SDN Forum Üyeleri Telefon Tercihleri

Bu konuyu okuyanlar

Speedster

Profesör
Reaksiyon puanı
319
Evet merhaba kullandigim telefon Samsung s3...Adami deli ediyor artik,sarji 3 saat gidiyor,güç tuşu yalama oldu basinca telefon kapaniyor,şarj soketi bozuldu batarya şarj kullanıyorum,touchwiz bana yalvariyor artik beni kullanma diye.Neyse alacagim telefon zenfone 3 ekimi bekliyorum.Eğer telefona 3700 lira verilir diye dusuncem olsaydi iPhone 7 alirdim.

Ekime kadar dayanır inşallah [emoji3]

Jankat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Bugün itibari ile İphone SE 16 gb kullanıyorum uzun kullanımdan sonra düşüncelerimi anlatırım

Nagrazo

Asistan
Reaksiyon puanı
117
İste bu sebeplerden ötürü iPhone fanları var [emoji3]
Herneyse şaka maka cidden telefon çöp oldu doğal bişey bukadar kullanımdan sonra.Samsung s5 den sonra düzeltti diyorlar.Ee note 7 patlıyormuş 3000 lira vereceğinize 3 lira verip benim telefonu alın benimkinin etkisi daha iyi olacaktır.

Uber

Profesör
Reaksiyon puanı
798
Bugün itibari ile İphone SE 16 gb kullanıyorum uzun kullanımdan sonra düşüncelerimi anlatırım

Bi ekran süresi alabiliriz 5ş ile kıyaslayalar için de iyi olur.

İyi günlerde kullanın

Halkulvad

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Sony Xperia C5 Ultra, Gayet memnunum yalnız batarya iki gün falan falan deniyor ama birgünü zor çıkarıyorum. Alacak olsam tabiki Xperia X serisinden biri...

Uber

Profesör
Reaksiyon puanı
798
Sony Xperia C5 Ultra, Gayet memnunum yalnız batarya iki gün falan falan deniyor ama birgünü zor çıkarıyorum. Alacak olsam tabiki Xperia X serisinden biri...

genelde 2 gün ama nasıl kullanımda beklemede mi belirtmedikleri için karmaşa oluyor

GökayÇeker

Asistan
Reaksiyon puanı
26
5.5 -6 saat arası
5-6 saat iddialı bir rakam. Pek inanamadım açıkçası. 1500 mAh seviyelerinde batsryanın böyle bir iş çıkarması tuhaf sanki. Bu arada herkes telefonundan aldığı ekran süresi üni yazsın ki cihazların pil ömrü ne kadar gidiyor insanların bilgisi olsun

pilger

Doçent
Reaksiyon puanı
11
G3 kullanıyorum batarya ve ısınma konusunda şikayetim yok, kamerası vs iyi fakat değiştirecek olsam kesinlikle ios bir cihaz alırdım sadelik ve sıkıntılardan kurtulma açısından

Uber

Profesör
Reaksiyon puanı
798
G3 kullanıyorum batarya ve ısınma konusunda şikayetim yok, kamerası vs iyi fakat değiştirecek olsam kesinlikle ios bir cihaz alırdım sadelik ve sıkıntılardan kurtulma açısından

android cihazlarda tema seçeneği var hele lg ve huawei gibi kendi tema programı olan ve bunu başarılı şekilde yapan cihazlar dururken hiç gerek yok bence ios tasarımı hoşuna giderse indir hwt uzantılı tama dosyasını at cihaza hem şarj yemez hemde istediğin tema olur (launcher arabirimleri şarj tüketimi olduğundan öyle dedim.)

Apocalypse_

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
Iphone 5 16 GB silver kullanıyorum.
Türkcell den Iphone 7 Plus 128 GB Gold sipariş ettim.
Iphone 5 maddi imkanı olmayan için tavsiye edebilirim bazen uygulamaları geç açıyor ama iki üç saniye geç ama hala çok sitabil

Kurt Cobain

Profesör
Reaksiyon puanı
90
İlk çıktığından beri note 4 kullanıcısıyım her işimi fazlasıyla görüyor ve çok memnunum belki 50 defa 10 u ağır olmak üzere sert mermere düşürdüm hiçbirşey olmadı gorilla glass 4 sağolsun.

Tarayıcı666

Asistan
Reaksiyon puanı
21
HTC ONE A9 (2 GB RAM) kullanan var mı aranızda?Varsa deneyimlerini aktara bilir mi?

yarasa446

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Iphone 5s kullanıyorum artık telefon yavaş yavaş vadesini doldurmaya başlıyor
Alcağım telefon 6s yada s7 edge 2 si arasında ikilemde kaldım. Hep ios cihaz kullandığım için androide geçersem memnun kalırmıyım tereddütündeyim. Siz hangisini önerirdiniz ?

