SDN Hangi Tarayıcıyı Kullanıyor?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Hangi internet tarayıcısını tercih ediyorsunuz?

• Google Chrome

Kullanılan: 132 56.2%
  • Opera

Kullanılan: 41 17.4%
  • Firefox

Kullanılan: 32 13.6%
  • Safari

Kullanılan: 9 3.8%
  • İnternet Explorer

Kullanılan: 3 1.3%
  • Microsoft Edge

Kullanılan: 8 3.4%
  • Avant Browser

Kullanılan: 0 0.0%
  • Maxthon

Kullanılan: 3 1.3%
  • Yandex Browser

Kullanılan: 9 3.8%
  • diğer (belirtiniz)

Kullanılan: 1 0.4%

• Kullanılan toplam oy
    235
arkadaşlar yeni ve daha iyisini buldum :D kullanmanızı tavsiye ederim, reklam meklam hikaye oluyor ! avitaoru şimdilik yedek kullanıyorum.

Secure Browser | Fast, Secure, Private Web Browser
Hocam o tarayıcı da anladığım kadarıyla Chromium tabanlı. :)
O zaman diğer Chromium tabanlı tarayıcılardan farkı nedir? Sürekli güncelleme alıyor mu? Geçenlerde bir tane Chromium tabanlı tarayıcı yüklemiştim, adını hatırlamıyorum. Güzeldi fakat spectre açığının kapatmaya yarayan güncelleme yayınlanmamıştı. Bu sebepten vazgeçtim o tarayıcıdan.

---- Mesajlar birleştirildi ----

@PARAzitCELL hocam mümkünse o tarayıcıdan şu sayfaya girerek Spectre açığı var mı diye bakar mısınız?

Spectre Check
Bence açık kaynak kodlu olmadan gizlilik olmaz. Açık kaynak kodlu olmayıp, "Ben gizliliğe önem veriyorum." diye sitesinde reklam yapıyorsa orada bir sorun vardır.

eronis

Dekan
Yasaklı
Onursal Üye
Bence açık kaynak kodlu olmadan gizlilik olmaz. Açık kaynak kodlu olmayıp, "Ben gizliliğe önem veriyorum." diye sitesinde reklam yapıyorsa orada bir sorun vardır.
Açık kaynak kod felsefesini değil, özgür yazılım felsefesini yayın. Açık kaynak, kaynak kodunun görülür olması. Eee? Kim anlayacak kaynak kodu açıp okuyacak peki ? Tanıdığın kaç kişi yapabilir ve yapabilenlerin kaçı yapıyor ? Kendimizi kandırmayalım. Üstelik özgür yazılım aslında açık kaynağı da kendi içine alır. Açık kaynak özgür yazılımdan sonra, özgür yazılıma bitirmek için çıkarılmış bir proje. Açık kaynakta sadece kaynak kodunu görüntüleme özgürlüğü var ama onu değiştirme özgürlüğüyle ilgili yada lisanslarla ilgili hiçbir şey yok. ÖZGÜR YAZILIMI YAYIN, AÇIK KAYNAĞI DEĞİL !

Açık kaynak kod felsefesini değil, özgür yazılım felsefesini yayın. Açık kaynak, kaynak kodunun görülür olması. Eee? Kim anlayacak kaynak kodu açıp okuyacak peki ? Tanıdığın kaç kişi yapabilir ve yapabilenlerin kaçı yapıyor ? Kendimizi kandırmayalım. Üstelik özgür yazılım aslında açık kaynağı da kendi içine alır. Açık kaynak özgür yazılımdan sonra, özgür yazılıma bitirmek için çıkarılmış bir proje. Açık kaynakta sadece kaynak kodunu görüntüleme özgürlüğü var ama onu değiştirme özgürlüğüyle ilgili yada lisanslarla ilgili hiçbir şey yok. ÖZGÜR YAZILIMI YAYIN, AÇIK KAYNAĞI DEĞİL !
Bence de özgür yazılım, açık kaynak koddan iyi. Ancak benim değindiğim nokta biraz farklı idi. O yüzden açık kaynak koddan bahsettim. Yani dediğim sizin dediğinizle aynı sayılır. Özellikle "özgür yazılımın, açık kaynağı da içine alması" kısmı dediğimle çelişmediğini gösteriyor.
Benim demek istediğim şu: Bir geliştirici, eğer arka planda kullanıcıya zarar verecek işler yapmıyorsa kaynak kodlarını kullanıcıya görünür yapmaktan da korkmamalı.
Özgür yazılım, bir sürü yeni yazılımın çıkmasını sağladı. Örneğin, özgür yazılım olmasaydı MATE olmazdı.

AMC

Sertlik Kanında Var Hayatın
Bugun itibari ile yıllardır kullandığım chromeyi bırakıp firefox kullanmaya 2010 dan sonra tekrardan kullanmaya başladım :)

AMC

Sertlik Kanında Var Hayatın
Not : Chrome Ve Firefox tan sonra Yandex browsera geçmiş bulunmaktayım herkese tavsiye ederim artık google servislerini kullanmıyorum yandex navigasyon olsun tarayıcısı olsun googleye 10 basar.

Uzun zamandır Mozilla Firefox ilk tercihimdi; son zamanlarda ise ilk tercihim Google Chrome ve ihtiyaç durumunda da Opera kullanıyorum, bu hiç değişmedi. :)

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye
Yandex tavsiye ederim hocam.
Yandex'in bana göre birkaç güzel özelliğini söyleyeyim.
Chromium tabanlı olduğu için hem Opera hem de Chrome eklentileri Yandex Browser'a yüklenebiliyor. Onun dışında Zen özelliği var. Haberleri gösteriyor.

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye
Google Chrome'da ESET'in tarama aracının birkaç sürüm önceden beri entegre edildiğini biliyor muydunuz?
Acaba Chromium'da da var mıdır? Umarım yoktur.

Google Chrome nedense birkaç sekme açıkken bulunduğum sekmeden diğer sekmeye geçmeye çalıştığımda sayfayı tekrar yüklemek zorunda kalabiliyor. Ama sorun RAM'in yetersiz gelmesinden kaynaklı değil. Tarayıcıyı güncellediğimden beri böyle. Geçen gün güncelleyip Chrome 67 sürümüne geçmiştim.

@Türkçesever