Sanal Güvenlik Pazarına İki Yeni Firma

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


The Dark Knight

Profesör
Katılım
10 Eyl 2009
Mesajlar
3,912
Puanları
0
Ekonomik krizin etkileri yavaş yavaş azalırken, yabancı bilişim şirketleri de ülkemize yatırım yapmaya devam ediyor. Bakın hangi şirketler, Network ve güvenlik konusunda ülkemize yatırım yaptı.

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir basın toplantısıyla, Sophos ve Palo Alto Networks adlı firmalar Inforte Bilgi Teknolojileri ile anlaşma imzalayarak Türkiye pazarına resmi olarak girmiş oldular.
Bu iki firmanın Türkiye distribütörlüğünü üstlenecek olan Inforte, bilgi güvenliği ve çözümleri konusunda kurumsal hizmetler verecek. Peki, ülkemiz pazarına yeni adım atmış bu iki firma yurtdışında hangi hizmetleri veriyordu?
Firmalar güvenlik konusunda uzman
Sophos, bilgi güvenliği konusunda çözümler üretiyor. 100 bin müşterisi bulunan firma, sınır güvenliği, şifreleme, e-mail, web güvenliği ve ağ erişim kontrolü konusunda geliştirdiği yöntemlerle tanınıyor.
Palo Alto ise Enterprise Firewall konusunda ürünler geliştiriyor. Şirketin müşterileri arasında CIA ve Amerikan enerji bakanlığı da bulunuyor.
:: Bu iki firmanın sunduğu hizmetler ilginizi çekti mi?
Yazan: Cem Süer
SDN - http://shiftdelete.net
 

Vendetta_

Profesör
Katılım
28 Kas 2009
Mesajlar
3,706
Puanları
0
:: Bu iki firmanın sunduğu hizmetler ilginizi çekti mi?

o değilde bu iki firmanın bi günde kaldırdığı para ne kadar acaba :D baksana CIA ve Enerji bakanlığının işlerine bakıyomuş :D
 

JuGoLaTe

Asistan
Katılım
2 Ara 2008
Mesajlar
413
Puanları
0
Sophos u biliyorum... Kullandigim antivirüs te zaten onun...
Bana göre pc yi kasmadan tam koruma saglayabilen tek antivirüs su anda sophosun...
 

SoftProf

Asistan
Katılım
28 May 2009
Mesajlar
121
Puanları
0
Şirketin müşterileri arasında CIA ve Amerikan enerji bakanlığı da bulunuyor.
nerden bilecez arkadaş CIA nın bunların müşterisi olduğunu. Güvenlik yazılımı şirkelerinin bu tür referans vermesi doğru olmamakla beraber Amerikalı dingillerin helede istihbaratçıların referans verilmesi hiç ama hiç inandırıcı değil..

Keşke müşterilerinden bahsedeceklerine teknolojilerinden daha fazla bahsetselermiş. Ayrıca amerikadaki güvenlik yazılımı kuruluşları arasında ilk 5 te bu firmalar yok.
 
Üst
stat counter