek istediğim şu: Bir geliştirici, eğer arka planda kullanıcıya zarar verecek işler yapmıyorsa kaynak kodlarını kullanıcıya görünür yapmaktan da korkmamalı.
Özgür yazılım, bir sürü yeni yazılımın çıkmasını sağladı. Örneğin, özgür yazılım olmasaydı MATE olmazdı.

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Bugun itibari ile yıllardır kullandığım chromeyi bırakıp firefox kullanmaya 2010 dan sonra tekrardan kullanmaya başladım :)

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Not : Chrome Ve Firefox tan sonra Yandex browsera geçmiş bulunmaktayım herkese tavsiye ederim artık google servislerini kullanmıyorum yandex navigasyon olsun tarayıcısı olsun googleye 10 basar.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
chrome candır canandır...
Ekran Görüntüsü 2018-04-24 00-50-22.png

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Uzun zamandır Mozilla Firefox ilk tercihimdi; son zamanlarda ise ilk tercihim Google Chrome ve ihtiyaç durumunda da Opera kullanıyorum, bu hiç değişmedi. :)

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Yandex tavsiye ederim hocam.
Yandex'in bana göre birkaç güzel özelliğini söyleyeyim.
Chromium tabanlı olduğu için hem Opera hem de Chrome eklentileri Yandex Browser'a yüklenebiliyor. Onun dışında Zen özelliği var. Haberleri gösteriyor.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Bütün cevapları tek tek incelemedim ancak TOR kullanan yok mu ? :p:D

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969

colite

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,275
Opera reklam engelleyici olduğu için bide daha stabilize çalıştığı için opera kullanıyorum.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Google Chrome'da ESET'in tarama aracının birkaç sürüm önceden beri entegre edildiğini biliyor muydunuz?
Acaba Chromium'da da var mıdır? Umarım yoktur.

Google Chrome nedense birkaç sekme açıkken bulunduğum sekmeden diğer sekmeye geçmeye çalıştığımda sayfayı tekrar yüklemek zorunda kalabiliyor. Ama sorun RAM'in yetersiz gelmesinden kaynaklı değil. Tarayıcıyı güncellediğimden beri böyle. Geçen gün güncelleyip Chrome 67 sürümüne geçmiştim.

@Türkçesever

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Google Chrome'da ESET'in tarama aracının birkaç sürüm önceden beri entegre edildiğini biliyor muydunuz?
Acaba Chromium'da da var mıdır? Umarım yoktur.

Google Chrome nedense birkaç sekme açıkken bulunduğum sekmeden diğer sekmeye geçmeye çalıştığımda sayfayı tekrar yüklemek zorunda kalabiliyor. Ama sorun RAM'in yetersiz gelmesinden kaynaklı değil. Tarayıcıyı güncellediğimden beri böyle. Geçen gün güncelleyip Chrome 67 sürümüne geçmiştim.

@Türkçesever
Haberi okumuştum. Bu sitede Google Chrome'un Windows sürümünde yer aldığı yazılmış:
Google Chrome Kullanıcılarına ESET Koruması

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Windows'taki Google Chrome'da aşağıdakini adres çubuğuna yazıp girebilir misiniz?
Kod:
chrome://settings/cleanup
Ayarlardan da girebiliyorum. Temizlik diye bir seçenek var ayarlardan sayfanın en aşağılarına doğru.

Sağ olun hocam. Demekki sadece Windows sürümünde ESET tarama aracı bulunuyor.

Son düzenleme:

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Ayarlardan da girebiliyorum. Temizlik diye bir seçenek var ayarlardan sayfanın en aşağılarına doğru.

Sağ olun hocam. Demekki sadece Windows sürümünde ESET tarama aracı bulunuyor.
Linux'ta yok galiba. Google Chrome'da giriyorum, yok. Ayarlar'a atıyor. Linux'a dahil etmemişler galiba.

Reaksiyon puanı
602
Google Chrome ama hız konusu önemli değil sadece hızlı açılsın.

Fakat Linux'un önerdiği tarayıcı Mozilla Firefox ve kullanımına baktığımda siteleri daha hızlı açıyordu.

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Google Chrome ama hız konusu önemli değil sadece hızlı açılsın.

Fakat Linux'un önerdiği tarayıcı Mozilla Firefox ve kullanımına baktığımda siteleri daha hızlı açıyordu.
Bence Linux'un değil, Linux Mint'in önerdiği tarayıcı. Bazı dağıtımlar, Mozilla Firefox yerine Chromium önyüklü geliyor.

Emre Gökgedik

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Daha önceden Opera Developer, sonradan Opera, şimdi tekrar Chrome'a döndüm. Maalesef, internet sitelerinin bir çoğunun stabil çalışma yüzdesi Chrome tarafında yüksek. Aynı zamanda şuan kullandığım bilgisayarın özellikleri de fena değil, bu yüzden Chrome. Fakat hala, dizi izlerken Opera kullanıyorum.