SDN Forum Üyeleri Telefon Tercihleri

Bu konuyu okuyanlar

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
yatın kalkın moderatör,genel moderatör değilim konu sapıyor başlıkta yazan sorunun cevabını vereceksiniz savunma,övme için yeni konu açın uygun yerde.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Farkında işen ben Sony'ye kötü demedim amiral gemisi değil denedim neyse huzur kaçırmaya gerek yok.Tamam kardeşim sen farklı ben farklı düşünüyorum zevkler tartışılmaz
Bunun farkı düşünme ile bir alakası yok siz geliyorsunuz üst seviye snapdragon 820 gibi 6sden 6s plusdan daha güçlü bir işlemciye sahip telefona ORTA segment cihaz diyorsunuz ORTA SEGMENT.

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Tamam abimde ben diyorum ki bence orta segment bu bana göre yani almaya gidersem üst segment diye bu telefonu Almam demek istediğim bu ama arkadaş benim bu görüşüme saygı duymakta zorlanıyor neyse hocam farklı görüşlerimiz var ben saygı duyuyorum yinede ama saygı bekliyorumda

M

Murat Burç

SDN Okuru
Yav ne tamamı Allah aşkına.
Çok basit konuşuyor herkes. Xperia XZ gibi Snapdragon 820 işlemciye sahip cihaza orta segment demek hangi aklın hangi mantığın işi ?
Ya Snapdragon 820 antutuda 145bin alıyor bu cihaz. Antutu güvenilir mi tartışılır . 6S plus 140bin 6s 132 bin alıyor.
Herkes birşey biliyor ya konuşacak.
Note 5de orta segment , XZde orta segment . Hadi y a öyle mi ?
Hayır XZyi amiral saymıyorsun P10u amiral saymak nedir ? Kirinimiz var diye çıkmışlar ortalığa grafik birimi bırakın 820yi s7nin 8890nında daha düşük FPS alıyor.
--- Gönderi Güncellendi ---
Tamam abimde ben diyorum ki bence orta segment bu bana göre yani almaya gidersem üst segment diye bu telefonu Almam demek istediğim bu ama arkadaş benim bu görüşüme saygı duymakta zorlanıyor neyse hocam farklı görüşlerimiz var ben saygı duyuyorum yinede ama saygı bekliyorumda
Bencesi mi var onun ? P10u üst segment sayıyorsan XZyi de üst segment saymak zorundasın o cihazin grafik birimi P10dan daha fazla FPS veriyor.
Kafanıza göre segmentasyon mu oluyormuş ?

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Yav ne tamamı Allah aşkına.
Çok basit konuşuyor herkes. Xperia XZ gibi Snapdragon 820 işlemciye sahip cihaza orta segment demek hangi aklın hangi mantığın işi ?
Ya Snapdragon 820 antutuda 145bin alıyor bu cihaz. Antutu güvenilir mi tartışılır .
Herkes birşey biliyor ya konuşacak.
Note 5de orta segment , XZde orta segment . Hadi y a öyle mi ?
Hayır XZyi amiral saymıyorsun P10u amiral saymak nedir ? Kirinimiz var diye çıkmışlar ortalığa grafik birimi bırakın 820yi s7nin 8890nında daha düşük FPS alıyor.

Bencesi mi var onun ? P10u üst segment sayıyorsan XZyi de üst segment saymak zorundasın o cihazin grafik birimi P10dan daha fazla FPS veriyor.
Olabilir ben beğenmiyorum belki belki ben p10 beğeniyorum zorundasın diyorsun zorluyorsun zorunda değilim

M

Murat Burç

SDN Okuru
Olabilir ben beğenmiyorum belki belki ben p10 beğeniyorum zorundasın diyorsun zorluyorsun zorunda değilim
Ya bunu beğenip beğenmeme ile bir ilgisi yok. Beğenin veya beğenmeyin P10 nasıl seviyede özellikler taşıyorsa XZde taşıyor hatta grafik birimi daha güçlü siz hala yok şöyle yok böyle diyorsunuz bunun beğenmeme ile bir alakası yok belli bir segmentasyon var ve XZ şuan üst segment bir cihaz. İşlemcisiyle kamerasıyla üst segmente konumlandırılmış bir cihaz.

