Bu konuyu okuyanlar

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Son düzenleme:

oguzhanq

Asistan
Reaksiyon puanı
94
bi kaç sefer denedim ama işin içinden çıkamayınca wine geri döndüm ve alışık olduğum yazılımları desteklememeside ayrı bi sorundu

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
LM 18.1 Mate'i denediğimde RAM kullanımının 17.3 Mate'e göre iki katına çıktığını gözlemledim. Bu sebepten vazgeçtim o dağıtımdan.
Bence Linux Mint çok abartılıyor. Antergos'a bakıyorum şu an. En güzel dağıtımlardan bir tanesi. Her şey güncel. Şu an pek fazla bir sorunla karşılaşmadım. Depo desteği iyi. Hatta depolarda temalar falan var. AUR'u da kurulumda ekledim. Birkaç araç eklemişler Linux Mint'e. Kullananlar kolay diyor. Göz boyamadan başka bir şey değil bence.

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
@KALEMLİK100, Herhangi bir Linux dağıtımının kötü yönlerini ve dezavantajlarını sıralamaktansa, kendi kullandığımız dağıtımın beğendiğimiz yönlerini buraya aktarmak daha iyi olur diye düşünüyorum. Mesela ben Arch Linux ve Ubuntu kullanıcısı olarak bu dağıtımlardan bahsederken, diğer hiçbir dağıtım hakkında eksi yönde bir konuya girmem. Ortamı germek yerine pozitif olmayı tercih ederim.

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Favori Dağıtım: Ubuntu , Favori Masaüstü: Budgie olarak ekleyebilirsin :)

NOT: O KDE ne öyle arkadaş bütün foruma hakim olmuş. Eee adam Forumun Ağası boşa değil :D

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163

NOT: O KDE ne öyle arkadaş bütün foruma hakim olmuş. Eee adam Forumun Ağası boşa değil :D
Ekleme yaptım. ☺️

---- Mesajlar birleştirildi ----

Eee. @Forumun Ağası Finix 'in azmi ve başarısı diyelim buna. ☺️
Beni de KDE' ci yaptı.

Son düzenleme:

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066

halen openbox diyen biri var ama yanılmıyorsam benim :)

8993122290119

Öğrenci
Reaksiyon puanı
49
Ben de artık Kubuntu xfce kullanıyorum. Birkaç arayıştan sonra bunda kalacagım bi aksilik olmazsa
Favori dağıtımım: bilmiyorum gerçekten:D ama masaüstü favorim xfce

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
XFCE isabetli bir seçim. Kolay kolay baş ağrıtmaz.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382

KDE kullanmıyorum demeyin sakın, taciz mesajları atabilir ! Uyarayım baştan :p
Bir beni KDE'ci yapamadı anlaşılan. :D
Beni de yapamadı benideeee ! :p
Favori dağıtımım: bilmiyorum gerçekten:D ama masaüstü favorim xfce
Evet, Kubuntu Xfce demenden bu anlaşılıyor :D
XFCE isabetli bir seçim. Kolay kolay baş ağrıtmaz.
Ablam bilgisayarında Mint 18.3 Xfce kullanıyor. Bir Core 2 Duo laptop. Vista zamanından kalma. Windows'tan daha çok sevdi bu sistemi :D

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
KDE kullanmıyorum demeyin sakın, taciz mesajları atabilir ! Uyarayım baştan :p
Ben rahatım o konuda:
Ekran Görüntüsü - 2018-01-24 22-30-48.png

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
@KALEMLİK100, Herhangi bir Linux dağıtımının kötü yönlerini ve dezavantajlarını sıralamaktansa, kendi kullandığımız dağıtımın beğendiğimiz yönlerini buraya aktarmak daha iyi olur diye düşünüyorum. Mesela ben Arch Linux ve Ubuntu kullanıcısı olarak bu dağıtımlardan bahsederken, diğer hiçbir dağıtım hakkında eksi yönde bir konuya girmem. Ortamı germek yerine pozitif olmayı tercih ederim.
Katılıyorum. Bütün dağıtımların kendine has bir yapısı var. Masaüstlerinin de öyle. Kimseyi şu masaüstünü mü, dağıtımımı mı, sürümü mü veya tabanı mı kullanıyorsun diye yargılamak doğru değil. Adam onu beğenmiştir veya onun bilgisayarında daha iyi çalışıyor olabilir veya o dağıtımda onun işine çok yarayan bir özellik diğerlerinde yoktur veya o dağıtıma masaüstüne alışmıştır artık. Birisi gider LTS sürüm kullanır öbürüsü gider en son sürümü yükler. Şuna bak LTS sürüm kullanıyor hala demek yanlış belki adam daha uzun süre güncelleme almak istiyor daha stabil bir sistem kullanmak istiyor olabilir. Birisi de gider çok meraklıdır BETA ve DEVELOPMENT sürümleri kullanır birşey diyemezsin.

Uzun lafın kısası arkadaşlar yeter ki siz en eski sürüm en yavaş masaüstü popülerliği en az hiç bilinmeyen de olsa Linux kullanın da ne kullanıyorsanız kullanın ama lütfen Windows kullanmayın yalvarıyorum :) Peki neden?

df9bc50bc43e802cedf9bf94aef379a3ab9027365a1621d4166e7202b7aa9972.jpg

İşte bu yüzden :D

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Uzun lafın kısası arkadaşlar yeter ki siz en eski sürüm en yavaş masaüstü popülerliği en az hiç bilinmeyen de olsa Linux kullanın da ne kullanıyorsanız kullanın ama lütfen Windows kullanmayın yalvarıyorum :) Peki neden?
Bir konu açmak lazım, Neden Windows kullanmamalıyız yada neden Windows kullanmıyorsunuz :p

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Katılıyorsan bi konu açsan ya be hacı, beni de etiketlesen :grin:
Görüyorsunuz alenen teşvik var yine :D
Açalım @eronis ama şöyle kapsamlı bir şey olsun yani bir anda halletmeyelim, zaten forumdaki Linux konularını okuyunca Windows'a olan antipatim artıyor...

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Bu aralar deepin masaüstü çok dikkatimi çekmeye başladı. GNOME kullanırken Budgie çıkınca daha güzel bulduğum için ona geçmiştim ama deepin çok fena olmuş yalnız biraz masaüstü fazla boş gibi geldi bana sadece aşağıda bir Plank var gerisi boş. Panel yok. Bildirimleri nereden alıyoruz ve pil durumunu görmek istiyorum örnek veriyorum. Detaylı bilen varsa biraz bilgi verebilir mi? Ram kullanımı nasıl? Kurulumu kolay mı vb. Teşekkürler :)

serkans1

Asistan
Reaksiyon puanı
13
7 yıllık bir aradan sonra tekrardan linux kullanmaya başladım. Benide ekleyebilirsiniz.

Linux Mint 18.3 Sylvia
Masaüstü cinnamon