SDN Forum Üyeleri Telefon Tercihleri

Bu konuyu okuyanlar

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
saçmalamış android kasmıyor sahibi kasıyor amiri,müdürünü görünce çok kasanlar var...

NaZzOZz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaşlar aranıza bugün katıldım,herhangi bir eksiğim fazlam olursa uyarırsanız sevinirim :)

Iphone 7 plus kullanıyorum çok memnunum.Çünkü;
*Telefon tüm gün elimde ve bataryası 1,5 gün dayanıyor sürekli bir oyun oynarsam 1 gün.
*Isınma yapmıyor.
*Stabil, kasma donma bekletme vs yok
*Ön kamerası da arka kamerası da güzel ve gerçek görünüm veriyor üzerinizde ne renk giysi varsa birebir fotoda o renk çıkıyor.
*Bir uygulama yüklerken android gibi bir sürü izin isteyip beni ele geçirmiyor :)) güvenli.
*Ekran orantısından da çok memnunum.

——Eksi yönü benim için özellikle yazın tatilde gece çekimi... Kötü ,arkadaşlar. Buna çözüm arıyorum.

Iphone 7 plustan önce kısa süreli bir *GM5 plus deneyimim oldu.İnceleme videolarındaki övgüler neticesinde merak edip almıştım saf android uçuyor vs diye :)
Uçmuyor arkadaşlar, sizi uçuruyor sinirden.Çünkü;
*Oyun oynamasanız nette gezinseniz de aşırı ısınıyor elinizden bırakıyorsunuz aman patlar mı diye
* Uygulama yüklemediğim halde internette sayfa geçişleri (gazeteler arası veya alışveriş siteleri arası) bekleterek o dönen işareti beklee bekle ki açsın.
*Şarjı bir günü tamamlamıyordu.
*F/P olarak kamerasına laf etmek haksızlık olur ama detay olarak vereyim kamerayı hiç kullanmayın daha iyi sanırım en kötü yanı kamerası

Öncesinde Iphone 4s im vardı hala var taş gibi :) Samsung S3 üm vardı o da duruyor :) batarya bulursam yenileyeceğim hatta :)

Almak istesem ne alırdım ??

Öncelikle teknik özelliklerden ziyade tam ekran telefondan hoşlanmadığımdan Iphone X almazdım.
Samsung un son modelleri de hep tam ekran olduğundan onları da almazdım.

Iphone 8 + i elimdeki 7+ ile yanyana getirip kamera karşılaştırması yaptım evet bi tık iyileştirilmiş çok açık fakat başka da bir numarası yok yani Ip 8 için Ip 7 satılıp o kadar fark verilip alınmaz.

Benim için stabillik ve indirilen uygulamaların izinleri sebebiyle ve genel anlamda güvenlik açığı konusu önemli olduğundan ,şu anki haliyle androidleri de almazdım.

Araştırmaya öğrenmeye açığım hiçbirşeyin fanı ya da kötüleyicisi değilim o nedenle sdn ailesinde okuduğum herşey benim için değerli çünkü bilgi değerli.

Romanımı bitirdim herkese saygılar :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
bizim teyzeler gm5plerinden memnunlar onların kiler ısınmıyor kasmıyor servise ver baksınlar ona şansız gm5p sana gelmiş olabilir çok sayıda üretince kalite kontrolü yapmak zor oluyor.

NaZzOZz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaşlar aranıza bugün katıldım,herhangi bir eksiğim fazlam olursa uyarırsanız sevinirim :)

Iphone 7 plus kullanıyorum çok memnunum.Çünkü;
*Telefon tüm gün elimde ve bataryası 1,5 gün dayanıyor sürekli bir oyun oynarsam 1 gün.
*Isınma yapmıyor.
*Stabil, kasma donma bekletme vs yok
*Ön kamerası da arka kamerası da güzel ve gerçek görünüm veriyor üzerinizde ne renk giysi varsa birebir fotoda o renk çıkıyor.
*Bir uygulama yüklerken android gibi bir sürü izin isteyip beni ele geçirmiyor :)) güvenli.
*Ekran orantısından da çok memnunum.

——Eksi yönü benim için özellikle yazın tatilde gece çekimi... Kötü ,arkadaşlar. Buna çözüm arıyorum.

Iphone 7 plustan önce kısa süreli bir *GM5 plus deneyimim oldu.İnceleme videolarındaki övgüler neticesinde merak edip almıştım saf android uçuyor vs diye :)
Uçmuyor arkadaşlar, sizi uçuruyor sinirden.Çünkü;
*Oyun oynamasanız nette gezinseniz de aşırı ısınıyor elinizden bırakıyorsunuz aman patlar mı diye
* Uygulama yüklemediğim halde internette sayfa geçişleri (gazeteler arası veya alışveriş siteleri arası) bekleterek o dönen işareti beklee bekle ki açsın.
*Şarjı bir günü tamamlamıyordu.
*F/P olarak kamerasına laf etmek haksızlık olur ama detay olarak vereyim kamerayı hiç kullanmayın daha iyi sanırım en kötü yanı kamerası

Öncesinde Iphone 4s im vardı hala var taş gibi :) Samsung S3 üm vardı o da duruyor :) batarya bulursam yenileyeceğim hatta :)

Almak istesem ne alırdım ??