Uber

Profesör
Reaksiyon puanı
798
HTC ONE A9 (2 GB RAM) kullanan var mı aranızda?Varsa deneyimlerini aktara bilir mi?

a9 değil de 2 gb ram lı telefon kullandım g2 size 800 mb kalıyor tabi htc de daha çok olabilir genel anlamda sıkıntı çıkartmaz ama öneri kısmında konu açarsanız alınırmı şeklinde kullanan arkadaşlar yardım edecektir burada pek dikkat çekmeyebilir

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
a9 değil de 2 gb ram lı telefon kullandım g2 size 800 mb kalıyor tabi htc de daha çok olabilir genel anlamda sıkıntı çıkartmaz ama öneri kısmında konu açarsanız alınırmı şeklinde kullanan arkadaşlar yardım edecektir burada pek dikkat çekmeyebilir
Telefonda 10 uygulama falan mı kullanıyorsun bende 150-200 kalıyordu :D Şu an z2 de bile 300 kalıyor.

Uber

Profesör
Reaksiyon puanı
798
Telefonda 10 uygulama falan mı kullanıyorsun bende 150-200 kalıyordu :D Şu an z2 de bile 300 kalıyor.

şöyle söyleyim ciddi anlamda ramı kontrol altında tutabilme yetenegim var 512 mb ramlı tablet var ta ilk çıkan tabletlerden çift çekirdekli işlemci filan 1.2 ghz ortalama 14 oyun kurulu :D ama 120 mb ye yakın boş ram alıyorum cihazda :D

g2 için de facebook ıvır zıvır yüklü sadece senkronizasyon manüel olacak oda baya etki yapıyor. ve arka planda gereksiz hiçbirşeyi açık bırakmam :D trend duos bile kasmaz benim elimde bu sebeple hani kasarmı sorusu na cevabım kullanıcıdan kullanıcıya değişir olur hep :D

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Bende de zamanında kıytırık cihazlar vardı, hafızadan swap bile verdim birçok cihaza. Telefonumda bir sürü aktif uygulama var yapacak bir şey yok :D

Uber

Profesör
Reaksiyon puanı
798
ek olarak şu google kitaplık gazetelik hücre bilmem ne vs bunları kulanmadığım için direkt silerim tarayıcı olarak mozilla yada opera kullanırım chrome göre ram kullanımı daha stabil

arka planda kullanmadığım uygulamaları veya ayda bir kullanıyorsam durur seçenegini kullanırım :D tablette grenify ile her açılışta gereksizleri otomatik dururum gibi gibi :D

yoksa Lg v10 ile insanlar 3 saat pil süresi alırken ben nasıl 4 saat alıyım yada note 4 de 5-6 saat göreyim :D

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Ben 2saat anca alıyorum Z2 ile mesela, bazı asosyal kişilikler 5-6 saat görüyormuş anlamıyorum. Şu ana kadar da hiçbir telefonumda aktif kullanımda 3 buçuk saat yukarısı alamadım.

Uber

Profesör
Reaksiyon puanı
798
Bende de zamanında kıytırık cihazlar vardı, hafızadan swap bile verdim birçok cihaza. Telefonumda bir sürü aktif uygulama var yapacak bir şey yok :D

swap olayı karnel uyum lu bile olsa sd karta zarar verebileceğini düşünüyorum yüksek klas olmadan performans alınmaz fazla yüksek klas olsa para artacak zarar görse kötü olacak tablet de cihazın kendi romuna uygulamıştım cihaz ilk başlarda sıkışınca devreye giriyordu güzeldi ama sonradan gereginden fazla cpu çalıştırdığını farkettim geri orjine döndüm

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
g4 kullanıyorum. kamerası için aldım o açıdan hiç üzmedi. o fiyata daha iyi çekmeyi bırak yakınına yaklaşabileni yok.
pili çok fazla gitmiyor ama çok da kötü değil. 2. bir pil alarak onuda aştım.
ısınma sorunu var ona bir çare yok.

ekstra olarak ilk serilerde kronik sorunlar vardı. bunda yok sanırım. 6. ayında cihaz henüz bir sorun olmadı

Barış Bayraktar

Profesör
Reaksiyon puanı
628
Benim telefonum yok. Ama alırsam ZTE Axon 7 Mini alırım. Nedeni de tasarımını beğenmem ve f/p telefonu olması.