SDN Forum Üyeleri Telefon Tercihleri

Bu konuyu okuyanlar

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
ek olarak şu google kitaplık gazetelik hücre bilmem ne vs bunları kulanmadığım için direkt silerim tarayıcı olarak mozilla yada opera kullanırım chrome göre ram kullanımı daha stabil

arka planda kullanmadığım uygulamaları veya ayda bir kullanıyorsam durur seçenegini kullanırım :D tablette grenify ile her açılışta gereksizleri otomatik dururum gibi gibi :D

yoksa Lg v10 ile insanlar 3 saat pil süresi alırken ben nasıl 4 saat alıyım yada note 4 de 5-6 saat göreyim :D
Ekran süresi almada üzerime tanımam. [emoji41]

Alaraxx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İphone 4s kullanıyorum.

Ekranı küçük, ve şarjı hızlı bitiyor. Kısacası, 10 üzerinden 2. Alacağım iphone 6s plus ancak 7 plus'u da yakından takip edeceğim.

Neden 6s plus seçtim çünkü hem büyük hem şarjı hemen bitmiyor, phatablet,kamerası iyi ve kasmiyorda. Şiddetle ya 6s plus yada 7s/7plus çünkü hep s serilerinde yeni şeyler ekliyorlar.

GökayÇeker

Asistan
Reaksiyon puanı
26
g4 kullanıyorum. kamerası için aldım o açıdan hiç üzmedi. o fiyata daha iyi çekmeyi bırak yakınına yaklaşabileni yok.
pili çok fazla gitmiyor ama çok da kötü değil. 2. bir pil alarak onuda aştım.
ısınma sorunu var ona bir çare yok.

ekstra olarak ilk serilerde kronik sorunlar vardı. bunda yok sanırım. 6. ayında cihaz henüz bir sorun olmadı
abim g4 kullanıyor. 501 serisi mi ne vardı. bootloop oldu garantiye verdi. 607 sanırsam o seri anakart koydular ısınma sorunu fln vardı onlar da yok ghost screen vardı jdi panel koymuşlar o sorun da ortadan kalktı baya iyi yani

GökayÇeker

Asistan
Reaksiyon puanı
26
İphone 4s kullanıyorum.

Ekranı küçük, ve şarjı hızlı bitiyor. Kısacası, 10 üzerinden 2. Alacağım iphone 6s plus ancak 7 plus'u da yakından takip edeceğim.

Neden 6s plus seçtim çünkü hem büyük hem şarjı hemen bitmiyor, phatablet,kamerası iyi ve kasmiyorda. Şiddetle ya 6s plus yada 7s/7plus çünkü hep s serilerinde yeni şeyler ekliyorlar.
illaki ios deneyimi yaşıyacam diyorsan gayet iyi bir tercih.

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
abim g4 kullanıyor. 501 serisi mi ne vardı. bootloop oldu garantiye verdi. 607 sanırsam o seri anakart koydular ısınma sorunu fln vardı onlar da yok ghost screen vardı jdi panel koymuşlar o sorun da ortadan kalktı baya iyi yani
benim cihaz da 601 fakat ben aldığım gün bootlock açtım :D yani garanti olayı bende mümkün değil şu an. ghost screen çok çok şükür.
ısınma da bazı uygulamalarda çok oluyor. örneğin google maps da çok var ama yandex de hiç yok. pokemon go da var ama diğer oyunlarda görmedim.
genel olarak diğer cihazlarıma göre fazla ısınıyor tabi.

bootloop olmasın da başka bir isteğim yok.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
benim cihaz da 601 fakat ben aldığım gün bootlock açtım :D yani garanti olayı bende mümkün değil şu an. ghost screen çok çok şükür.
ısınma da bazı uygulamalarda çok oluyor. örneğin google maps da çok var ama yandex de hiç yok. pokemon go da var ama diğer oyunlarda görmedim.
genel olarak diğer cihazlarıma göre fazla ısınıyor tabi.

bootloop olmasın da başka bir isteğim yok.
Sen bence bootlop olsun diye yat kalk dua et. Bootlop olursa kimse senin bootloader kilidini açtığını anlamaz ve garantiden güzel bir G5 alırsın..

