SB Elazığspor 1-1 Fenerbahçe | Spor Toto Süper Lig 1. Hafta

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
kuyt_uzgun_JYKE3.jpg

Fenerbahçe, ligin ilk haftasında Elazığspor ile 1-1 berabere kaldı. Sarı lacivertliler, Spartak Moskova maçı öncesi kötü bir prova yapmış oldu.

Spor Toto Süper Lig'e müthiş transferlerle giren Fenerbahçe, ilk hafta ligin yeni ekiplerinden Elazığspor'a konuk oldu. Bordo beyazlıların stadındaki bakım nedeniyle mücadele İzmir'de oynandı. Zorlu mücadelede ev sahibi ekipte yeni transferlerden Feinduno ve Zaki ilk 11'de forma giymezekn, Fenerbahçe'de sakatlıkları bulnan Volkan, Gökhanve Hasan Ali takımdaki yerlerini alamadı. Sarı lacivertli takımın teknik patronu Kocaman, takıma yeni katılan yobo ve Krasic'i ise ilk 11'e almadı.

İzmir Atatürk Stadı'nda sarı lacivertli taraftarların yoğun desteğiyle başlayan mücadelenin ilk önemli fırsatını Kuyt yakaladı ama top Ivesa'dan sekerek kornere gitti. İlk yarının kalan bölümünde organize olmakta zorlanan Fenerbahçe, bir türlü pozisyon bualamadı. Rakibi geride karşılayan Elazığspor da Egemen ve Bekir'i rahatsız etmeyi başaramadı ve devre arasına 0-0 girildi.

İkinci yarı Elazığ'ı golüyle başladı. 50. dakikada orta sahada kazanılan topta Faubert, Tum'u çöok güzel gördü, ligimizin etkili forvetlerinden biri olan Tum da nefis bir voleyle Mert'i avladı. Golden hemen sonra biu kez duran topta gole yaklaşan Gakgoşlar, farkı ikiye çıkarma fırsatını kullanamadı.

Oyuna Mehmet Topuz ve Crsitian'ı alan Fenerbahçe, 64. dakikada golü de buldu. Stoch'un ortasında defastan seken topu önünde bulan Kuyt, nefis vurdu ve maça dengeyi getirdi. Golden önce Elazığsporlu bir oyuncunun yerde kalması nedeniyle bordo beyazlılar, uzun süre pozisyona itiraz etti, bu itirazlar sırasında da Sedat Bayrak kırmızı kartla oyun dıişında kaldı.

kalan bölümde başka gol omadı ve mücadele 1-1 soa erdi. Sarı lacivertliler, Spartak Moskova maçı öncesi kötü bir prova yapmış oldu.

SB ELAZIĞSPOR
1-1 FENERBAHÇE

STAT:
İzmir Atatürk

HAKEM: Tolga Özkalfa

YAYIN: LİG TV

SB ELAZIĞSPOR: Ivesa, Adem, Bilica, Sedat, Marvin, Köksal, Sezer, Bülent, Faubert (Dk. 73 Spahija), Murat (Dk. 76 Gökhan), Tum (Dk. 87 Feinduno)

TEKNİK DİREKTÖR: Bülent Uygun

FENERBAHÇE: Mert, Orhan Şam (Dk. 59 Mehmet Topuz), Bekir, Egemen, Caner, Mehmet Topal (Dk. 59 Cristian), Selçuk (Dk. 75 Krasci), Stoch, Alex, Kuyt, Sow

TEKNİK DİREKTÖR: Aykut Kocaman

SARI KARTLAR: Dk. 30 Sedat, dk. 42 Bülent, Dk. 51 Bekir, Dk. 63 Sezer, Dk. 64 Murat, Dk. 75 Caner, Dk. 82 Alex

KIRMIZI KART: Dk. 64 Sedat

GOLLER: Dk. 50 Tum, Dk. 64 Kuyt

Lig TV

way_be

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
rıdvan dilmen : fenerbahçenin attığı gol adaletsiz bir gol oldu diyor

uzatmana gerek yok kısaca belli GS li olduğun.

Maça gelirsek gerçekten son zamanlarda oynadığımız vahim futbolumuzu devam ettirdik. seneler geçtikçe geriye gidiyoruz. Allah sonumuzu hayır etsin.

mesaj uzatma yasağı diye bir yasak yok. nese uzatmayalım daha da

Big

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Fenerin sezon açılış maçların da nezaman süper oynadığını veya sezona süper başladığını gördünüz ki ?