Öncelikle teknik özelliklerden ziyade tam ekran telefondan hoşlanmadığımdan Iphone X almazdım.
Samsung un son modelleri de hep tam ekran olduğundan onları da almazdım.

Iphone 8 + i elimdeki 7+ ile yanyana getirip kamera karşılaştırması yaptım evet bi tık iyileştirilmiş çok açık fakat başka da bir numarası yok yani Ip 8 için Ip 7 satılıp o kadar fark verilip alınmaz.

Benim için stabillik ve indirilen uygulamaların izinleri sebebiyle ve genel anlamda güvenlik açığı konusu önemli olduğundan ,şu anki haliyle androidleri de almazdım.

Yine de ben de at gözlükleriyle bakmayıp sürekli araştırıyorum android telefonları :)
--- Gönderi Güncellendi ---
Düzenleme yaptığım da ikisi de yayınlandı silme seçeneğini bulamadım yok sanırım admin birini silerse müteşekkir olurum

canburger

Asistan
Reaksiyon puanı
94
Op5(128 gb) kullanıyorum, çok mutluyum ama Op5t kafamı karıştırıyor.

mutu06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sony xz1, one plus 5, huwaei mate10 lite, HTC U11 arasında kararsızlıklar yaşıyorum.Siz hangisini tercih ederdiniz? Neden ?

berkaybz272

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
7 plus ile ilk günüm şimdilik herhangi bir kasma yok yağ gibi akıyor(11.2) .3gb ram ios ta çok işlevsel çalışıyor.Pil beni oldukça tatmin etti :)

Arcath

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Sony xperia sp kullanıyorum. Beklentilerim itibari ile memnunum. Çok para saymadım. kamera orta seviye, yer yer kasmalar oluyor. Depolama küçük filan. Zamanında orta sınıf bir telefondu. Şu anda 2.0 işlem hızı altında telefon kullanılmaması lazım.

Telefondan yolculuk esnasında dizi izlediğim oluyor. Sosyal medyada çok geziyorum ve çok müzik dinliyorum. Oyun oynamıyorum. Mobil veriyi kapatmıyorum (bazı günler bluetooth ve gps i filan açık unutuyorum) şarjı gün içerisinde bitmiyor. Zaten şarjı bir gün dayanmayan telefonlara o kadar parayı kim nasıl veriyor anlamıyorum. Her akşam şarja takarken %40-60 seviyesinde oluyor batarya. (ilk aldığım zamanlar 2 günde bir şarj ediyordum.)

Telefon alacak olsam android cihazlarda güçlü markalara bakarım. (Samsung, HTC, Sony gibi)
Bir telefona 2000 - 3000 tl verecek param yok. iphone u hiç yazmıyorum o sebeple.

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Reaksiyon puanı
4,158
Note 4 2 yıldır kullanıyorum telefonumu çok seviyorum beni hiç üzmedi, ilk kazancım ile almıştım
Note 8 alacağım ve her iki cihazı da kullanacağım.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
J2 Kullanıyordum sattım, J7'ye geçiş yapacağım. Almak isteyenler için söylüyorum, piyasadaki son uygulamalara bakarsak J2 bir süre kullandıktan sonra kurtarmıyor. J serisine geçecekseniz 5 ve üzerine el atın.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
ZTE Maxi Plus5 hoş olmayan kulaklık performansı ancak spotify kumandası olur o...
gt-s5360 daha iyi...
2017-12-19 16.21.46.jpg

M

Murat Burç

SDN Okuru
J7lerden önce başka cihazlara bakın bence
J2 Kullanıyordum sattım, J7'ye geçiş yapacağım. Almak isteyenler için söylüyorum, piyasadaki son uygulamalara bakarsak J2 bir süre kullandıktan sonra kurtarmıyor. J serisine geçecekseniz 5 ve üzerine el atın.

yasin333

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Huawei p9 lite 2017 ne kasma ne ısınma var. iPhone 6 sı olanlar kasıyorda eskitme politikasıyla. 2000 TL de telefon benimki 1200 TL. Hayır arkadaşınki 1 yıllık cihaz hani 10 sene kasmazdı.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Seneye Note9 çıktıktan sonra 3000TL'ye inerse Galaxy Note8 almayı düşünüyorum hadi bakalım hayırlısı

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
e2-1.jpg

ben bunu kullanıyorum CASPER VIA2 çok iyi performans canavarı dandiphone x'i gömer geçer...