Scarneep

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Xperia u kullanıyorum. 2 sene rahattım ama son 2 sene işkence gibi. Uygulamalar gelişti . Oyunlar gelişti. Telefon sağlam hala ama nette ağır kalıyor . 3 sekmeyi geçince atıyor. Ahize çok ses vermiyor. Ancak evde veya sessiz bir yerde rahatlıkla duyuyorum. Oyun performansı olarak gameloft oyunlarında iyi de diğer ağır oyunlarda zor. Real racing 2 gta 3 dungeon hunter 3 ve 4 oynadım ağır olarak . şu an coc oynuyorum sadece. Ve oynattığına şükrediyorum ama ekran 3.5" ve oyunlardan pek zevk alamıyorsunuz. Kamerası gündüz iyi ama gece 0. Ön kamerayı çok kullanmıyorum .Farklı yanı telefonun altta led ışıklar var ve fotoğrafları değiştirirken ve walkman de parçaları değiştirirken ekrandaki tona göre led ışığın rengi değişiyor. Görenlerin ve benim en sevdiğim yönü bu. Birde sağlamlığı. Ama onun haricinde performans olarak günümüzdeki telefonlardan çok uzakta. Yeni telefon alırsam sony veya galaxy s7 ya da iphone düşünüyorum. Özellikle ios 10 özellikleri dikkatimi çekti . s7 de dolu bir telefon ve her yerde servisini bulmak mümkün. Sony Xperia x güzel buldum ama malum fiyatı tiksindiriyor. Sony fiyat politikası cezvedici değil maalesef.

GökayÇeker

Asistan
Reaksiyon puanı
26
abimde g4 var. 20 güne yakın süredir bekledi ve anakartın ellerinde olmadığını söylüyolardı. 501 serisiydi galiba. tam 20 gün olduğunda anakartın değiştiğini söylediler. 607 serisi anakart ve ghost screenden kaynaklı ekran değişimi yapılmış.. ve jdi panel konulmuş (japan display internaiment) eskisi gibi ısınma yok. az ısınan telefonlar gibi bir ısınma durumu söz konusu

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
abimde g4 var. 20 güne yakın süredir bekledi ve anakartın ellerinde olmadığını söylüyolardı. 501 serisiydi galiba. tam 20 gün olduğunda anakartın değiştiğini söylediler. 607 serisi anakart ve ghost screenden kaynaklı ekran değişimi yapılmış.. ve jdi panel konulmuş (japan display internaiment) eskisi gibi ısınma yok. az ısınan telefonlar gibi bir ısınma durumu söz konusu

onarım yapıldığını biliyordum da panel başka firmanın mı onu tam anlamadım ? yoksa farklı teknoloji kullanan ekran mı takılmış ?size bu şekilde mi dönüş oldu

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Sen bence bootlop olsun diye yat kalk dua et. Bootlop olursa kimse senin bootloader kilidini açtığını anlamaz ve garantiden güzel bir G5 alırsın..
sorun şu ki g5 i hiç beğenmiyorum. keşke sorunsuz çalışsa g4.
g4 ü eğimi deri kapağı ve kamerası için aldım. g5'e geçmeyi istemiyorum. tasarımı hoşuma gitmiyor.
ayrıca paralel ithalat aldım g5 vereceklerini sanmıyorum

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
g4 ü eğimi deri kapağı ve kamerası için aldım. g5'e geçmeyi istemiyorum. tasarımı hoşuma gitmiyor.

Tasarım olarak bende pek sevmiyorum

Reaksiyon puanı
2,554
Lg g2 ile g4 tasarım olarak güzel g3 ve g5te kötü bu yüzden g6dan umutluyuz çünkü oda çift sayı inş modüler tasarımdan vazgeçerler yada yapacaksa samsung gibi yapsın 2 model.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Satarsın, hoşuna giden başka bir modele geçersin belki. Stresten iyidir.

