Sdn Erkekleri ! Bu Huriler Sizlerin Olacak

Bu konuyu okuyanlar

muratcanberber

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Evet akşam akşam olmuyor böyle ama kesin düşünen vardır neden 80 000 değil diye :D

cabbarcan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Elmacik dedi ki:
4- İslam'ı sadece hurilerden ibaret görüyor olmalısın. Yukarıda mesajımda açıklamıştım; sen cennetin tasvirlerine bakma. Oranın burayla hiç alakası yok. Üzüm diyorsa onu üzüm, kadın diyorsa onu kadın gibi anlama. Bunlar sadece anlamaktan aciz insanların seviyesine indirgenmiş şeyler. Yoksa cennet bizim evin bahçesi gibi bir yer değil. Bu İslam'daki müjdelerden bir tanesi sadece. Oysa çok daha önemli nice şeyler var ki onlar cennet istemek veya cehennemden kaçmak için inanmayan özgürlere hitap eder.

İşte tam bu maddeyle bizi bekleyen hayalkırıklığını belirtmiş... Ki benim için büyük hezimet olacak %( ... bu kadar gerçekçi olmak zorundamısın kardeşim? %( cenneti bol kepçe anlatıp kendimizi ne güzel avutuyoruz. İşin süsünü mındar etmek sana yakışıyor mu? ben belki ilkel kalmak istiyorum, baldan ırmaklarda yıkanıp hurilerin sinekler gibi bana yapışmasının hayalini kuruyorum...

( işin ne kadar gır-gırını yapsamda @elmacik arkadaşımın yorunmlarını (gerçeklerini) seviyorum. ;D )

muratcanberber

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
insanın seviyesi belli eğitim görenlerde var görmemişlerde var herkesin anlayabileceği bir üslupla oluşturulmuştur Kuranı Kerim

Mars

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kuran her insanın seviyesine inip onun meşrebine göre konuşan bir kitap değildir.Ama onun öyle olduğunu savunan inanırları vardır.
Şöylede söylenebilir.Bir konuda müslüman kardeşimizi sıkıştırdığımızda hemen şu savunma yapılır.''senin söylediğin gibi değildir.O yedi kıraat üzerine yazılmıştır.sen yanlış anlıyorsun'' derler.
Yada;
''Kuranda öyle şeyler vardır ki hiç bir insanoğlu o konuda fikir yürütemez,ayetin ne anlama geldiğini bu konuda derinleşmiş insanlar anlayabilir ancak'' derler...

Yukarıda yazıldığı gibi;
'' aslında cahil insanların anlayabilmesi için o şekilde anlatılmış,ama amaç başkadır'' derler bazende...Bu aptal ve cahil insanların seviyesine inmeyi başaran kitap savunması son zamanlarda Elmacik bey tarafından bir kaç yerde söylendi.

Bu dünyada 4 (dört) kadınla evlenmeyi mübah gören bir dini anlayış,Öte dünyada 70 kadını neden esirgesin?
Malum burası peşin peşin dört hatunun alınabildiği yer.(Dünyamız)
Öte dünyada da veresiye 70 hatunu verir herhalde ulu mevlam... :)

Vaatler kitabında neler demiş bakalım...

"Onlar koltuklara yaslanıp kurularak, birçok meyveler ve içecekler isterler. Ve yanlarında da bakışlarını yalnızca eşlerine çevirmiş (utangaç bakışlı) yaşıt dilberler vardır" (es-Sâd, 38/51, 52).

Sefahatı görüyormusunuz?Her cennetlik aşağı yukarı 4.Murat kıvamında bir yaşam sürecek denebilir.Dikkat ederseniz ''eşler'' den bahsediyor ayet.Yani en az birden fazla eşinizin olacağı kesin.Bu durumda eşlerden biri bu dünyadaki eşinizse diğerleri oranın yerlisi oluyor.Mesala bu dünyada 4 eşli olan bir cennetlik oraya 4 eşiyle birlikte mi girecek?Yanına da o memleketin içinden olan hurilerde katılacak mı?

Başka bir ayet ne demiş...

