SDN Forum Üyeleri Telefon Tercihleri

Bu konuyu okuyanlar

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
gm5p'ye geçtim galaxy gt-s5360'dan daha yüksek kulaklık sesi var kulaklık seçiyor kendi stok kulaklığını istiyor onunses kısma,açma ve şarkı atlaması kolay oluyor...
9515597037618.jpg

stackman

Asistan
Reaksiyon puanı
135
LG G4 kullanıyorum. En azından şuan 20.kattan aşağıya atıp acı çekişini izlemek istiyorum. Mi Mix3 almayı düşünüyorum.
Oneplus 6T aldım muazzam bir cihaz. Ama şuan LG G4'ün fiyatına bakıyorum. Sıfırı 800 TL'ye bulunabiliyor. Batarya performansı biraz düşük, onun dışında günlük işlemlerde kasma filan yapmaz, gayet yeterli. O fiyattaki bir telefona göre kamerası ise MÜKEMMEL. LG G4 kamera olarak şuan 2000 liralık telefonlarla çok rahat yarışır. Bütçeniz kısıtlı 1000 lira altıysa güncelleme desteği kesilse de LG G4 düşünün derim.

serkanceti

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar bu baslik altinda ;
- şuan kullandığınız telefonu ve memnuniyet seviyenizi (derece olarak kesinlikle öneririm, işimi görüyor,idare eder, kesinlikle tavsiye etmem ) şeklinde belirtmenizi rica ediyorum

Ek olarak

Alacak olsaniz hangi telefonu alırdınız

Kisa sebebi ile belirtirseniz hem öneri isteyen hemde kullanılan cihazların memnuniyet derecesini merak eden arkadaslar için fikir vermis olursunuz.

Hadi sdn.net forum sakinleri düşüncelerinizi bizim ole paylaşın.
Şuan kullanmış olduğum telefon huawei p20 lite. Kullanış bakımında fiyatına göre son derece iyi. Şuan farklı bir modele geçecek olsam aynı fiyat aralığındakimi 8 lite alırdım

serhatsakarya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Xiaomi mi8 lite kullanıyorum.
6 ay oldu ve ilk günkü performansindan hiçbir şey kaybetmedi 64 GB olan modeli
Artıları:Kamera ışık güzel ayarlanirsa güzel fotoğraflar çekiyor, şarj ömrü gerçekten çok iyi aktif bir kullanımda bir günü rahat çıkarıyor,çoğu kişinin merak ettiği Pubg oyununu çok rahat kaldırıyor,ses performansı tatmin ediuci düzeyde.
Eksikleri: Maalesef kulaklık girişi yok typc dönüştürücü ile kulaklık kullanabiliyorsunuz, arka tarafı cam parmak izi kalıyor ama kılıfla kullanmanız daha güvenli olacaktır.
Bunların dışında f/p ürünü desem yeridir aldığımda 1800 TL idi şuan ne kadar bilemiyorum ama bu fiyata alınabilecek bir telefon düşünenlere öneririm.

ahmetemin_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar bu baslik altinda ;
- şuan kullandığınız telefonu ve memnuniyet seviyenizi (derece olarak kesinlikle öneririm, işimi görüyor,idare eder, kesinlikle tavsiye etmem ) şeklinde belirtmenizi rica ediyorum

Ek olarak

Alacak olsaniz hangi telefonu alırdınız

Kisa sebebi ile belirtirseniz hem öneri isteyen hemde kullanılan cihazların memnuniyet derecesini merak eden arkadaslar için fikir vermis olursunuz.

Hadi sdn.net forum sakinleri düşüncelerinizi bizim ole paylaşın.
86
Şuanda Asus zenfone 2 lazer kullanıyorum. Kamerası eskidi ama idare eder. Telefonlara bakıyorum 7plus Altın alacağım büyük ihtimalle çünkü kamerası iyi ve ios deneyimlemek istiyorum.

Reaksiyon puanı
5,172
Oneplus 6T aldım muazzam bir cihaz. Ama şuan LG G4'ün fiyatına bakıyorum. Sıfırı 800 TL'ye bulunabiliyor. Batarya performansı biraz düşük, onun dışında günlük işlemlerde kasma filan yapmaz, gayet yeterli. O fiyattaki bir telefona göre kamerası ise MÜKEMMEL. LG G4 kamera olarak şuan 2000 liralık telefonlarla çok rahat yarışır. Bütçeniz kısıtlı 1000 lira altıysa güncelleme desteği kesilse de LG G4 düşünün derim.
Lg g4 deki kronik sorunlar hiçbir cihazda yok...

stackman

Asistan
Reaksiyon puanı
135
Lg g4 deki kronik sorunlar hiçbir cihazda yok...
Kronik sorun dediğin bootloop, anakart yanma sorunu vardı. O da ilk serilerde. Şuan satılanlar sorunsuz. Ghost Screen ise garanti tarafından 15 gün içinde hallediliyor. Ama çıkacağı da kesin değil. Ben de 3 yıl sonunda başlamıştı fakat çokta bir rahatsızlık vermedi.

Reaksiyon puanı
5,172
Kronik sorun dediğin bootloop, anakart yanma sorunu vardı. O da ilk serilerde. Şuan satılanlar sorunsuz. Ghost Screen ise garanti tarafından 15 gün içinde hallediliyor. Ama çıkacağı da kesin değil. Ben de 3 yıl sonunda başlamıştı fakat çokta bir rahatsızlık vermedi.
G4 benim hatırladığım en az 4 kere tekrar üretildi ancak sıkıntılara aşamadılar. Hala kronik sorunlar devam ediyor. Kesinlikle alınmaz. En azından gereksiz bir risk olur.

