Samsung'un Gizli Planları Mı Var?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


alabula

Profesör
Katılım
9 Mar 2008
Mesajlar
3,819
Puanları
0
Güney Koreli üretici 2010 yılından oldukça umutlu. Firma mobil cihazlar sektöründe daha etkin rol oynayacağını ön görüyor.

2010 yılında Androidli akıllı telefonları ile ön plana çıkmayı hedefleyen Samsung, bu bağlamda üst düzey donanıma sahip cihazlar üzerindeki çalışmalarını da sürdürüyor. Galaxy 2 modelinin yanı sıra Mobile World Congress etkinliğinde yeni cihazları duyurması beklenen firmanın, böylesine iddialı olmasının bir diğer sebebi de Bada.
Kendi bünyesinde geliştirdiği işletim sistemine çok güvendiğini her defasında ifade etmekten kaçınmayan Samsung buradan hareketle, global anlamdaki mobil cihaz satışlarında %19'luk bir artışı ön görüyor.
2009'u 227 Milyon adet mobil cihaz satarak tamamlayan firmanın, 2010 yılı için ön gördüğü rakam 270 Milyon. Pazarın da %10'luk bir büyüme yaşayacağı ön görülürken bu artışta mobil işletim sistemlerindeki gelişmelerin önemine dikkat çekiliyor.
Mobil sektöründeki tüm isimlerin önemli beklentiler içersinde olduğu 2010 yılı bakalım hangi firmaların beklentilerinin karşıladığı bir yıl olacak.
:: Siz 2010'da hangi isimlerden önemli atılımlar bekliyorsunuz? SDN Forumlarında tartışalım.
Yazan: Ahmet Gözütok
SDN - http://shiftdelete.net
 
Üst
stat counter