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Ya bunu beğenip beğenmeme ile bir ilgisi yok. Beğenin veya beğenmeyin P10 nasıl seviyede özellikler taşıyorsa XZde taşıyor hatta grafik birimi daha güçlü siz hala yok şöyle yok böyle diyorsunuz bunun beğenmeme ile bir alakası yok belli bir segmentasyon var ve XZ şuan üst segment bir cihaz. İşlemcisiyle kamerasıyla üst segmente konumlandırılmış bir cihaz.
Ya firma onu öyle çıkartabilir.Ama ben tercih etmem üst segmentte bu benim görüşüm başkasına göre başkadır saygı duyarım tercih edenede saygı duyarım

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ya firma onu öyle çıkartabilir.Ama ben tercih etmem üst segmentte bu benim görüşüm başkasına göre başkadır saygı duyarım tercih edenede saygı duyarım
Ya havle
bakın siz tercih etmezsiniz. Etmeyebilirsiniz hakkınız.
Siz geldiniz Note 5 hadi eskidi XZye direk ORTA SEGMENT CİHAZ BU YAZDINIZ.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ama bence dedim yorumda yine diyorum (BENCE)
YA ORTA SEGMENTİN BENCESİ Mİ OLUR ?
BU CİHAZ ÜST SEGMENT BİR CİHAZ İŞLEMCİSİYLE ÜST SEGMENT BİR CİHAZI BİZİM KARARLARIMIZ DEĞİL SUNDUĞU ÖZELLİKLER SEGMENTE EDER.
Sizin orta segment demenizle orta segment olmuyor o cihaz.

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
BU CİHAZ ÜST SEGMENT BİR CİHAZ İŞLEMCİSİYLE ÜST SEGMENT BİR CİHAZI BİZİM KARARLARIMIZ DEĞİL SUNDUĞU ÖZELLİKLER SEGMENTE EDER.

Ben zaten benim orta segment dememle orta oksun demedim ben telefoncuya giderim ve bu cihazı üst segment sınıfında bir cihaz olarak seçmem başkasını seçerim ve buna kimse birşey diyemez Çünkü tercih alanındır

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ben zaten benim orta segment dememle orta oksun demedim ben telefoncuya giderim ve bu cihazı üst segment sınıfında bir cihaz olarak seçmem başkasını seçerim ve buna kimse birşey diyemez Çünkü tercih alanındır
Bakın ben anlatamıyorum sanırım. Siz bunu üst segmentte değerlendirmeye almam başka şey bu cihaz orta segment demek başka şey.

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Bakın ben anlatamıyorum sanırım. Siz bunu üst segmentte değerlendirmeye almam başka şey bu cihaz orta segment demek başka şey.
Bakın Huawei ve LG'ye özel ilgim olduğundan onları üst s gment dedim yoksa bence amiral gemisi bir android telefonda snapdragon 835 işlemci olmazsa üst seviye olarak görmem kaldı ki ben daha önceki bir yorumumda LG g5 için 2017 amiral gemisi telefonda artık snapdragon 835 işlemci olmalı snapdragon 821 işlemci LG'ye olmamış olmaz dedim

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bakın Huawei ve LG'ye özel ilgim olduğundan onları üst s gment dedim yoksa bence amiral gemisi bir android telefonda snapdragon 835 işlemci olmazsa üst seviye olarak görmem kaldı ki ben daha önceki bir yorumumda LG g5 için 2017 amiral gemisi telefonda artık snapdragon 835 işlemci olmalı snapdragon 821 işlemci LG'ye olmamış olmaz dedim
Geçen senenin amirali nasıl orta segment oluyor ?
Ha diyeyim hani şu beğendiğiniz huaweinin P10u varya. Onun grafik birimi bırakın 820yi S7nin Exynos 8890dan daha kötü bir Grafik birimine sahip hani LGnin 821ini adamdan saymıyorsunuz ya o 821 P10dan daha güçlü grafik birimine sahip.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Büyük harfler ile yorum atmak İnternet kültüründe bağırmak anlamına gelir, kabalıktır. Böyle önemsiz bir konu için caps locka abanmanız da açıkçası beni irite etti.

Ayrıca karşınızdaki kişi haklı. Ürünlerin segment yelpazesi dağıtılması fiyat üzerinden olur. Örneğin 60 bin liralık bir Kia 100 bine satılan Alfa Romeo'dan daha iyi olabilir, fakat Alfa Romeo her daim Kia'dan daha üst segmentte kabul edilir. Aynı şekilde Intel'in i5 işlemcisi ile AMD'nin FX serisi bir işlemcisi arasında belki dağlar kadar fark olsa da aynı fiyat aralığında oldukları için aynı segmentte kabul edilirler. (Tabii yanılıyor olabilirim, piyasayı epeydir takip etmedim.) Aynı şekilde, bahsettiğiniz telefonun iyi bir telefon olması Huawei P10 ile aynı segmentte olmadığı anlamına gelmez. Özetle, asıl olan fiyattır.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Büyük harfler ile yorum atmak İnternet kültüründe bağırmak anlamına gelir, kabalıktır. Böyle önemsiz bir konu için caps locka abanmanız da açıkçası beni irite etti.