LuciferMorningstar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
5 Aydır Xiaomi Mİ 8 Lite kullanıyorum kesinlikle tavsiye ederim gerek kamerası gerek ekran gövde oranı pek çok konuda rakiplerinden üstün bir telefon yüksek miktarda paraları gidip Iphone'a yatırmak yerine Xiaomi almak kesinlikle çok daha mantıklı bir karar elimde şuan Mavi/Mor Renk 128 GB olan modeli var.Şarj konusunda oldukça başarılı telefonu herhangi bir kullanım için yarım saat şarja takmanız sizin için yeterli oluyor bunun yanı sıra telefonun Parmak ve Yüz okuma özellikleri ve kendi uygulama kilit,antivirüs,temizlik gibi pek çok özelliği mevcut herşeyi geçtim şık bir telefon istiyorsanız kesinlikle tercih etmenizden yanayım
Dipnot:Antutu Puanı 180k gibi fena olmayan bir puan

_-GAUXT-_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Samsung Galaxy J7 Prime...
Fıstık gibi telefon. 1350-1500 TL arası fiyat değişiyor uygun gayet. Parmak izi var. Su geçiriyor diyorlar ama kaç kere muslukta su testi yaptım başarıyla geçti. Ama sen yinede bu telefonu alıp okyanusa girme :) Orta derecede su geçirmiyor. Ama gel gelelim hafıza berbat. Mecibur hafıza kartı alacaksın 32 GB. Normal hafıza 16 GB ile başlıyor ki zaten telefonun içindeki dosyalar,çerezler olsun 9 GB- 10 GB sini kendi kaplıyor. Sana az yer kaldığı için hafıza sıkıntılı. Hız olarak güzel. Batarya ilk geldiği zamanlarda Çok iyi mükemmel ötesi ama CPU'yu çok yorarsan yani ne bileyim çok oyun oynarsan yada Örnek: GTA san andreas oynuyorsun telefonda. Veya PUBG. O zaman azalır kapasitesi. Yine de hala iyi gidiyor bataryası iyi.
KAMERAYA GELİRSEK :(

Ne yazıkki (Portre)Arka Plan bulanıklaştırma yok. HDR'si var. Ama selfie de özçekim (arka plan bulanıklaştırma) yapabiliyor Selfie modunda... Kamerası iyi. Gece çekimleri kötü. Flaş gayet iyi . Pek de bir şey yok açıkçası. Ama çok memnunum... Fıstık, fındık gibi...

Koca Adam

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Vivo Nex Dual Display Edition.. Farklılık katacak her şey mevcut :)

Merve Demir21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Selamlar, bende hemen kendi telefonumu aktarayım o halde. Gm 9 pro piyasaya bakınca fiyat performans olarak rakiplerine fark attı diyebilirim. Eski sabıkasının yanı sıra artık yerli üretimle bu sorunlarının da üstesinden geldiler. 4k çekimi çok güzel ve 4k biçiminde aktarım yapabiliyor. Eis özelliği de bence değinilmesi gereken bir konu çünkü video çekimlerinde en kötü unsur sarsıntı ve titreme sorunsalı. Eis'le bunun üstesinden rahatlıkla gelmişler çok büyük sarsıntı olmadığı halde güzel bir çekim deneyimi sunuyor. Bir çok ağır çekim modu olan telefonda ağır çekim kısmını ayarlayamıyorsun ki gm 9 pro'da buna da imkan veriyor ki aynı şekilde hızlı çekim modu da öyle. Batarya konusuna gelince oyunla 7 saati deviriyor ki zaten 7 saat'e gün bitiyor diyebiliriz. Son olarak da sade arayüz olması işlemciyi oldukça rahatlatıyor ki android one programına dahil. Sonuç olarak gm 9 pro alanı memnun edecek bir cihaz diyebilirim. Şahsen ben memnunum ;)

BrkSsr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
4000 e kadar telefon öneriniz varmı ? benim aklımda 7 plus ve a70 var

Adwolf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İphone Xs Max kullanıyorum ve memnunum telefon değiştirecek olsam xiamio katlanabilir telefon alırdım yada yeni çıkacak iphone cihaz alırdım.
Telefonumdan memnunum herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum ancak parmak izini arıyorum.

eminturan59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet
Mesaj otomatik birleştirildi:

adwolf onu iphone xs almam
kardeşim baştan söleyim

İlkeozcn2005

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Asus zenfone 4 live kullanıyorum
İyi bir telefon, kamerası oldukça güzel oyun çok oynanmıyor maalesef
Ben alsam s7 alırdım.Maliyeti kamerası,depolama ve oyun oynanabilirlik açısından s7 benim için bir adım önde

Routinues

Asistan
Reaksiyon puanı
168
Huawei Mate 10 Lite Kullanıyorum telefonu aldığımda hepsiburada.com adresinden almıştım.
Aldığım gün telefonun orjinal fiyatı 1200 TL idi ama ben cuma günü indiriminden yararlanıp 800 TL ye almıştım gayet memnunum telefondan fakat ben aldığımda dolar bu kadar yüksek değildi malum telefonlar değerleni ötv zammı v.s den sonra...

Son düzenleyen moderatör:

Viltel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
4.5 yıldır htc one m8 kullanıyorum ama telefon artık öldü. Yeni telefon olarak huawei bakıyordum ama malum durumlardan samsung'a xiaomi'ye yöneldim

Akın AK100

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
lg stuylas 2 kullanıyorum ve asla kimseye tercih etmem bi kalem var ama telefonda boşa yer kaplıyor.
çok yakın zamanda değiştiricem İphone xr alıcam inşallah.