SDN Forum Üyeleri Telefon Tercihleri

Bu konuyu okuyanlar

M

Murat Burç

SDN Okuru
Telefon sadece kameradan ibaret yani. s7 edge mi 5s plus'a yaklaşamıyor evet, bundan önceki telefonumdu ordan biliyorum.
Telefonu kameradan ibaret saydığımı nereden çıkardın? Mi5S'in kamerasının 5S Plus'dan daha iyi olduğunu arada belirttim.
S7 ailesi neredeyse her konuda Mi5S ailesinden önde. Ben de S7 ve Mİ5S kullanan biri olarak söylüyorum. Mi5S Plus'a da yabancı değilim onu da çok kez deneyimledim. Pili daha iyi kamerası daha kötü.

Boyga TV

Doçent
Reaksiyon puanı
275
sonuç olarak zaten herkes telefon tercihini yazsın diye açılmış bir konu. Tercihini yazmak yerine benim tercihimi eleştirmeseydin konu buralara gelmezdi. Telefonu kameradan ibaret saydığını; sen nasıl amiral gemileriyle bir tuttuğum çıkardıysan ben de öyle çıkardım. İlk mesajıma dikkat edersen "Bu telefondan sonra kesinlikle yine Xiaomi, çok düşük ihtimalle de Huawei tercih edeceğim. Diğer markalar ise imkansız. (Tüm telefon markalarını daha önce kullanıp bu karara vardım)" böyle yazıyordu. Bu cümleme karşılık kullandığın telefon orta segment amiral gemilerle baz alamazsın yazmışsın. Bu cümlenin neresinde baz almışım. Sadece dediğim gibi konu başlığı herkesin tercihi, benim de tercihim Xiaomi ya da Huawei bu kadar basit.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Benim tercihim halâ J2. Değişen bir şey yok. Çok güzel telefon ediyor, mesaj yolluyor. Kamerası da kötü değil. üstelik diğerlerinden daha hafif ve ele sığıyor.

alprn90

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Xiaomi redmi note 4 6 7 aydır kullanıyorum tavsiye ederim donanım konusunda bir sıkıntısı yok pubg yi düşük ayarda kasmadan orta ayarda hafif fps kayıplarıyla oynayabilirsiniz kamera gündüz güzel gece çekimleri pek iyi sayılmaz
Bundan sonra yeni telefon alacak olsam xiaomi yada huawei,honor alırdım xiaomi nşn mi a2 veya mi mix 2 sini hem donanım hem kamera honorun 8x alırdım full ekran gerçekten hoş bir cihaz

yunusemre0202

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung galaxy s9 plus kullanıyordum arıza çıkardığı için servise gönderdim. Şu an için Sony xa1 plus kullanıyorum. Teoride iyi pratikte sadece multimedia telefonu olarak tam bir bayan telefonu (zaten hanımın telefonu geçici olarak el koydum).
2011 yılında aldığım 4s i uzun zaman kullandım ama şimdi nolur beni bırak diye böğürünce ios 6 ya indirgeyip yine eskisi gibi süper hızlı ve iki gün giden şarjıyla bi işe yaramayan 3310 ayarında sadece alo demek için ikinci telefon olarak kullanıyorum.
Samsung galaxy s9 plus şu anda çok iyi ama iki sene sonra güncelleme desteği çekilince miadını dolduracak ve ram yetmeyecek. Kasmalar başlayacak ve tiksindirtmeye başlayacak. Şu anki fiyatı 4500 TL civarında. 3 yıl full performanslı kullansan yıl başına 1500 TL ve gün başına 2,5 TL ye mal olacak.
Daha önce ios kullandığımdan dolayı bu cihazlar daha stabil çalışıyor ve daha uzun süre kullanılabiliyor. Yani maliyeti daha az oluyor. Arkadaşlar multimedia paylaşımın uğraştırıcı olduğunu söylemişler ve haklılar da ama bu işler için birçok basit program var. Bunlar da gayet sağlıklı iş görür.
Sonuç olarak kısa dönem güzel multimedia cihaz arıyorsan samsung gibi markaların amiral gemileri iyidir. (ne vereyim abime cihazları)
Uzun dönem multimedia cihazı arıyorsan ios tan şaşma. (telefon özellikli multimedia cihazı)
Telefonu telefon ağırlıklı kullanıp da ayrıca biraz da multimedia özellikleri olsun diyorsan da kesinlikle HTC derim. (multimedia özellikli telefon).
Birçok farklı cihaz kullanmış biri olarak genelleme tavsiyem budur.