Ayrıca karşınızdaki kişi haklı. Ürünlerin segment yelpazesi dağıtılması fiyat üzerinden olur. Örneğin 60 bin liralık bir Kia 100 bine satılan Alfa Romeo'dan daha iyi olabilir, fakat Alfa Romeo her daim Kia'dan daha üst segmentte kabul edilir. Aynı şekilde Intel'in i5 işlemcisi ile AMD'nin FX serisi bir işlemcisi arasında belki dağlar kadar fark olsa da aynı fiyat aralığında oldukları için aynı segmentte kabul edilirler. (Tabii yanılıyor olabilirim, piyasayı epeydir takip etmedim.) Aynı şekilde, bahsettiğiniz telefonun iyi bir telefon olması Huawei P10 ile aynı segmentte olmadığı anlamına gelmez. Özetle, asıl olan fiyattır.
Bunun fiyatla bir alakası yok iyi olan herşey pahalı olacak diye bir kaide yok.
XZ kamerasıyla özellikleriyle işlemcisiyle üst segment bir cihaz. Üst segmente konumlandırılmış ve kendisine rakip olarak diğer üst segment cihazlar görülen bir cihaz.,
Ben fiyata bakmam özelliklere bakarım önce

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Geçen senenin amirali nasıl orta segment oluyor ?
Ha diyeyim hani şu beğendiğiniz huaweinin P10u varya. Onun grafik birimi bırakın 820yi S7nin Exynos 8890dan daha kötü bir Grafik birimine sahip hani LGnin 821ini adamdan saymıyorsunuz ya o 821 P10dan daha güçlü grafik birimine sahip.
Ya kardeşim sen beni yıldırmaya çalışıyorsan bola uğraşıyorsun

LG bir telefon yapıyor rakibi kim s8 ves8+

Senin rakibin snapdragon 835 işlemci ile geliyor ve sen snapdragon 821 işlemci ile 1-0 geridesin aynı şey Huawei ve sony içinde geçerli ama Türkcell de LG ' ye 5 milyar dediler bana 3,5 milyar civarı sma bazı Türkceller 5 çekiyor fiyatı nedenini bende anlamadım beyse bu fiyatı verirsem en iyisini isterim

Bilmem anlatabildim mi

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Bunun fiyatla bir alakası yok iyi olan herşey pahalı olacak diye bir kaide yok.
XZ kamerasıyla özellikleriyle işlemcisiyle üst segment bir cihaz. Üst segmente konumlandırılmış ve kendisine rakip olarak diğer üst segment cihazlar görülen bir cihaz.,
Ben fiyata bakmam özelliklere bakarım önce
Kusura bakmayın, sanırım ne demek istediğimi iyice anlatamadım. Segment ürünün kalitesi ve niteliği üzerine belirlenmez. Bütün piyasalarda "Üst segment" dediğiniz zaman pahalı olanı kastediyor olursunuz. Bu telefonlar için de geçerlidir.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ya kardeşim sen beni yıldırmaya çalışıyorsan bola uğraşıyorsun

LG bir telefon yapıyor rakibi kim s8 ves8+

Senin rakibin snapdragon 835 işlemci ile geliyor ve sen snapdragon 821 işlemci ile 1-0 geridesin aynı şey Huawei ve sony içinde geçerli ama Türkcell de LG ' ye 5 milyar dediler bana 3,5 milyar civarı sma bazı Türkceller 5 çekiyor fiyatı nedenini bende anlamadım beyse bu fiyatı verirsem en iyisini isterim

Bilmem anlatabildim mi
Ben anlatamıyorum sanırım. Siz cihaza orta segment diyorsunuz bugün orta segment olarak konumlandırılan yerde Zenfone 3 ve Xperia X var.
Özelliklere bakıldığında P10 amiralse XZde amiraldir bu bu kadar açık ve net.
Gelmişsiniz hala bana şöyle felan diyorsunuz. Benim takıldığım nokta XZnin veya G6nın S8 seviyesinde olmayıp üst segment olarak nitelendirilmesi değil sizin orta segment demeniz.
820li bir cihaza orta segment denilemez ancak eski amiral gemisi denir. Kaldı ki sonynin şuan satışta olan üst seviye cihazı XZ
Hani P10a üst segment XZye orta segment dediniz ya
Bakın bakalım kim daha üst segmentmiş.
GFXBench - Unified cross-platform 3D graphics benchmark database
Kusura bakmayın, sanırım ne demek istediğimi iyice anlatamadım. Segment ürünün kalitesi ve niteliği üzerine belirlenmez. Bütün piyasalarda "Üst segment" dediğiniz zaman pahalı olanı kastediyor olursunuz. Bu telefonlar için de geçerlidir.
2200-2300 TL fiyat orta segment fiyatı mı sormak istiyorum size ?
Üst segment olan P10 , Mate 9da şuan XZden 600 TL pahalı.
Siz XZyi orta segment bir cihaz olarak kabul edebiliyor musunuz ?
Allah sabır versin :D
Siz XZyi orta segment olarak kabul edebiliyor musunuz ? Siz de görüş belirtin lütfen