Reaksiyon puanı
2
T2 ultra kullanıyorum. Okey plus Tavla plus dışında bir şey oynatmıyor. Kamera desen 6600 dan daha kötü. Herkes s7 diyor ama mate 8 de göz önünde tutulmalı bence.

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Satarsın, hoşuna giden başka bir modele geçersin belki. Stresten iyidir.
oda tam olmuyor :D
ben 1400 e aldım. 2-3 hafta sonra 1200 e düştü. şimdi satmak isteem 900 e anca veririm.

o paraya verip yerine daha sorunsuzunu almak da mümkün değil.
yine üzerine 300 tl koyacağıma 300 tl yi anakart değiştirmeye veririm diye düşünüyorum.
bozulmazsa zaten para cebime kalıyor

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
ben 1400 e aldım. 2-3 hafta sonra 1200 e düştü. şimdi satmak isteem 900 e anca veririm.

yine üzerine 300 tl koyacağıma 300 tl yi anakart değiştirmeye veririm diye düşünüyorum.

bozulacak diye garanti bir konu yok v10 da ghost screen var ama benim eski cihazda yokdu ama olmayacak diye garanti de yok şans işi dediğiniz gibi bende 5s vardı sırf merak için aldıkdan 1 gün sonra telefoncuya fiyat sordum 1399 lira ya aldım 700 lira para verdi 1 gün sonra hele borsa denen tezgahlar kafalarına göre fiyat biçiyorlar sözde toptancıları var ellerinde bir liste oradan kafalarına göre fiyat biçiyorlar sırf gıcıklık olsun diye adama dedim tamam o listede yazan fiyattan veriyorsan 2 cihaz alayım diye bu sefer kem küm yapmaya başladı dolar bile dakikası dakikasına değişirken o a4 kagıdında ki fiyatlar nasıl değişmiyor sabit kalıyor bilemiyorum

Reaksiyon puanı
2,554
bozulacak diye garanti bir konu yok v10 da ghost screen var ama benim eski cihazda yokdu ama olmayacak diye garanti de yok şans işi dediğiniz gibi bende 5s vardı sırf merak için aldıkdan 1 gün sonra telefoncuya fiyat sordum 1399 lira ya aldım 700 lira para verdi 1 gün sonra hele borsa denen tezgahlar kafalarına göre fiyat biçiyorlar sözde toptancıları var ellerinde bir liste oradan kafalarına göre fiyat biçiyorlar sırf gıcıklık olsun diye adama dedim tamam o listede yazan fiyattan veriyorsan 2 cihaz alayım diye bu sefer kem küm yapmaya başladı dolar bile dakikası dakikasına değişirken o a4 kagıdında ki fiyatlar nasıl değişmiyor sabit kalıyor bilemiyorum
Her zaman kendi telefonları kusursuz seninki çöptür Allah hiçbirimizi onların eline düşürmesin.

daksit20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
iphone 4s kullanıyorum telefon artık yeterınce sıstı ve cok hızı degıl ve bu benı artık memnun etmıyor ama kafamda alacak telefon ıphone kapalı kutu almayacam bu sefer androıd deneyecem butcem de dusuk oyuzden general mobile 5 plus yada lg v10 lg g4

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327

Öyle değil, sıfır G5 gelecek ve açmadan onu satacaksın. :) Neyse bu konuyu fazla uzattım. Hayırlısı olsun.

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Öyle değil, sıfır G5 gelecek ve açmadan onu satacaksın. :) Neyse bu konuyu fazla uzattım. Hayırlısı olsun.
g5 alabirsem olur o dediğin de ben paralel ithalat aldım. yani g5 olayı garanti değil.
g4 ü satmak istesem o zaman zarar ediyorum ondan bahsettim zaten.

dediğin gibi g5 verseler açmadan satmak daha mantıklı.