"Müttakilere kurtuluş, başarıya ulaşma, bahçeler, bağlar, göğüsleri tomurcuklanmış yaşıt (kız)lar ve dolu dolu kadehler vardır" (en-Nebe', 78/31-34)

Göğsü yeni tomurcuklanmış kızlar(birden fazla yine) ne demek?
O kadehlerde ne var?Zemzem suyu mu? Yoksa bu dünyada yasaklanan şarap mı?
Malum,cennette şarap ırmakları var?Cennete girme başarısını göstermiş bir içeceği bu dünyada yasaklamak neyin nesi anlamıyorum. :^)

Birde '' Gılman'' meselesi var...

Gılmanların cennette giren kadınların işlerini gören genç,parlak yüzlü erkekler olduğunu iddia edenler olduğu gibi,
Bu çocukların erkeklerin hizmetine sunulduğunu savunanlar da vardır.Müslümanlar bu konunun konuşulmasını pek istemezler.Ama bende ikinci guruptakilerle aynı düşünceyi paylaşıyorum.Yani cennette kadına yine bir şey yok.Erkek orada hem hurilerle hende gılmanlarla gönül eğlendirecek.Gılmanların cennete giren erkeklerin hizmetine sunulmuş (bir nevi saraydaki içoğlanları )oğlan çocuğu olduğu din bilginlerince bilinen,ama halk tarafından öğrenilmesi istenmeyen bir konudur.Size islami bir siteden kuran tesfiri.Orada Bakın Gılmanlar hakkında ne yazılmış.

52.sırada Tur suresi 24.ayet ve devamını bakınız.

Bakında o güzel dininiz erkeklere ne türden ayrıcalıklar sağlamış öğrenin.

Anlayacağınız Gılmanlar oğlan çocuğudur ve cennet erkeklerinin cinsel fantezilerini tatmin etmenin birer aracıdır.

Bunu sadece ben söylemiyorum inananlarda söylüyor.

Kuran'ı okuyalım.Ama akıl ve mantık süzgecinden geçirerek...

erdemgazetesi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Amin Amin diyen SDN üyeleri için Mehmet abimize teşekkür ederiz. Çok güzel bir yazı

mehmet

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
47
Hayırlı sabahlar arkadaşlar;

Mars arkadaşım;
Cevap yazmayayım diyordum.
100 kere yazılmasına rağmen 101'inciyi belki yine anlamamışsınızdır diyerek yazıyorum.

Kuran-ı Kerim herkesin anlayacağı bir seviyeye inse bile,sizin siyah gözlükleriniz onu siyah olarak görecektir.
Bu değişmez.

4 evlilik meselesine müsade etmişse de şartlar getirmiş.
O şartla haiz olursa ve yerine getirilirse müsade edilmiş.
Yoksa sizin gibi kafam esti,hemen bir tane daha evleneyim düşüncesi değil.
Şartlarının 1'incisi ve en önemlisi ilk eşiniz razı olacak,müsade edecek.
Diğerlerini saymaya gerek yok.

Kuran'da şarap meselesi;

şarap arapçada içmek fiili anlamındadır.
Yani içecekler anlamındadır.
Senin anladığın gibi içki ve sarhoşluk veren şarap değildir.

Huri meselesini de şu hadisi şerif çok güzel açıklıyor.

Ümmü Seleme, Peygamber (s.a.s)'e bir gün "Ya Rasûlüllah! dünyada ki kadınları mı, yoksa Cennetteki hûrîler mi daha iyidir?" diye sorar. Rasûlüllah (s.a.s); "Dünyadaki kadınların üstünlüğü, yüzün astara üstünlüğü gibidir" diye cevap verir. Ümmü Seleme; "Niçin" deyince O, şöyle cevap verir; "Dünyadaki kadınlar namaz kıldıkları, oruç tuttukları ve birçok ibadetlerde bulundukları için" (Tabarânî'den naklen; Mevdûdî, Tefhîmü'l-Kur'ân Terc., VI. 81).

Yani neymiş;Cennetteki eşlerimiz hurilerden daha güzel olacakmış.
O zaman eşim daha güzel olacaksa,ondan daha da güzel olmayacaksa,bırak hurilerde cennete layık bir güzellikte olsun.