coskunteke

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Lg v30 plus , şu ana kadar memnunum özelli̇kle şarji efsane

Son düzenleyen moderatör:

Erkenekli

Asistan
Reaksiyon puanı
277
Telefonum samsung galaxy j7 duo yeni 3 aydir kullaniyorum cok memnunum pubg yi hic kasmadan aciyor herkesede oneririm

Le Spatula

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
öğrenciyiz. yaklaşık 3 yıldır galaxy note 4 kullanıyorum. son 1 yıldır kanser etti beni. günümüz standartlarının kimisi artık fazla geliyor alete. Pil ömrü yetmiyor.

oneacb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Benim fiyat aralığıma uygun olarak ve Cuma indirimlerin de olacağını düşünerek s8+ ve P20 arasında kaldım(ikisininde çok yakın fiyatlarda olduğunu dşünerek şuan için 3.500 bandında) dikkat ettiğim şeyler orta seviye üzeri fotoğraf kalitesi, çok fazla oyun oynayan birisi değilim ama pubg tarzı oyunlarda kasmasını istemem ve video çok fazla izleyen birisiyim,üniversite öğrencisiyim uzun yıllar kullanmam gerektiğinide belirtmek isterim teknoloji yönünden bir kaç yıl sonrada iyi durumda olmasını isterim önerilerinizi bekliyorum teşekkürler nedenlerini belirtirsenizde memnun olurum...

Erkenekli

Asistan
Reaksiyon puanı
277
Suan lg g7 thinq hepsiburadada 3600 tl cuma indiriminde daha da dusebilir p20 dende s8 plustanda cok daha iyi istersen bi ona da bak

NoFeaR02

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şuan Samsung Galaxy S9+ kullanıyorum gayet memnun kaldım daha önceki kullandığım S8+ ve S7 edge kadar başarılı fakat Türkiye de çok pahalı. Yani her ülkede pahalı ama Türkiyede ki alım gücüne nazaran kat kat pahalı. Samsung kullanıcısı olarak S7 edge'i tavsiye ederim fiyat ve kullanım olarak. Yine iphone 7'yi önere bilirim eşim kullanıyordum iphone xs'e geçti iphone 7'yi arar oldu. Sıfır olarak Huawei p20 lite'ı önerebilirim kullanmadım ama fena değil 3000₺ bandında yada biraz aşağıda olması lazım. 2018 itibari ile Huawei marka olarak şuan en çok satan telefonlar arasında hatta iphone'u geçmiş durumda kullanmadım ama fena değil gibi 3000₺ bandında yada biraz aşağıda olması lazım. Onun dışında Samsung A6+, Xiaomi Mi Note 3, General mobile 9 Pro. Da en çok alınabilir telefonlar arasında. Yine bunlar da 2500 3000₺ bandında olması lazım.

ertugrulakgc07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Parmak izi okuma sizce güvenli mı

---- Mesajlar birleştirildi ----

Kamera bakımından en iyi telefon önerilerinizi alabilir miyim (Parmak izi güvenli mı acaba)

Son düzenleme:

Tekno Göçmen

Asistan
Reaksiyon puanı
108
ben 3 senedir iphone 5s kullanıyorum. kasma takılma problemi nadir zamanlarda oluyor fakat pil aldığımdan beri çöp. eğer iphone tercih edecekseniz plus hariç hiçbir modeli almayın. zira iphone nin zaten her modeli hızlı uzun ömürlü ve güzel kameraya sahip fakat plus ve max modelleri haricinde hepsinin pili 2 seneye cortlayacak arkadaş, 1 günü çıkaramazsınız alırsanız. Benden size söylemesi.

