Şarj bittiği için açılmayan Nexus 4 telefon için çözüm..

Bu konuyu okuyanlar

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Dün başıma gelen bir olay ve sonrasında bulduğum çözümle ilgili bir şey paylaşmak istiyorum arkadaşlar...

Cihazın şarjı bitti ve ardından kapandı. Sonrasında şarja takmama rağmen şarj olmadığını, bildirim ledinin yanmadığını ve de açılmadığını gördüm. Uzun süre şarjda tuttum ancak herhangi hareketlenme olmadı. Brick olduğunu düşünerek yedek telefon olayına girişecekken küçük bir araştırma yaptım. Benzer durumdaki diğer marka ve modellerde geçerli mi bilmiyorum ancak Nexus 4 için çözüm tam olarak şu:

Ses kısma + Power tuşuna aynı anda 15 sn süre ile basıyoruz. 15 sn sonrasında, tuşlar basılı haldeyken şarj cihazını takıyoruz.. Önce bildirim ledi yanıyor ve sonrasında şarj olmaya başlıyor telefon. İşlem bu kadar.. Diğer cihazlarda da işe yarar umarım...

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Yedek telefon da nexus 5 miydi abi :D bu arada samsung telefonlarda da mi ayni sekilde ki

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Yok :D Emektar Galaxy Gio :) Nexus'tan Gio'ya geçince resmen at-eşek olayı oldu yalnız. Diğer telefonlara olup olmadığını bilmiyorum ancak denemekten zarar gelmez. Gerçi Ses kısma + Power kombinasyonu Samsung cihazlarda da var. Bana olur gibi geliyor. Denemek lazım.

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
Aynı sorun htc one'da başımıza geldi.

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Ace 2 ve Note 10.1 kullanıyorum böyle bir şey olmadı. Ama şarj tamamen bitip kapandıysa bir süre kapalı halde şarj olunca açılıyorlar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
adamsın kardeşim yeminle çok yardımcı oldun çok sağol

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Çok teşekkürler farklı bir yöntem ama denedim şarj alıyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
tbenım de oyle oldu fakat sarj yerınden koku gelıyorısınıyor acılmadı

blttalas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Pil %0 yani tamamen bitiyor bu da telefonun açılmamasına ve RLOD yani Red Light Of Death sorununa sebep oluyor çözümü de arkadaşın dediği gibi. Telefonun şarjını %5 ten aşağı düşürmemenizi tavsiye ederim yoksa bataryanın ömrü azalıyor ve telefon hiç açılmamaya başlıyor.

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Silinmiyor

MR.Anonymous

Müdavim
Reaksiyon puanı
498
Sadece nexsus için değil tüm telefonlar için böyle. Tam kapanmadan bataryayı doldurmalıyız.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Gerçekten çalışıyo acayip mutluyum telefon yurtdışında telefon bozulması ölümmüş resmen soğuk terler aktı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende işe yaramadı, ne yapsam telefon bi tepki vermiyor. Sizce napam?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
çok teskkür ederim hocam paylasıtığın için bende de oldu :D

DarkEvil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bi kere başıma gelmiştide telefona birşey oldu diye korkmuştum :D
telefonda sorun oluştu diye recovery moda girmiştim şarza takılıyken sonrada açınca düzelmişti :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşim resmen adamın dibisin diyorum başka da bir şey demiyorum:) acaip mutlu oldum. kandil günü cortladı telefon ama 24 saat sonra kavuştum çok şükür

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Nexus 4 kullanıcısıyım bataryam ölmüştü yeni batarya taktım fakat tamamen batarya bittikten sonra şarj etmek istedim batarya tamamen bitince telefon şarj olmadı ilk önce bataryada hata olabileceğini düşündüm fakat daha sonra Lg Nexus 4 cihazında kırmızı ışık yanmaya başladı formda bahsedilen ses kısma ve güç düğmesine basılı tutup şarj cihazını bağladığımda telefon açıldı ve şarj olmaya başladı sistem bende işe yaradı

neslihankb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok acilll :/
arkadaşlar telefonum lg nexus 5 ve sadece bir yıllık.Bugün biranda kapandı.Şarjı %80 fiilandı.Açma tuşu kesinlikle işe yaramıyor.Sadece şarja takınca telefona bir şeyler oluyor o da normal değil! Google yazısı çıkıp telefon titriyor yalnızca.Yani açılacak gibi olup kapanıyor.Servise de göndermek istemiyorum şuan.Durumu çözebilecek olan varsa yardım edebilir mi lütfen

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Abi benim.telefonum şarjı bitti şarja taktım kapandı şimdi çalışmıyor dediğiniz gibi ses azaltma düğmesine bastım power güç düğmesine bastım yine olmuyor telefonun markası samsung galaxy ace 2

intralot

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok acilll :/
arkadaşlar telefonum lg nexus 5 ve sadece bir yıllık.Bugün biranda kapandı.Şarjı %80 fiilandı.Açma tuşu kesinlikle işe yaramıyor.Sadece şarja takınca telefona bir şeyler oluyor o da normal değil! Google yazısı çıkıp telefon titriyor yalnızca.Yani açılacak gibi olup kapanıyor.Servise de göndermek istemiyorum şuan.Durumu çözebilecek olan varsa yardım edebilir mi lütfen
Güç tuşu problemi var sanırım sende. Tamirciye göstermeni tavsiye edebilirim veya garantiliyse servise

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Adamsın kardeşim... Denedim oldu sağolasın.. Telefon LG G FLEX 2 32 GB