Sd kart yuvasına usb

Bu konuyu okuyanlar

Bahadir06ANK

Asistan
Reaksiyon puanı
76
sd kart yuvasını usb girişine dönüştüren bir aparat var mı

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Merhaba,

Bu tar bir aparat görmedim ama sizin amacınız sd kart girişini usb portuna çevirip usb bellek takmak ise hiç uğraşmanıza gerek yok. İki uçlu usb bellekler var. Bir ucu usb diğer ucu micro usb. Micro usb ucunu cihazınızın şarj girişine takınca cihaz onu sd kart gibi okuyor. Ama android 4.3 altında bu destek yoktu diye hatırlıyorum.

Bahadir06ANK

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Merhaba,

Bu tar bir aparat görmedim ama sizin amacınız sd kart girişini usb portuna çevirip usb bellek takmak ise hiç uğraşmanıza gerek yok. İki uçlu usb bellekler var. Bir ucu usb diğer ucu micro usb. Micro usb ucunu cihazınızın şarj girişine takınca cihaz onu sd kart gibi okuyor. Ama android 4.3 altında bu destek yoktu diye hatırlıyorum.
Otg kablosu aldım onla deniyorum ama cihaz okumuyor tab 4

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Evet usb bellek okuması şarj araç içi multimedia olarak kullanacağım eğer usb okumazsa son çare olarak sd uzatma kablosu alıp sd kart takıcam.

Otg ile uğraşmayın.

Örnek bellek: hi level bellek - Google'da Ara

Bu resimdeki gibi bir bellek alın ve micro usb olan ucunu cihazınızın micro usb girişine takın. Dosya yöneticisinde harici depolama olarak göreceksiniz belleğin içindekileri.

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Yalnız o belleklerde otg mantığı ile çalışıyor diye biliyorum.

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Yalnız o belleklerde otg mantığı ile çalışıyor diye biliyorum.

Otg desteği olmadığı zaman güçlü cihazlar çalıştıramazsınız telefonunuzun usb portundan. Mesela bir harici hdd, mesela bir klavye, mesela kablo ile tv'ye görüntü aktarma işlemi gibi.. Ama usb belleklerin çalışma akımları çok düşüktür. O nedenle ekstradan otg desteğine ihtiyac duyulmaz. O nedenle android 4.3 ve üstü olan bir cihazda çalıştırabilirsiniz bu bellekleri. Ama android'in ilk serilerinde bu özellik yok bilginize ( android 2.3.3 gibi mesela). Bu bellekler için ekstra aparata veya otg desteğine gerek yok. Ama başka birşey bağlıcaksanız o zaman otg desteği olmak zorunda.

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Otg kablosu ile usb bellek taktım okumadı demiş arkadaş. Micro usb girişli bellek alsa da sonucun değişeceğini zannetmiyorum.

Edit : Micro usb çıkışlı belleklerin ismi de otg usb bellek.

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Otg kablosu ile usb bellek taktım okumadı demiş arkadaş. Micro usb girişli bellek alsa da sonucun değişeceğini zannetmiyorum.

Edit : Micro usb çıkışlı belleklerin ismi de otg usb bellek.

İşte onun adı otg usb bellek de öyle değil.Biz bunu otg desteği olmayan birçok cihazda denedik oluyor. Her sakallı dede değil misali otg olması şart değil bir cihazda. Bugün baktığımızda birçok cihazda usb host özelliği var. İşte o bellekler usb host protokolü ile çalışıyor. Yani otg'nin bi benzeri gibi düşün usb host'u. Bu taa lg g2'de bile varfı yani üzerinden kaç yıl geçti bak o kadar zamandır var.

Bu arad konuyu açan arkadaş cihazının matka modeli nedir ?

kcr

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Otg kablosu aldım onla deniyorum ama cihaz okumuyor tab 4
Usb belleği takınca belleğin ışığı hiç mi yanıp sönmüyor? Yanmıyorsa otg problemi olması muhtemel. Yanıp sönüyor fakat okumuyorsa belleğin biçimlendirmesinden olabilir. Bellek fat mi yoksa ntfs şeklinde mi biçimlendirilmiş? Ntfs ise görmeyebilir. Fat biçimlendirmesiyle deneyin.

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779

Kardeşim yazıların arasında cihazının ne olduğunu belirtmişsin ben daha yeni gördüm. Samsung'un tab 4 tableti dimi cihaz ? Heh eğer oysa senin iş olmaz uğraşma usb host desteği yokmuş. Yani bellek dahi okutamazsın. Otg desteği zaten yok cihazının ama bellek için usb host şartlar arasında senin iş olmaz.

kcr

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Kardeşim yazıların arasında cihazının ne olduğunu belirtmişsin ben daha yeni gördüm. Samsung'un tab 4 tableti dimi cihaz ? Heh eğer oysa senin iş olmaz uğraşma usb host desteği yokmuş. Yani bellek dahi okutamazsın. Otg desteği zaten yok cihazının ama bellek için usb host şartlar arasında senin iş olmaz.
Custom rom yüklenerek belki çözülebilir.

Son mesajlar