Sayısal mı seçmeliyim Eşit Ağırlık mı?

Bu konuyu okuyanlar

AtaE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Selamlar.10.Sınıfa başladım.Bu zamana kadar mesleki olarak hedefim yoktu,TM seçerim devamı gelir diyordum.Ama Tıp okumaya kafayı taktım yazın.9.Sınıf sayısal notlarım kötüydü (Mat: 50-50 / Fizik : 50-36 / Kimya : 45-50 / Biyoloji : 85 85 ) ama düzenli çalışmazdım.Sınavdan önceki gün çalışırdım o kafayla sınava girerdim.Sizce bu sene planlı çalışma yaparak,çokça test çözerek sayısalımı düzeltip Sayısal bölümünü seçebilme imkanım var mı?Veya aranızda başta sayısalı kötü olup,sayısal seçtikten sonra iyice çalışıp iyileştiren var mı?

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,352
Selamlar.10.Sınıfa başladım.Bu zamana kadar mesleki olarak hedefim yoktu,TM seçerim devamı gelir diyordum.Ama Tıp okumaya kafayı taktım yazın.9.Sınıf sayısal notlarım kötüydü (Mat: 50-50 / Fizik : 50-36 / Kimya : 45-50 / Biyoloji : 85 85 ) ama düzenli çalışmazdım.Sınavdan önceki gün çalışırdım o kafayla sınava girerdim.Sizce bu sene planlı çalışma yaparak,çokça test çözerek sayısalımı düzeltip Sayısal bölümünü seçebilme imkanım var mı?Veya aranızda başta sayısalı kötü olup,sayısal seçtikten sonra iyice çalışıp iyileştiren var mı?
Eşit ağırlığı seçebilirsin kendini matematik konusunda çok zorlamanın manası yok. Yeterki ortalamanın düzenini bozmayacak şekilde düzeltmeye çalışmalısın.

AtaE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Eşit ağırlığı seçebilirsin kendini matematik konusunda çok zorlamanın manası yok. Yeterki ortalamanın düzenini bozmayacak şekilde düzeltmeye çalışmalısın.
Eşit ağırlıkta ilgilendiğim meslek yok.Başta EA seçicektim ama Tıp seçmek isteyince Sayısala kaydı kafam

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
Matematik olmadan bir yerlere gelmek zor gibi bu yüzden düzenli olarak çalışmaları dengelersen ileride sorun yaratacağını düşünmüyorum. Bu bağlamda kendine güzel bir program hazırlaman gerekecektir.

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Kendini en iyi sen bilirsin, fen sorularını çözebileceğine inanıyorsan sayısal seç. Çok çalışman lazım.

thecreator

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
3
Özelikle matematik ve fizik ile uğraşmaktan hoşlanıyorsan kesinlikle sayısal bölümü tercih etmelisin.