ZaferA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, ben Samsung Note 4 kullanıyorum aşırı beklentim olmadığından ve telefonu koruyacak kadar kenarlı var, ayrıca kalemi var. Bu nedenlerden dolayı memnunum. Sorun Android 6 (Marshmallow) üstüne çıkmıyor. İlerde sorun olabilir.

Sony Xperia XZ1'e bakarken Stylus kalem ek olarak var yazılmış. Note serisi haricinde harici kalem mullanan telefon var mı? Elle tutma sorunu olunca kalem iyi oluyor.

Son düzenleyen moderatör:

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
maxiplus5
takoz biraz...
Turkcell-Maxiplus5-video-inceleme1.jpg

bildiğin takoz dokunmatiği kafasına göre takılabiliyor gt-s5360'a göre kötü seside kötü...

DogukanT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şuanda 2 tane telefon kullanıyorum birisi G3 biriside General Mobile 4 G3 eskiden daha hızlıydı şuanda instagram gibi sosyal medya yerlerinde donabiliyor açıkcası çok memnun değilim fakat GM4 hakkında aynı şeyi söyleyemiyeceğim sağlam bir telefon almak isteyenler hala piyasada var ise almanızı tavsiye ederim 600tlye almıştım baya bi uzun süre kullandım 1 kaç kere sıkıntı çıkarttı fakat onu dışında fazla bi sıkıntısını görmedim bana göre tam bir fiyat performans ürünü ama şu anda G3 ü kullanmaktayım.Telefon almak istesem kesinlikle iphone a geçmek isterdim çünkü çok seri bir telefon androidin saçma sapan donma sorunlarından kendi kendine kapanma sorunlarından bıktım alcak olsam 6S veya 7 felan alırdım herhalde ama telefonla o kadar aram olmadığı için almayı düşünmüyorum inşallah faydalı olmuştur :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Şuanda 2 tane telefon kullanıyorum birisi G3 biriside General Mobile 4 G3 eskiden daha hızlıydı şuanda instagram gibi sosyal medya yerlerinde donabiliyor açıkcası çok memnun değilim fakat GM4 hakkında aynı şeyi söyleyemiyeceğim sağlam bir telefon almak isteyenler hala piyasada var ise almanızı tavsiye ederim 600tlye almıştım baya bi uzun süre kullandım 1 kaç kere sıkıntı çıkarttı fakat onu dışında fazla bi sıkıntısını görmedim bana göre tam bir fiyat performans ürünü ama şu anda G3 ü kullanmaktayım.Telefon almak istesem kesinlikle iphone a geçmek isterdim çünkü çok seri bir telefon androidin saçma sapan donma sorunlarından kendi kendine kapanma sorunlarından bıktım alcak olsam 6S veya 7 felan alırdım herhalde ama telefonla o kadar aram olmadığı için almayı düşünmüyorum inşallah faydalı olmuştur :)
Kullandiğiniz telefonlar g3 ve gm4 ama stabilitesini karsilastirdiginiz telefonlar 3000 tllik 6s ve 7
Gercekten cok adil

Reaksiyon puanı
68
Note 4 kullanıyorum gayet memnunum şuana kadar bir sıkıntı çıkarmadı bundan sonraki tel note 8 düşünüyorum note serisi güzel

Cem12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar bu baslik altinda ;
- şuan kullandığınız telefonu ve memnuniyet seviyenizi (derece olarak kesinlikle öneririm, işimi görüyor,idare eder, kesinlikle tavsiye etmem ) şeklinde belirtmenizi rica ediyorum

Ek olarak

Alacak olsaniz hangi telefonu alırdınız

Kisa sebebi ile belirtirseniz hem öneri isteyen hemde kullanılan cihazların memnuniyet derecesini merak eden arkadaslar için fikir vermis olursunuz.

Hadi sdn.net forum sakinleri düşüncelerinizi bizim ole paylaşın.
Ben not 8 ve huawei mate 10 pro arasında kaldım

CankatToprak

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
LG G4 kullanıyorum.
  1. Geçen aylarda Avrupaya verilen 7.0 Nougat güncellemesini yükledim ve 7.0 ile telefon çok daha seri ve kullanış hissiyatını arttırır hale geldi.
  2. Memnunum tavsiye ederim.
  3. H815 modelini kullanıyorum.
  4. Çoğu LG kullanıcısı memnun değil bir çok sorun yaşamışlar Ghost Screen tarzında...
  5. Bilinçli kullanıcıyımdırda... Hafızası 32GB'lık birde 16lık SD Kart taktım sıfır sıkıntı diyebilirim.
  6. Şarjı iyi gidiyor.
  7. Sormak istediğiniz bir şey varsa cevaplarım her türlü :)