Şarjı 1 yıl giden akıllı saat tanıtıldı!

Bu konuyu okuyanlar

S

Shiftdelete.Net

SDN Okuru
misfit-command.jpg

https://shiftdelete.net/sarji-1-yil-giden-akilli-saat-tanitildi-misfit-command

Akıllı saatlerin en büyük problemi olan kullanım ömrünü sorununu rafa kaldıracak bir ürün tanıtıldı. İşte 1 yıl kullanım ömrü sunan Misfit Command!

Son düzenleme:

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,354
Birde bunu telefona entegre etseler tam olacak

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,354
allah aşkına telefonun kullandığı enerjiyle saatinki birmi?

Yahu bu akıllı saatler ne kadar süre dayanabiliyor biliyormusun sen 1 yıl boyunca şarjı bitmeyen bataryada en az bulunacak Amper değeri 100 bin amper falan olması lazım Bu bilim adamları farklı bir Pil tipi üzerinde çalışmalar yapıyor saçmalama

ufukceylan

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Yahu bu akıllı saatler ne kadar süre dayanabiliyor biliyormusun sen 1 yıl boyunca şarjı bitmeyen bataryada en az bulunacak Amper değeri 100 bin amper falan olması lazım Bu bilim adamları farklı bir Pil tipi üzerinde çalışmalar yapıyor saçmalama
Kesinlikle öyle. Şuan kullanılan piller lityum-iyon piller maalesef verimi en düşüklerden bir tanesi. Şuan için en güncel ve üzerinde çalışılan nikel-kadmiyum bataryalar. Şuankilere kıyasla 25-30 kat daha iyi yani 30 güne kadar dayanabilir. Açıkçası ben bunun yapıldığını düşünüyorum ama kademe kademe bizlere sunup satacaklar aynı microsoft gibi.
--- Gönderi Güncellendi ---
bu
Kesinlikle öyle. Şuan kullanılan piller lityum-iyon piller maalesef verimi en düşüklerden bir tanesi. Şuan için en güncel ve üzerinde çalışılan nikel-kadmiyum bataryalar. Şuankilere kıyasla 25-30 kat daha iyi yani 30 güne kadar dayanabilir. Açıkçası ben bunun yapıldığını düşünüyorum ama kademe kademe bizlere sunup satacaklar aynı microsoft gibi.
arada amper değil mili amper :D

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,354
Uzun yazmak istemedim mAh olduğunu biliyorum

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Aslında kalitesi bir seıko kalitesinde saatse fiyat olarak çok iyi üstelik şarjı da uzun gidiyor ama kalitesini görmeden birşey diyemem zaten kaliteli bir saat alacak olsan 500 tl üstü

Rootsyl

Profesör
Reaksiyon puanı
514
ama şöyle bi durum varki böyle bişey olması için saatlerde kullanılandan değilde graphene bataryaların kullanılmaya başlanması lazım ki onun daha zamanı var

rubarovan21

Profesör
Reaksiyon puanı
320
Arkadaşlar herkes bataryası iyi falan yazmışta, acaba o bataryayı sunan bir cihaz ne kadar performans sağlar düşündünüz mü, kararlılığı acaba nasıl olur. Açıkçası o kadar uzun ömürlü olması bence performansını olumsuz yönde etkiler, samsung gear ve apple watch gibi bi performans sağlayacağını sanmıyorum.
--- Gönderi Güncellendi ---
Arkadaşlar herkes bataryası iyi falan yazmışta, acaba o bataryayı sunan bir cihaz ne kadar performans sağlar düşündünüz mü, kararlılığı acaba nasıl olur. Açıkçası o kadar uzun ömürlü olması bence performansını olumsuz yönde etkiler, samsung gear ve apple watch gibi bi performans sağlayacağını sanmıyorum.

Buna ek olarak, dikkat ettim özellik olarak günümüzde kullanılan akıllı saatlerle özellik açısından kıyaslanabilecek özellikler sahip değil.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
bu saatin özelliklerine bakmadım ama casio'nun güneş enerjili dijital saati şarj olunabilir pile sahip ve pil derdi olmuyor böylece. ilgilenenlere haber verilmiştir :D.

Son mesajlar