SamsungUHD TV 3 Metreden Uzun HDMI sorunu

Bu konuyu okuyanlar

kubilaysenoz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
SAMSUNG UE50MU7000 SMART TV kullanıcısıyım. Bilgisayarımdan 10 metre uzakta bulunun televizyona HDMI ile görüntü aktarımı yapmam lazım. Fakat elimdeki HDMI ların hiç biri ile bunu başaramadım, sinyal gelmiyor. SAMSUNG ile görüştüm ve 3 metreden sonrası bizde desteklenmiyor dendi fakat konuşan kişinin kesinlikle bilgi sahibi olduğunu düşünmüyorum bu aldığım bilginin kesinliğinden emin değilim. Sistemimde RXT 2080Super mevcut gücünün yettiğinden de eminim. 5m+5m(ara aparat ile) , 10m tek kablo ile ve 3m+7m kablolar ile farklı kombinasyonlar denedim olmadı. Bilgisayar televizyonu görüyor fakat sinyal gelmiyor tv ye. Fikirlerinizi bekliyorum. (HDMI lar 2.0 fakat b mi a mı bilmiyorum)

Son düzenleyen moderatör:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
  • 1-) Yeni bir konu başlığı açılmadan önce açmış olacağınız konu hakkında bilginin forum içerisinde olup olmadığını kontrol ediniz. Forum içerisinde aynı yada bir benzeri olan içeriğe sahip konu var ise farklı bir konu açmamanız rica olunur. Buna benzer bir konu var ise bölüm moderatörlerimiz tarafından açmış olduğunuz konu tespit edilir ise kaldırılacak ve sizlere bilgi verilecektir. (Aynı konudan farklı kategoriler üzerinde konu açmak yasaktır.)
  • 5-) Konular doğru kategori içerisinde açılmalıdır. Konu ile alakası olmayan ve/veya anlamsız olan iletilerin gönderimi yasaktır.
  • 6-) Mesaj içeriğinin tamamı ya da tamamına yakın bir bölümü büyük/kalın harflerle ve/veya renkli yazılmamalıdır. Mesajlarda gereğinden fazla ifade -kullanmanız o konuyu kirleteceğinden dolayı önermiyoruz.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
UE7400'de en azından öyle bir sıkıntı yok, görüntüyü DVI to HDMI+İki oda arası kadar mesafeden (salon ile kendi odam, oturma odası yok) alabiliyorum, grafik kartı da seninki gibi güçlü bir kart da değil, Quadro K420'nin 2 GB'lik versiyonu.