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Ben anlatamıyorum sanırım. Siz cihaza orta segment diyorsunuz bugün üst segment olarak konumlandırılan yerde Zenfone 3 ve Xperia XZ var.
Özelliklere bakıldığında P10 amiralse XZde amiraldir bu bu kadar açık ve net.
Gelmişsiniz hala bana şöyle felan diyorsunuz. Benim takıldığım nokta XZnin veya G6nın S8 seviyesinde olmayıp üst segment olarak nitelendirilmesi değil sizin orta segment demeniz.
820li bir cihaza orta segment denilemez ancak eski amiral gemisi denir. Kaldı ki sonynin şuan satışta olan üst seviye cihazı XZ
Hani P10a üst segment XZye orta segment dediniz ya
Bakın bakalım kim daha üst segmentmiş.
GFXBench - Unified cross-platform 3D graphics benchmark database

Ya kardeşim sen anlamıyorsun snapdragon 821 işlemcinin üzerine işlemci çıktı mı ? Evet çıktı snapdragon 835 ben bu seneye bakarım bu senenin modellerine göre orta segment üstünde başkası var

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ya kardeşim sen anlamıyorsun snapdragon 821 işlemcinin üzerine işlemci çıktı mı ? Evet çıktı snapdragon 835 ben bu seneye bakarım bu senenin modellerine göre orta segment üstünde başkası var
O zaman P10da orta segment çünkü 835in yanından bile geçemez P10

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Dolar kuru sizi yanıltmasın. 2300 iyi para. iPhone 7'nin en az 3300'e satıldığı bir piyasada da 2300 liraya satılan bir cihaz en fazla ortanın üstü kabul edilebilir. Malum 1300 liraya satılanlar da çöp gibi aletler oldu.

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
O zaman P10da orta segment çünkü 835in yanından bile geçemez P10
Ben dedim ki sana markalarına özel ilgim olduğu için onları üst segment saydım.Yoksa işlemcisi tabi ki orta segment bu seneye göre

M

Murat Burç

SDN Okuru
Dolar kuru sizi yanıltmasın. 2300 iyi para. iPhone 7'nin en az 3300'e satıldığı bir piyasada da 2300 liraya satılan bir cihaz en fazla ortanın üstü kabul edilebilir. Malum 1300 liraya satılanlar da çöp gibi aletler oldu.
1400 TLye Xperia X satılıyor o cihaz çöp bir cihaz değil.
Şimdi biz kalkıp iPhone 7 nin fiyatına göre fiyat belirliyorsak S8 Plus mağazalarda 4500 iPhone 7 3500 tl o zaman o da orta üst segment.
Hatta 7 plus bile orta üst segment o da 1300TL paraysa 500 TLde para.

Son düzenleyen moderatör:

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Za
1400 TLye Xperia X satılıyor o cihaz çöp bir cihaz değil.
Şimdi biz kalkıp iPhone 7 nin fiyatına göre fiyat belirliyorsak S8 Plus mağazalarda 4500 iPhone 7 3500 tl o zaman o da orta üst segment.
Hatta 7 plus bile orta üst segment o da 4500TL paraysa 500 TLde para.
zaten s8+'nın rakibi iphone 7 değil iPhone 7+ ve mağazalarda

S8+ :4.400

İ 7+ : 4.300 TL

Reaksiyon puanı
222
Siz XZyi orta segment olarak kabul edebiliyor musunuz ? Siz de görüş belirtin lütfen
400 serisi giriş
600 serisi orta
800 serisi üst seviyedir

Ve xz bir 820 li amiral gemisi özellikleri vs olsun bütün cihazlara kafa tutar tasarımı dışında ve fiyatı uygun diğer rakiplerine göre bu yüzden tavsiye ettiğim bir cihaz zaten ama buraya tartışmaya gelmedim şuan psikolojim müsait degil...