NT1

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Fb nın oldugu yerede adalet mı olur sızce ? adamın yuzune top gelmıs yerde kıvranıyor fb lıler hala topu dısarı atmıyor lafa gelınce bız buyuk takımız dıyorlar !!! kalıtesız bır lıg olustuyorlar fb

baaydin

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
benim anlamadığım şey şu. gs yada bjk de maç kaybediyor ama biz onların konularının hakimi olmuyoruz. başkalarının üzüntüsü ile neden biz sevinemiyoruz? yada başkalarının sevinci ile neden biz üzülemiyoruz?

FB ne zaman maç kaybetse yorumların %80i Gs lilerden geliyor. bu kadarmı bi çareler?

komoon

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Engin'in hareketinden etik , Ahlak muhabbeti , türk sporu geyiği yapanlar...

şut atılan topun 3-5 metreden oyuncunun surtına çarpması, oyuncunun yerde kalması.. bunu gören ne hakemin ne de oyuncunun topu dışarı atmayarak devam edilmesi...3-4 pas sonrası gol olması.....

Etik ? Ahlak? ne dersiniz bu konuya ?

Koca Adam

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
benim anlamadığım şey şu. gs yada bjk de maç kaybediyor ama başkalarının üzüntüsü ile neden biz sevinemiyoruz? yada başkalarının sevinci ile neden biz üzülemiyoruz?

FB ne zaman maç kaybetse yorumların %80i Gs lilerden geliyor. bu kadarmı ezikler? bu kadarmı bi çareler? başkalarının üzüntüsüne sevinecek kadar eziklermi gerçekten?

maçtan önce kuaför arkadaşın birisi bu soruya cevap verdi '' olum sizin takımı sevmiyoruz 17+1 siniz siz '' dedi

Big

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Fb nın oldugu yerede adalet mı olur sızce ? adamın yuzune top gelmıs yerde kıvranıyor fb lıler hala topu dısarı atmıyor lafa gelınce bız buyuk takımız dıyorlar !!! kalıtesız bır lıg olustuyorlar fb

Buyrun fenerin olmadığı bir lig kurun ve oynayın ozaman
Bakalım lig tv bukadar para verecek mi ?
Hem kalitenizide görürüz böylece

baaydin

Müdavim
Reaksiyon puanı
7

gerçekten gole giderken adam kendini yere atsa bırakırmısın topu? yüzüne top gelmiş adamın samimiyetine inansaydım bende kızardım topu dışarı atsınlar diye ama inan hiç inanmadım samimiyetine. tadavi için dışarı çıkar çıkmazda ayağa kalktı buda onun yaptığı hareketin centilmenlik dışı olduğunu gösterir bizim değil.

asi_53

Asistan
Reaksiyon puanı
3

Hakem düdüğü çalmadan dışarı atmanın cezası aslında sarı kart geçen sene bu kural getirildi ama hala tam olarak uygulanabilmiş değil özellikle ligimizde.Maça gelince Aykut hoca bu takımda olduğu sürece bu kadarına şükür her maçta fark yememiz lazım normalde ama yemiyoruz özellikle gs maçlarında ilahi bir güç var sanki :biggrin:

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
benim anlamadığım şey şu. gs yada bjk de maç kaybediyor ama biz onların konularının hakimi olmuyoruz. başkalarının üzüntüsü ile neden biz sevinemiyoruz? yada başkalarının sevinci ile neden biz üzülemiyoruz?

FB ne zaman maç kaybetse yorumların %80i Gs lilerden geliyor. bu kadarmı bi çareler?
forumu sürekli takip etmesem yazdıklarına belki inanabilirdim...

Koca Adam

Müdavim
Reaksiyon puanı
13

şut atılan topun 3-5 metreden oyuncunun surtına çarpması, oyuncunun yerde kalması.. bunu gören ne hakemin ne de oyuncunun topu dışarı atmayarak devam edilmesi...3-4 pas sonrası gol olması.....

ciddi ciddi soruyorum hocam iki konu arasında alaka, bağ ve ya akrabalık kurabiliyor musunuz?

way_be

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
olay fenerbahçenin sevilmemesi neden beşiktaş galatasaray yenilince bu kadar olumsuz yorum gelmiyor, fener sevilmiyor NEDENSE !!!

baaydin

Müdavim
Reaksiyon puanı
7

sana bişi diyimmi enginin yaptıklarını yolda bir adama yapsan adam sana orda dalar. bırak 11 maç cezayı milyonlarca insanın önünde hakemi küçük düşürmesi yüzünden ben olsam tazminat davası bile açarım engine. enginin olayı ile bizim topçularımızın samimi bulmadığı bir olayla ne alakası var. eminim oyuncularda benim gibi samimi bulmadıklarını için atmadılar topu dışarı. ayrıca top adamın yüzüne çarpmadı adam topa kafası ile bilerek vurdu.

