Sanal gerçeklik gözlüğü evlilik teklifi için kullanıldı

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Katılım
10 Ağu 2016
Mesajlar
7
Beğeniler
4
Puanları
3
Konum
g.antep
#1
Tayvanlı teknoloji şirketi HTC ile video oyunu geliştiricisi ve video oyunu yayımcısı Valve’ın birlikte geliştirdiği ve 2016 yılında son kullanıcı versiyonunun satışlarına başlanması beklenen sanal gerçeklik gözlüğü HTC Vive oldukça mutlu bir anın baş aktörü oldu. Bu teknoloji dolu aygıt, bir evlilik teklifi için kullanıldı. Nasıl mı?

Projede çalışan isimlerden Chandler Murch, kız arkadaşı Kelly Tortorice’e (şu anda nişanlısı) yaratıcı bir sürpriz hazırladı. Onu, çalıştığı yere getirdi ve sonrasında ondan prototip halindeki HTC Vive’ı takmasını istedi.

Taktığı anda karşısında bir nişan yüzüğü gören Tortorice, sanal gerçeklik gözlüğünü çıkardığında erkek arkadaşının yerde diz çökmüş şekilde ona ‘gerçek’ bir nişan yüzüğü uzattığını gördü. Bu ilginç evlilik teklifine, ELBETTE SENİNLE EVLENİRİM! şeklinde yanıt verdi.
‘Böylesine komik ve eğlenceli bir sürpriz için teşekkür ederim, seni seviyorum ve seninle evlenmek için sabırsızlanıyorum’ diyen Tortorice, unutulmaz bir evlilik teklifi almış oldu. Dünya çapında haber olan yeni nişanlı çiftin evlilik merasimleri de merakla beklenmeye başlandı bile.

Öte yandan bu gelişme, sanal gerçeklik gözlüğü kullanılarak gerçekleştirilen ilk evlilik teklifi değil. Bu yılın başladında da Google Cardboard, yine yaratıcı ve romantik bir evlenme teklifinde kullanılmıştı. Sanal gerçeklik aygıtları sadece oyun ya da benzeri alanlarda değil insan hayal gücünün erişebildiği her detayda, çeşitli konularda sahne almaya devam edecek gibi görünüyor. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.
Mediatrend.mediamarkt.com.tr'den alıntıdır.
 
Katılım
17 Haz 2016
Mesajlar
6,361
Beğeniler
1,563
Puanları
113
Konum
k.maraş
#11
Yani bilet 100 koltuk olsa zaten 40 tanesi boş olur hafta içiyse 15 tl hadi biraz indirim 13tl olsun 60x13=780 yapar bi de filmi oynatmak için bi 300 tl fişeklesen 780+300=GTX 1080 oluyor 2000 tl'yede bi bilgisayar toplasan iyice kafam karıştı:eek:o_O
Alman profesör'ü bile bu hesabın içinden çıkamaz.:D:D
 
stat counter