Gılman meselesinde de;
Hiç arapça bilmeyen,tefsir bilmeyen,meal bilmeyen,kelam ilmini bilmeyen arkadaşımız mars bize tercüme etmiş.
Kendilerini tebrik ediyorum.

Saygılarımla

centigarde

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kuran'ı okuyalım.Ama akıl ve mantık süzgecinden geçirerek...

bunu yapabilmek icin insanin mantiginin normal calismasi gerekiyor.Rabbim bakipta gormeyenlerden okuyupta anlamayanlardan duyupta isitmeyenlerden etmesin.
ayrica kisisel fantezileri cennete uyarlamaya calisan insanlar gormek nasil bir yasam tarzinin hayaliyle yasayan insanlar oldugunu da gosteriyor bizlere.Allah icimizdeki iyilerin dualarini kabul etsin insallah.yoksa sonumuz bazilari yuzunden lut kavmine donecek.

muratcanberber

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Biz önce bir cenneti hak edelim. Bu kadar mucizelerle dolu bir evren yaratan Allah , cennet'i ne kadar güzellikte yaratır bir düşünün.

Bu dünya bir test , sınav dünyası . Sınavı başarıyla geçersek cennet kapısından içeri girebileceğiz..

Hala neyi tartışıyoruz anlamıyorum. Yok 70 huriymiş yok şarap varmıymış bunlar ne kadar saçma düşüncelerdir ??

Cenneti bu kadar düşüneceğinize önce bu dünya'daki sınava odaklanın. Her an yeni bir mücadele bizim için

Önce bir hakedin sonra mutluluktan başka hiçbirşeyin olmadığı sonsuz bir hayatın keyfini sürün.

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Mehmet kardeşim, Mars denen ahmağın yazdıklarına cevap vermemeni acizane tavsiye ederim. Buradaki arkadaşlara da bir kardeş tavsiyesi olarak derim ki, Mars tamamen maksatlı bir şekilde çarpıtılmış hatalı sorular sormakta, aldığı cevapları maksatlı bir şekilde çarpıtarak konuları bilerek değiştirip kafaları bulandırmakta ve elindeki doğru bilgiyi çarpıtarak yanlış gibi göstermektedir.

Bu tamamen ahmakça yazısında yine hiç bilmediği konularda yazdığını ya da biliyorsa kesinlikle yalancılık yaptığını küçücük bir örnekle ıspatlayayım:

Mars sormuş, cennette şarap varsa o halde bu dünyada neden yasak. Sadece çamur atmak maksadıyla yazan bu bilinçsiz ahmak ya da bilinçli ahlaksız, "şarap" kelimesinin anlamını bilmiyor olmalı ki böyle bir soru sormuş. Zira kendisi her zaman başka yerlerden ansiklopedik yazıları buraya kopyalamakla yetinmiştir. Hatta öyle ki, bazen savunduğu fikirleri çürütecek yazıları kopyalamıştır buraya, farkında olmadan da bizi kendisine epeyce güldürmüştür. :)

Şarap kelimesi bir alkollü içeceği temsil etmez. Zira Arapça eşrap kökünden türemiş bir genel isimdir. Eşrap fiili ise "içmek" demektir. Yani herhangi bir şeyi içmek. Şarap ise tam olarak "içecek" manasına gelir. Dolayısıyla su bile bir şaraptır, meyve suyu, limonata, şalgam vb hepsi "şarap"tır.

DBGM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya kadınlar da aynısını isterse? Hurilerle Nuriler...

Mars

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mehmet kardeşim, Mars denen ahmağın yazdıklarına cevap vermemeni acizane tavsiye ederim. Buradaki arkadaşlara da bir kardeş tavsiyesi olarak derim ki, Mars tamamen maksatlı bir şekilde çarpıtılmış hatalı sorular sormakta, aldığı cevapları maksatlı bir şekilde çarpıtarak konuları bilerek değiştirip kafaları bulandırmakta ve elindeki doğru bilgiyi çarpıtarak yanlış gibi göstermektedir.