Tekno Göçmen

Asistan
Reaksiyon puanı
108
bence telefon alıcak olan arkadaşlar çin menşeli telefon tercih etsinler. Çünkü çin artık eskisi gibi dandik ürünler üretmiyor, kaliteleri ve özellikleri çok iyi, fiyatlarıda gayet uygun. Bu telefonları kullanıpta memnun kalmayan insan sayısı çok azdır, memnun kalmıyorsada performansından ziyade alışkanlıklarından dolayıdır.

Benim Görüşümce en iyi Çinli markalar ;
1-Oneplus
2-Xiaomi
3-Huawei
4-Oppo
4-Meizu
5-Vivo

ertugrulakgc07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence telefon alıcak olan arkadaşlar çin menşeli telefon tercih etsinler. Çünkü çin artık eskisi gibi dandik ürünler üretmiyor, kaliteleri ve özellikleri çok iyi, fiyatlarıda gayet uygun. Bu telefonları kullanıpta memnun kalmayan insan sayısı çok azdır, memnun kalmıyorsada performansından ziyade alışkanlıklarından dolayıdır.

Benim Görüşümce en iyi Çinli markalar ;
1-Oneplus
2-Xiaomi
3-Huawei
4-Oppo
4-Meizu
5-Vivo

Bunlar arasında hangisini ve hangi modeli onerirsin

Tekno Göçmen

Asistan
Reaksiyon puanı
108
Bunlar arasında hangisini ve hangi modeli onerirsin
ilk 3 sıradaki telefonları öneririm onlar bizim piyasamıza daha alışık ve bilindikler.
model olarak sorarsanda xiaominin mi8 modeli veya pocophone f1 modelini tavsiye ederim tabi bu bütçene göre değişir
sonra oneplus ın 5 ile 6t arasında hangi modeli alırsan al memnun kalırsın
huawei de p20 pro veya düz p20 alabilirsin mate 10 veya mate 10 pro alabilirsin mate 20 lite alabilirsin honor 8x alabilirsin

hani bu modeller tamamen senin nasıl bir kullanıcı olduğunla alakalı ve hangi fiyat aralıklarıyla istiyorsun.

HACKERTHT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Note 9 512 gb telefon spen vs diğer özellikleriyle işlerimi yapmamda süper katkı sağlıyor çok memnunum herkese tavsiye ediyorum

ahmetay34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
ıphone 6 plus sadece batarya biraz sıkıntı onun harici gayet iyi durumda

ahmetay34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
bence bu batarya olayına kafa yormaları lazım artık kamera boyut hafıza olaylarında yeterince yol katedildi zaten

Tekno Göçmen

Asistan
Reaksiyon puanı
108
bence bu batarya olayına kafa yormaları lazım artık kamera boyut hafıza olaylarında yeterince yol katedildi zaten
Kamera olayını bilmem de, hafıza olayı hala aynı. Hala artırılabilir hafıza yok hala 2 seneden sonra sistem hafızası ebesinin şeyi gibi yer kaplıyor ve hala 128 256 gb lik versiyonlar ateş pahası fahiş fiyatlara satılıyor. İphone'nin kendini toparlama gibi bir niyeti yok bence çünkü zaten marka, ne çıkarsa kurukta bekleyen apple cı tayfa alıyor. Devam etsin bakalım.

ahmetay34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Kamera olayını bilmem de, hafıza olayı hala aynı. Hala artırılabilir hafıza yok hala 2 seneden sonra sistem hafızası ebesinin şeyi gibi yer kaplıyor ve hala 128 256 gb lik versiyonlar ateş pahası fahiş fiyatlara satılıyor. İphone'nin kendini toparlama gibi bir niyeti yok bence çünkü zaten marka, ne çıkarsa kurukta bekleyen apple cı tayfa alıyor. Devam etsin bakalım.
apple cı tayfa yüzünden bu hafıza olayını çözmüyor adam piyasaya ne sürerse anında kapılarda kuyruk var ama şuan eskisi gibi değil bence millet uyanmaya başladı artık 2-3 seneye kalmaz çözülür diye düşünüyorum

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Şuan telefonsuzum :( Yılbaşında kırıldı telefonum yenisi alacağım. Bu sefer apple yerine samsung ürünlerinden yada xiaomi ürünlerinden birini tercih etmeyi düşünüyorum.