NT1

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Buyrun fenerin olmadığı bir lig kurun ve oynayın ozaman
Bakalım lig tv bukadar para verecek mi ?
Hem kalitenizide görürüz böylece

Abartma koskoca Turkıye lıgı fb den mı ıbaret ? dıger takımları yok sayamazsın bencıllık yapmayın....
gorende sızı dunya takımı sanacak hay allahım

baaydin

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
olay fenerbahçenin sevilmemesi neden beşiktaş galatasaray yenilince bu kadar olumsuz yorum gelmiyor, fener sevilmiyor NEDENSE !!!

bizde sizi sevmiyoz ama kuyruk acımız yok sanırsam o nedenle sizin konularınızda hemen karalama kampanyalarına başlamıyoruz.

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Elaaaaaaaazığspooooooooooooor :D

3D-Clan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
GEçmiş olsun Fenerbahçeye Elazığ lige iyi bir başlangıc yaptı bence

way_be

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
bizde sizi sevmiyoz ama kuyruk acımız yok sanırsam o nedenle sizin konularınızda hemen karalama kampanyalarına başlamıyoruz.

elinizden 2 kupa aldık :D kuyruk acınız yok mu :D artı galatasarayın yenildği konulara bak fenerlilerin yorumları mevcut hadi uzamasın konuşma. forumda herkesin her konuya yorum yapması serbest. eğer beğenmiyorsun şikayet edersin

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
siz bizim konulara daha beterini de yapıyorsunuz. lig biteli şurda kaç ay oldu? daha mayıs ayında forumda kan gövdeyi götürüyordu. ne çabuk unuttun? daha doğrusu unutmadın da, hatırlamak işine gelmiyor.

her fırsatta ezik edebiyatı yapan, eziğin önde gidenidir...

komoon

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
ciddi ciddi soruyorum hocam iki konu arasında alaka, bağ ve ya akrabalık kurabiliyor musunuz?

ciddi cevap vereyim...

iki konu farklı şeyler....

ortak noktaları , spor etiği, spor ahlakı muhabbeti.....

bir futbolcu saha içinde hakeme karşı sportmenlik dışı, etik dışı hareketlerde bulundu. Oyuncunun lisansının iptal edilmesi gerektiğine kadar konusuldu. Spor ahlakına aykırı olduğu, türk sporuna zarar verdiği dile getirildi...

şimdi bir takım centilmenlik dışı , spor etiğine, spor ahlakına yakışmayacak bir gol buldu.. (Sporcu sağlığı herşeyin önündedir.)

ortak nokta bu :) senin yorumun nedir misal ?

not: yanlış anlaşılmasın benim tepkim takımlara filan değil... direk söyleyim , buradaki bazı üyelere..

ADRENALİN-1

Doçent
Reaksiyon puanı
0

FB ne zaman maç kaybetse yorumların %80i Gs lilerden geliyor. bu kadarmı ezikler? bu kadarmı bi çareler? başkalarının üzüntüsüne sevinecek kadar eziklermi gerçekten?

eee renkdaşım gs- bjk, ts'nin derdi fener olmuş lafının gerisini sen daha iyi bilyorsun :)

Koca Adam

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
ciddi cevap vereyim...

iki konu farklı şeyler....

ortak noktaları , spor etiği, spor ahlakı muhabbeti.....

bir futbolcu saha içinde hakeme karşı sportmenlik dışı, etik dışı hareketlerde bulundu. Oyuncunun lisansının iptal edilmesi gerektiğine kadar konusuldu. Spor ahlakına aykırı olduğu, türk sporuna zarar verdiği dile getirildi...

şimdi bir takım centilmenlik dışı , spor etiğine, spor ahlakına yakışmayacak bir gol buldu.. (Sporcu sağlığı herşeyin önündedir.)

ortak nokta bu :) senin yorumun nedir misal ?

not: yanlış anlaşılmasın benim tepkim takımlara filan değil... direk söyleyim , buradaki bazı üyelere..

benim yorumumu boşverelim...
adam düştüğünde ki bu aralar çoğaldı nedense adama birşey oldu lan diye bağırdım hatta topu dışarı atacaklar diye bekledim ( ben fenerbahçeliyim ama daha öncesinde insanım hocam) Allah korusun o adama birşey olsa belki bir daha maç izlemem benim kızdığım ve anlamadığım nokta şu neden hemen takım öne atıldı sanki yollardır her golümüz böyle olaylarla atılıyor sanki bizim takımımız bu tür şeyler için var ve sanki fenerbahçe taraftarı dışında x takımın taraftarı bile rakibi tutuyor???
bugün trabzon maçını izledim (Allah bilir hiçte sevmiyorum ) serkan çok kritik bir pası veremedi kızdım takım tutmadım maç izledim neden bunu başkalarıda yapmıyor? neden hep bir linç girişimi var? yukarda bir mesajlarda gördüm kuyruk acısı falan diye psikoloji derki sebebini sorduğum şeyler varsa o iş kuyruk acısını geçmiş kin denen olayı aşmış düşmanınım ulen diye bağırıyordur!! bu mesele bu kadar basit ve gereksiz

