Sanal pos

Bu konuyu okuyanlar

webmaster72

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar..

ben bir e-ticaret sitesi tasarlicam.fakat sanal pos hakkında bilgim çok az..aceba bu sistem nasıl çalışıyor,benim yapmam gerekenler nelerdir,kodları banka hazır veriyor ama bana düşen nedir,kredi kartı giriş ekranını ben mi tasarlicam yoksa banka mı herşeyi halledecek..

lütfen bilgi verirmisiniz

iyi günler..teşekkürler

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Ortalama olarak yıllık 600-1000TL arası değişiyor. Çekim başına %1 ile %5 arası komisyon alır banka.
Banka sana sadece api bağlantı kodlarını ve kullanıcı adı, şifre verir. Bu bilgileri alabilmen için web sitenin hazır olması, ssl sertifikasına sahip olması ve güvenlik açığı yada bir hatanın olmaması lazım. Banka siteni inceler ve uygun görürse gerekli kodları ve bilgileri verir.

webmaster72

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki kredi kartının ekran kısmını yani bilgilerin girildiği alanı ben mi yoksa banka ayarlıyor..bu sanal pos sisteminde bana tam olarak ne düşüyor yapmam gereken..

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
her bankanın sistemi aynı değil ama temel kısımlar aynı.
2 farklı ödeme şekli var eski sistem birde yeni 3d security sistemi.

3d security sisteminde ödeme bilgilerini bankanın söylediği şekilde şifreleyip kullanıcıyı o şifre ile birlikte bankaya yönlendiriyorsun. banka işlem tamamlanınca yine aynı şifreleme sistemiyle sana müşteriyi geri gönderiyor. geri göndericeği sayfayı da sen belirliyorsun gönderirken.
bankanın gönderdiği müşteri sana gelirken şifreli veri ile geliyor bankanın belirttiği şekilde şifreyi açıp verileri okuyorsun. genelde process verisi success döndürdüyse işlem tamam oluyor fakat dediğim gibi bankadan bankaya değişiyor.

sanal pos başvurusu yaptıktan sonra zaten sana dökümanları yolluyorlar o dökümanlar içerisinden örnekler mevcut.
hatta vatan bilgisayar utanmadan sıkılmadan bu örnekleri az biraz değiştirip kullanıyor.

kenan2801

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence hiç bir banka ile uğraşma ödeme kuruluşları bu hususta çok iyi esnek pos, iyzico gibi firmalardan bu hizmeti satın alabilirsin.