Bu tamamen ahmakça yazısında yine hiç bilmediği konularda yazdığını ya da biliyorsa kesinlikle yalancılık yaptığını küçücük bir örnekle ıspatlayayım:

Mars sormuş, cennette şarap varsa o halde bu dünyada neden yasak. Sadece çamur atmak maksadıyla yazan bu bilinçsiz ahmak ya da bilinçli ahlaksız, "şarap" kelimesinin anlamını bilmiyor olmalı ki böyle bir soru sormuş. Zira kendisi her zaman başka yerlerden ansiklopedik yazıları buraya kopyalamakla yetinmiştir. Hatta öyle ki, bazen savunduğu fikirleri çürütecek yazıları kopyalamıştır buraya, farkında olmadan da bizi kendisine epeyce güldürmüştür. :)

Şarap kelimesi bir alkollü içeceği temsil etmez. Zira Arapça eşrap kökünden türemiş bir genel isimdir. Eşrap fiili ise "içmek" demektir. Yani herhangi bir şeyi içmek. Şarap ise tam olarak "içecek" manasına gelir. Dolayısıyla su bile bir şaraptır, meyve suyu, limonata, şalgam vb hepsi "şarap"tır.

Öncelikle uslubuna dikkat et.Seviyeyi düşürüyorsun.Ben o seviyeye düşemem.

Ayet gayet açık.Aşağıya bir daha alıyorum...

Allah'a karşı gelmekten sakınanlara söz verilen cennetin durumu şöyledir: Orada bozulmayan su ırmakları, tadı değişmeyen süt ırmakları, içenlere zevk veren şarap ırmakları ve süzme bal ırmakları vardır. Orada onlar için meyvelerin her çeşidi vardır. Rablerinden de bağışlama vardır. Bu cennetliklerin durumu, ateşte temelli kalacak olan ve bağırsaklarını parça parça edecek kaynar su içirilen kimselerin durumu gibi olur mu?

Ayette SU IRMAKLARI ayrı,ŞARAP IRMAKLARI ayrı ayrı zikredilmiş.Yani Su derken bildiğimiz suyu,şarap derkende yine bildiğimiz alkollü içeçeği işaret etmiş.

Bu durumda apaçık bir ayeti çarpıtan kim oluyor.Kasıtlı olarak yalan söyleyen kim?

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Bizler senin her seviyesiz soruna gayet güzel bir seviyeyle cevap vermiş olmakla zaten kendimizi alçaltmış olduk. Sense bizim bu iyi niyetli tavrımıza karşılık inanç unsurlarına hakaret ederek pişkin alaylarda bulundun, ben de buna karşılık akılsız birisi olduğunu vurgulamak için "ahmak" sözcüğünü kullandım. Dolayısıyla yukarıdaki yazıyı "seviyesiz" olarak nitelendirmen tamamen senin akılsızlığınla doğru orantılı bir olay.

Ayeti kimin çarpıttığına gelince; bu kadar açıklamadan sonra hala şarap bildiğin alkollü şarap diyorsan akılsızlığını tescillemiş oluyorsun. Zira şarap sözcüğünü sana kökeniyle ve gerçek manasıyla açıkladım. Daha önce de cennet tasvirlerinin sadece benzetme amacıyla yapıldığını ayrıca açıklamıştım. Kasıtlı olarak kim yalan söylüyor diye sormuşsun, tabi ki sen. Hani Arapça biliyor olsan da konuşsan belki konuşabiliriz diyeceğim, ama sen bilmediğin şeyler hakkında ahkam kesiyorsun.

Buyur kişi, istediğin anlamı çıkar ayetten, benim üzüldüğüm nokta ömrünü "olmayan" bir ilaha harcıyor olman. Yazık, vallahi benden daha çok zaman harcıyorsun Allah'a.

Ama herşey bir yana, seni yaptığın demogoji konusunda gerçekten tebrik ediyorum. Her ne kadar bize cephe açmış da olsan, sözcükleri öyle çarpık kullanıyorsun ki, bu kurgu yeteneğinle insana insan olmadığını bile kabul ettirebilirsin.