Türk futbolu gelişsin derim hep ama önce içimizdeki birlik beraberlik gelişmeliymiş

komoon

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
benim yorumumu boşverelim...
adam düştüğünde ki bu aralar çoğaldı nedense adama birşey oldu lan diye bağırdım hatta topu dışarı atacaklar diye bekledim ( ben fenerbahçeliyim ama daha öncesinde insanım hocam) Allah korusun o adama birşey olsa belki bir daha maç izlemem benim kızdığım ve anlamadığım nokta şu neden hemen takım öne atıldı sanki yollardır her golümüz böyle olaylarla atılıyor sanki bizim takımımız bu tür şeyler için var ve sanki fenerbahçe taraftarı dışında x takımın taraftarı bile rakibi tutuyor???
bugün trabzon maçını izledim (Allah bilir hiçte sevmiyorum ) serkan çok kritik bir pası veremedi kızdım takım tutmadım maç izledim neden bunu başkalarıda yapmıyor? neden hep bir linç girişimi var? yukarda bir mesajlarda gördüm kuyruk acısı falan diye psikoloji derki sebebini sorduğum şeyler varsa o iş kuyruk acısını geçmiş kin denen olayı aşmış düşmanınım ulen diye bağırıyordur!! bu mesele bu kadar basit ve gereksiz

Türk futbolu gelişsin derim hep ama önce içimizdeki birlik beraberlik gelişmeliymiş

öncelikle bu yorumu X oyuncunun (Engin) olayında da yaptın mı ?(linç girişimi neden var filan ...)

takım makım hikaye hocam sonuçta kazık kadar adamlarız... yazmışın sende o adama birşey olabilirdi..buna değer mi ?
bana cevap verdin benim mesajımda takım adı geçmiyor.. ben olayı yazdım ve önceki olayda gürleyenler nerde dedim...
o nedenle sadece bu konuda yorumlamanı beklerim diğer yorumlarını ilgili mesajlara yaz...

olay basit ... duygusallığa veya kargaşaya gerek yok...

top çarptığı için yerde yatan bir oyuncu var..
ve oyun durdurulmuyor... hakem durdurmayabilir ama oyuncular .. yerde yatan kendileri olabilirdi...o oyuncuya birşey olabilirdi... yakın mesafeden göğse top çarpması kalbi bile durdurabilir... bu kadar riskli bir durumda devam etmek ne kadar mantıklı birşey?

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
İlk on dk izledim içimden inşallah Elazığa yenilmezler dedim çıktım. Fenerbahçenin futbolunu hiç beğenmedim.Son iki maçtada takım gibi oynamıyorlar.

Koca Adam

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
öncelikle bu yorumu X oyuncunun (Engin) olayında da yaptın mı ?(linç girişimi neden var filan ...)

takım makım hikaye hocam sonuçta kazık kadar adamlarız... yazmışın sende o adama birşey olabilirdi..buna değer mi ?
bana cevap verdin benim mesajımda takım adı geçmiyor.. ben olayı yazdım ve önceki olayda gürleyenler nerde dedim...
o nedenle sadece bu konuda yorumlamanı beklerim diğer yorumlarını ilgili mesajlara yaz...

olay basit ... duygusallığa veya kargaşaya gerek yok...

top çarptığı için yerde yatan bir oyuncu var..
ve oyun durdurulmuyor... hakem durdurmayabilir ama oyuncular .. yerde yatan kendileri olabilirdi...o oyuncuya birşey olabilirdi... yakın mesafeden göğse top çarpması kalbi bile durdurabilir... bu kadar riskli bir durumda devam etmek ne kadar mantıklı birşey?

bu şekilde soruya yine soru ile cevap veriyorum hocam :) o hızda atılan topa hiç top görmemiş gibi topa kafa il girmek ne kadar mantıklı? sırtını dönmesi yada eğilmesi gerekirdi bence ... pozisyonda topuz inanmamış gibi geldi bana ama dışarı atılmalıydı top

engin konusuna gelirsek ne burda nede sosyal hayatımda tek bir yorum bile yapmadım buna maç dahil oradaydım çünkü hakem ve ceza diye birşey var... şimdi attığımız gol geri alınacaksa ve haksızsak '' hep fener işi, spor ahlakı diye birşey kalmamış & yazıklar olsunnn '' diyeyim inşallah golü geri alırlar ...