Reaksiyon puanı
2,554
g5 alabirsem olur o dediğin de ben paralel ithalat aldım. yani g5 olayı garanti değil.
g4 ü satmak istesem o zaman zarar ediyorum ondan bahsettim zaten.

dediğin gibi g5 verseler açmadan satmak daha mantıklı.
Sahibindende birçok ilan gördüm öyle ben olsam kullanırdım g5 güzel cihaz :)

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Bir arkadaşım, V10'u gönderdi, kapalı kutu G5 verdiler, onu satıp ikinci el temiz P9 aldı.
Hatta kendisi forumda @APOTT

APOTT

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Yıllarca lg kullanmış biriyim. G2, g flex, g flex 2, lg v10. Lg yi severim ama kronik problemi çok. G5 te kronik sorun olmayacağını düşünüyor sanız alın kullanın. Yoksa 1aylık distribütör garantili p9 alın 1600 1700 liraya. Mutlu eder :)

#hainkostok

Asistan
Reaksiyon puanı
33
S7 Edge kullanıyorum.Alacaklara şiddetle öneririm.Canavar canavar alsam yine bunu alırım

Odessa

Müdavim
Reaksiyon puanı
432
LG G2 kullanıyorum. Ön kamerası kötü. Kullandığınızda selfie çubuğu gibi kolunuzun olması gerek. Açısı oldukça dar. Arka kamerası idare eder. 60fps de çekemiyor. 30 fps de kullanmanız gerek. Ön ve arka kameraların gece kullanımı berbat. Açmanıza gerek bile yok. Geceleyin kamerayi unutun.

Performansı oldukça tatmin edici. 2 yıldır kullaniyorum. Takılma sorunu yaşamadım.

Kasası iyi. Bana göre yeterli kalınlıkta. Kilifsiz kullanılmasını öneririm. Ekran cercevesi kalın değil. Oldukça başarılı bu konuda.

Ekran sararması vb. sorunlarla karşılaşmadım. Kamera hariç telefonla bir alıp veremediğim yok. Zamanının efsane telefonu. Çoğu işinizi başarıyla görür.

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
LG G2 kullanıyorum. Ön kamerası kötü. Kullandığınızda selfie çubuğu gibi kolunuzun olması gerek. Açısı oldukça dar. Arka kamerası idare eder. 60fps de çekemiyor. 30 fps de kullanmanız gerek. Ön ve arka kameraların gece kullanımı berbat. Açmanıza gerek bile yok. Geceleyin kamerayi unutun.

Performansı oldukça tatmin edici. 2 yıldır kullaniyorum. Takılma sorunu yaşamadım.

Kasası iyi. Bana göre yeterli kalınlıkta. Kilifsiz kullanılmasını öneririm. Ekran cercevesi kalın değil. Oldukça başarılı bu konuda.

Ekran sararması vb. sorunlarla karşılaşmadım. Kamera hariç telefonla bir alıp veremediğim yok. Zamanının efsane telefonu. Çoğu işinizi başarıyla görür.
Zamanında kamera kodu vardı. 60 fps 1080p ve 4k video gibi geliştirmeleri vardı. Gece takılma yapmıyor ve 2 3 kat daha iyi çekiyordu flash olmadan. Stock kullanmazsan daha gider o cihaz. Makul fiyata satın alabilim ayrıca.

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Bir arkadaşım, V10'u gönderdi, kapalı kutu G5 verdiler, onu satıp ikinci el temiz P9 aldı.
Hatta kendisi forumda @APOTT

huawei de tema olayı çok hoşuma gidiyor önceden böyle birşey pek yoktu ama şimdi normal cihazda launcher root vs gerektiren temalar bu cihazda hibrişey istemiyor öyle temalar buldum ki ios 10 teması misal şebeke simgesi bile değişiyor cynogen tema da batarya şebeke ön tuşlar vs hepsi değişiyor sar değeri yüzünden önyargılı davranıyordum açıkcası ama bu tema mevzusu filan baya hoşuma gitti yekpare metal kasa isteyenler için güzel seçim olabilir cihazları

ama ara yüz animasyondan kaynaklı mı biraz değişik geldi geçişleri