Samsung yazıcı problemi (ML-1640)

Bu konuyu okuyanlar

KintaRo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar!

Bir problemimiz var ama çözüm bulamadık. Akıl akıldan üstündür belki karşılaşanınız olmuştur.

Yaşadığımız sorunları anlatim;

1- A4 boyutundaki kağıtları çok seri bir şekilde çıkarırken, A5 ve A4-A5 arasındaki ebatlarda olan kağıtları 5'er saniye ara ile çıkarıyor. Bu normalmidir?

2- Normal yazı fontları ile yazdığımız yazılarda çok normal bi şekilde çalışıyor yazıcımız ama Arabic fontlar yani arapça fontlar ile yazılan yazılarda ortalama olarak 10. sayfadan sonra her sayfa arasında 25 saniye kadar bekleme yapıyor yazıcımız. Tabi biz arapça yazıdan olduğunu anlayana kadar baya bi uğraştırdı bizi.

3- Her sayfa arasında bekleme bazen 1 dakika kadar bile olabiliyor arapça fontla yazılmış yazılarda.

Not: Usb kablosu denedik. 4 adet değiştirtik sonuç yine aynı. Makineyi upgrade ettik ram olsun ekran kartı olsun sonuç yine aynı. Başka makinelere bağladık sonuç yine aynı. Güncel driver indirdik sonuç hep aynı.

Bu sorun sizce nasıl düzeltilir?

Peter

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Lazerli demi bu yazıcı ¿

KintaRo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Evet arkadaşım lazerli !

gaydurugubbak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
1640 ve 1610 çok sattım, ama hiç arapça font ile yazı yazmamıştım :) Belkide printerin kendisi ile ilgili bir bugdur. Yerinde olsam, Samsung Türkiye'ye konu ile ilgili bilgi verirdim.

Peter

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Ben bu konuyu unutmuştum rastladığım iyi oldu
ben diyorum ki birçok seçenek denemişsin bunların hepsinde yaptıysa alette sorun yoktur