Şarjın %15'den Sonra Hızlı Tükenmesi?

Bu konuyu okuyanlar

__ali__

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Telefonumu alalı 5 ay oldu. Şarjı %15 den sonra olması gerektiğinden daha hızlı tükeniyor. Bir önceki kullandığım iki modelde de aynı sorunu yaşıyordum. Eğer tahminim doğruysa telefonuma gelen en son güncellemelen sonra oldu (emin değilim) Fabrika ayarlarına sıfırlasam düzelir mi? Yoksa batarya kaynaklı bir sorunmudur sizce?

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Hangi modeli kullanıyorsunuz?

beleşadam

Profesör
Reaksiyon puanı
907
Büyük ihtimal samsung sanki şarj çok yavaş bitiyormuş gibi göstermek için(böylece daha çok kişi telefonu önerecek vb.) %15 ve üstündeki şarjları böyle yavaş gösteriyor örneğin %90 gösteriyorsa gerçekte şarj %80 ama bunu %15'lere gelince sömürecek tabi %15'e gelmeden önce bir çok kişi telefonunu şarj ediyor.

__ali__

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Büyük ihtimal samsung sanki şarj çok yavaş bitiyormuş gibi göstermek için(böylece daha çok kişi telefonu önerecek vb.) %15 ve üstündeki şarjları böyle yavaş gösteriyor örneğin %90 gösteriyorsa gerçekte şarj %80 ama bunu %15'lere gelince sömürecek tabi %15'e gelmeden önce bir çok kişi telefonunu şarj ediyor.
Bir önceki kullandığım j7 telefonumda da aldıktan 3 -4 ay sonra aynı problem vardı. Ben mi yanlış birşey yapıyorum anlamadım. Sıfırladım pek bi değişiklik olmadı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mesaj otomatik birleştirildi:

Telefonumu alalı 5 ay oldu. Şarjı %15 den sonra olması gerektiğinden daha hızlı tükeniyor. Bir önceki kullandığım iki modelde de aynı sorunu yaşıyordum. Eğer tahminim doğruysa telefonuma gelen en son güncellemelen sonra oldu (emin değilim) Fabrika ayarlarına sıfırlasam düzelir mi? Yoksa batarya kaynaklı bir sorunmudur sizce?
NOT: Dediğim gibi en son güncellemeden sonra olduğunu düşünüyorum. Çünkü cihazımı yeni aldığımda gece 12de %100 olarak bırakıyordum sabah 7de kalktığımda hala 100 oluyordu. Artık 95e falan düşüyor. Pil kullanımında cihaz boşta ve android sistemi eskiye göre daha fazla pil tüketiyor. Samsung telefonların batarya ayrıntılarını paylaştım ?
Galaxy A50
Screenshot_20200214-214314_Settings.jpg

Galaxy Note 4

IMG-20200201-WA0000.jpg

Galaxy j7 2016
IMG-20200212-WA0001.jpg

Son düzenleme: