SDN Forum Üyeleri Telefon Tercihleri

Bu konuyu okuyanlar

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
1-57.jpg

2-82.jpg

Aha şu yakışıklı

Enes HCKYL

Doçent
Reaksiyon puanı
222
İlk telim nokia c3 - samsung galaxy e5(2015) -lg g3 -sony e4g -xiaomi redmi 5 plus - mi 6 - nokia 5800 4yıl boyunca kullandığım telefonlar sırasıyla

Reaksiyon puanı
1
4 senedir iphone 6 plus 16 gb kullanıyorum 16 gb olmasa 1-2 sene daha kullanırım rahat çünkü gerçekten çok stabil bir cihaz.

Yeni bir telefon almayı düşünüyorum. İphone alacaktım ama bütçeme uymuyor o yüzden iki telefon arasında kaldım.
mi 9t mi yoksa salı günü çıkacak olan redmi note 8 pro mu diye düşünüyorum. Hangisini almalıım sizce ?

Şunalrıda söyliyim hiç oyun oynayan birisi değilim. Kamerayı ve sosyal medyayı çok kullanıyorum. Öğrenciyim.

ozzy3542

Asistan
Reaksiyon puanı
63
4 senedir iphone 6 plus 16 gb kullanıyorum 16 gb olmasa 1-2 sene daha kullanırım rahat çünkü gerçekten çok stabil bir cihaz.

Yeni bir telefon almayı düşünüyorum. İphone alacaktım ama bütçeme uymuyor o yüzden iki telefon arasında kaldım.
mi 9t mi yoksa salı günü çıkacak olan redmi note 8 pro mu diye düşünüyorum. Hangisini almalıım sizce ?

Şunalrıda söyliyim hiç oyun oynayan birisi değilim. Kamerayı ve sosyal medyayı çok kullanıyorum. Öğrenciyim.
limitiniz ne kadar maksimum ?

Venceremos1940

Asistan
Reaksiyon puanı
65
iphone 8plus kullanıyorum.
Evet memnunum, şimdilik bi sıkıntı yaşamadım ve işimi fazlasıyla görüyor.
Önerir miyim? Bilemiyorum..

Sparrowhawk_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Hem Apple hemde Android kullanmış biri olarak kesinlikle ios benim açımdan. Şuan Note FE kullanmaktayım bir sorun yok ama hızlı şarj olmasıyla birlikte hızlı da şarjı bitiyor. Bana kalırsa İphone'un fiyat politikası bu şekilde olmasaydı sanırım ülkemizde Android kullanımı İphone kullanımından daha az olurdu diye düşünüyorum.

ozzy3542

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Hem Apple hemde Android kullanmış biri olarak kesinlikle ios benim açımdan. Şuan Note FE kullanmaktayım bir sorun yok ama hızlı şarj olmasıyla birlikte hızlı da şarjı bitiyor. Bana kalırsa İphone'un fiyat politikası bu şekilde olmasaydı sanırım ülkemizde Android kullanımı İphone kullanımından daha az olurdu diye düşünüyorum.
ı phone yazılım olarak çok ıyı ama sarj ve hızlı sarj en önemli eksileri pili berbat ve interne bağlanma hızı da oldukca düşük ( ı phone 7 kullandım ) huawei p30 kullanıyorum sarj çok iyi gidiyor , sarj olması süresi çok iyi birde ultra güç tasarruf modu ile telefonum hiç kapanmadı desem yeridir birde fiyat politikası apple a göre cok ıyı apple a göre 2 senede bır telefınumu degıstırsem yine karlı çıkarım tahmınıme göre . ama ülkemizde malesef gencler arasında apple özellık bakımından degıl sadece marka olarak tutulması bence üzücü insanların marka merakı hem daha pahalı olarak laıyorlar hemde borç olarak zor duruma düşüyorlar. yapacak birşey yok umarım yorumum ile bıraz daha bilginırler bir kişi bilgilense ne mutlu bize :)

Sparrowhawk_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
@ozzy3542 ; Şu konu da haklısınız bizim insanımız marka gözetmeksizin ne olursa olsun birilerine bir şeyleri göstermek hava ve gösteriş yapmanın marifet olduğunu düşünerek bir şeyler elde ettiğini sanıyor. Fakat durum şundan ibarettir ki bilinçli tüketici ihtiyacına göre alışveriş yapmalıdır. Aksi taktirde insanlar ihtiyacı olmayan malı sırf bende de var demek için alıyor verilen paralara yazık. Ayrıca şarj konusuna gelecek olursak ben uzun bir süre kullanmakta olduğum SE model Iphone'un bataryasından hala memnunum açıkçası bir günüde rahatlıkla çıkartmaktadır. Biraz bataryanın kullanımla alakalı olduğunu düşünüyorum yanlış anlamayın ben telefonu oyun oynamak için kullanan birisi de değilim. Ama son olarak şun da çok haklısınız insanlar yok yere borçlara girerek bilinçsiz tüketim içerisindeler bunun için gerçekten ciddi bir bilgi ve bilinçlendirme yapılması gerekmektedir. Hata gençler de değil onları yetiştiren aileler de çocuğun her istediği yapılmamalı kanaatimce.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
S10 + tercihim, Note 5 kullanıyor olduğum cihaz.

STB

Müdavim
Reaksiyon puanı
740
Bence alınabilecek en iyi telefonlar samsung s10 plus ve note 10 plus.(tabi para varsa)

kingdomkiak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Şahsen benim tercihim Xioami telefonlarıdır. F/P markası kesinlikle.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Screenshot_20191001-203910.png
Screenshot_20191001-203903.png

GM5P bir suredir gayet yeterli sesi tatmin edici kulaklik seçmesi kötü.

berkaydgn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
2 yıldır Lenovo P2. Çok memnunum ama şuan tavsiye etmem. Daha yeni ve güzel cihazlar var. Yeni cihaz alacak olsam Samsung Galaxy S10e olurdu muhtemelen.