Santral sorunum ve ping sorunum (Superonline)

Bu konuyu okuyanlar

LonelyDay

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar öncelikle herkese iyi forumlar.
Yaklaşık 4 yıldır superonline kullanıyorum.(Sadece ben askerdeyken evdekilerin ttnet bağlatması ve dönüşte türknet kullanmam harici)
Bu zaman kadar hiç ping sorunu yaşamadım 8 MBPS çok yetiyordu bana.Askerden geldiğimde sözleşme bittiği içni evdekiler bilmeden Türktelekom bağlatmış max 4 MBPS kullanılabiliyordu ve sebebi santrale olan uzaklık idi.Ben daha önce aldığım hızı söylesemde bana vermediler.Bende iptal edip Türknet kullandım.TürkNet 13 MBPS sundu bana ve 3 gün çok güzel kullandım.Daha sonrasında çok sorun yaşadığım için iptal ettirip superonline dönüş yaptım.

Gelelim güncel sorunumuza;
Son 2 aydır gecenin boş vaktinde bile oyunlarda 500 ping çıkıyor.İşten gelip bu kanser olaya katlanamıyorum.Superonline'ı aradığımda ping için biz birşey yapamayız. CMD komutundan ‘‘ping’’, ‘‘nslookup’’ ve "tracert" tek tek google.com yazip sonuçlarını istiyorlar.Gönderdiğimde ise İnternet için 300 MS'e kadar oyunlar için 90 MS'e kadar normal beyfendi diyip konuyu kapatıyorlar.
Modem arayüzümdeki bilgiler;
1569879524563.png

Şimdi benim sorularım şunlar
-Santrale uzaklığım 1800 metre ben bunu kabul ediyorum.Fakat nasıl oluyorda bir yanımdaki apartman 24MBPS vdsl paket kullanıyor.Onu geçtim diğer yanımda büyük bir site var ve minumum hız 100 MBPS olarak gözüküyor. (Bu arada santral bilgisini Netspeed sayesinde öğrendim. )

1569879348083.png

-Ne zamanki aşağıda gördüğünüz saha dolapları mahallemize ekstra olarak geldi.O zaman bende lag ve ping sorunu başladı.30 Eylül 2019 tarihinde çektiğim bu resimde halen montajı yapılmadı.Sizce bu neden kaynaklı olabilir.

11.jpg