Şarja takınca Laptop açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

H@LVEtt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
(Ekran kartı driver ı yüklendiğinde bilgisayar donduğu için konuyu buraya açtım.) Arkadaşlar Lenovo y560 ım var. Windows 8.1 yüklüydü. Dün birden siyah ekran geldi daha doğrusu oturum açma ekranı gelmedi. Formattır kurtarmadır yaptım bişeyler açtım bilgisayarı. Programları yüklemeye başladım ekran kartı driverını yükleyince yine siyah ekranda kaldı. Neyse şansa bala pcyi şarjdan çıkarıp açmaya çalıştığımda normal açıldı pc ama şarja takınca kilitleniyor. Eğer pc kapalıyken şarja takıp açmaya çalışırsam da windows ekranından sonra siyah ekrana girip oturum açma ekranı gelmiyor. Windows 7 ye kadar indirdim sistemi aynı sorun var. Ekran kartı driverını yüklemediğimde ise sorun olmuyor şarjda da pilde de çalışıyor. Sorun nedir çözüm önerileriniz varsa fikirlerinizi alabilir miyim?

ozan.demir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Temiz Formatdan sonra bir altsürüm driveri kurun ekran için.

ozan.demir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam laptopda bulunan harici vga çıkıkışından monitör veya tvye bağlayıp denermisiniz?

thepope

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayara fabrika ayarlarına geri yükleyin eğer aynı şey devam ederse harici grafik kartınız bozulmuş olabilir.Birde driver yüklerken laptop üreticisinin yani Lenovo'nun sitesindeki driverları tercih ederseniz daha iyi olur.

Eğer dediğim gibi yazılımla alakalı bir sorun yoksa ve donanım olarak harici grafik kartınız bozulduysa Adaptörü takınca harici grafiğe geçiş yaptığını düşünürsek o nedenle sorun çıkıyor olabilir. Pilde onboard intel ile açıldığı için sorun çıkmaması normal.

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Windows 8.1 de kaynaklanıyor daha dün elimde bir tane asus vardı windows 8.1 yüklemiş windows başlatıyordan sonra siyah ekranda kalıyor laptop actım tüm icelemelerime rağmen laptop bir donanım olarak bir sorun görmedim hali hazırda bir HDD kurulmuş ama hiç bir şey yüklenmemiş bir windows 7 vardı HDD takım bilgisayar gayet normal claıştı kendi HDD taktıkdan sonra aynı hata tekrar formatladım windows 8 yükledim önce bir sorun yok bu sefer windows 7 yükledim yine bir sorun yok tekrar döndm windows 8.1 ve aynı sorun devam ediyor yani netice şu bazı notbook modellerinde ati ekrankartın olan HD5XXX Serilerinden windows 8.1 sorun yaratıyor uyuşmazlık ilgili bu sorunla ilgi cok şikayet gördüm senin sorunun da budur bazen aca bilirsin bazen kapatıp actıkdan sonra bu sorunu yaşarsın windows 8.1 yüklüyken acılır hata arka planda masaüstü gelir ekran siyah olduğunda göremezsin uyku moduna gecer ac kapa düğmesine bastığında uyku moduna gecer gibi olur power düğmesi yanar söner tekrar bastığında acılır kilit ekran teması gelir ancak öyle oturum acarsın.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Aslın sorunun cözümü şudur önce windows 8 kur tüm güncelemeleri yap tüm driver yükle ekran kartı driver dahil en son sürümünü güncelemeler ve driver yükledikden sonra USB den Veya DVD windows8.1 kur ama boot ederek değil windows 8 acıkken masasütünde üzerine yükle ekran kartı eski windows8 göreceği icin o sorun artada kalkmış olur ben en azında windows8.1 illaki kulanmak isteyenler icin böyle cözüme ulaştım.

Not: windows8 kurdukdan sonra 3 part programlar vs kurmayın.

tarikk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Onboard dan asıl ekran kartına geçmiyor senin pc.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Hoca bendede aynı srun var leptopda 7 yüklüken rahat şarj oluyor 8 yükledim şarj takınca takılıp kalıyor adapdörle calıştırıyom fakat açılıyor şarj takdımmı donup kalıyor tahminen 8olacak sorun

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı sorun bendede oluyor şarjda açılmıyor ama şardan çıkarınca açılıyor benim win7 format atsam düzelir mi acaba

Düşen hayaller

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
(Ekran kartı driver ı yüklendiğinde bilgisayar donduğu için konuyu buraya açtım.) Arkadaşlar Lenovo y560 ım var. Windows 8.1 yüklüydü. Dün birden siyah ekran geldi daha doğrusu oturum açma ekranı gelmedi. Formattır kurtarmadır yaptım bişeyler açtım bilgisayarı. Programları yüklemeye başladım ekran kartı driverını yükleyince yine siyah ekranda kaldı. Neyse şansa bala pcyi şarjdan çıkarıp açmaya çalıştığımda normal açıldı pc ama şarja takınca kilitleniyor. Eğer pc kapalıyken şarja takıp açmaya çalışırsam da windows ekranından sonra siyah ekrana girip oturum açma ekranı gelmiyor. Windows 7 ye kadar indirdim sistemi aynı sorun var. Ekran kartı driverını yüklemediğimde ise sorun olmuyor şarjda da pilde de çalışıyor. Sorun nedir çözüm önerileriniz varsa fikirlerinizi alabilir miyim?
bendede aynı benzer sorun var şarj da açlmıyor sorunu çözdüysen bana yazabilirmisn acaba