Samsung ve Apple hangi telefonu almalıyım ?

Hangi telefon

• iPhone 6

• a7 2017

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

sawyerford

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
meraba arkadaşlar 2000 tl civarı bir bütçem var ve hangi telefonu almam konusunda kararsızım. daha önceki telefonum lg g3 olduğu ve dilim çok kötü yandığı için samsung ve iphone dışında telefona sıcak bakmıyorum. aklımda iphone 6 ve a7 2017 var. birisi güncel ve güçlü bir telefona benziyor diğeride malum iphone. gönlüm iphone dan yana ama 2014 çıkışlı ve biraz eski olduğu için kararsızım. tabi hala 5s alanlarda var ama bilmiyorum görüşlerinize muhtacım :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
iPhone 6 şuan tam bir ÇÖP. iPhone 6 özellikle şarj konusunda öyle çöp bir cihazki bu forumdan birisi sırf şarj yüzünden ip6dan A7 17ye geçti
A7 17 ise o paraya bi uzakta dursun.
2200e çıkın hepsi buradadan Sony Xperia XZ alın bu cihazlardan daha güçlü daha iyi bir cihaz.
ithalatçı garantili cihaz bakabilirim diyorsanız Huawei Mate 9da 2250 tlye bir seçenek.

sawyerford

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dediğim gibi bir oyunu yarım saniye önce açması benim için çok önemli değil ki tasarımını beğenmedim benim tabletten sadece biraz ince ve küçük nerdeyse :) şarj konusunu bilmiyorum ama eski telefonum şarjı 3000mah dı ama 3 saatte bitiyordu hala kararsızım f/p ürünü değilde kaliteli ve sağlam bir ürün arıyorum

M

Murat Burç

SDN Okuru
dediğim gibi bir oyunu yarım saniye önce açması benim için çok önemli değil ki tasarımını beğenmedim benim tabletten sadece biraz ince ve küçük nerdeyse :) şarj konusunu bilmiyorum ama eski telefonum şarjı 3000mah dı ama 3 saatte bitiyordu hala kararsızım f/p ürünü değilde kaliteli ve sağlam bir ürün arıyorum
XZ , A7 17nin 2 katı gücünde
Mate 9da yine o şekilde ve G3ün şarjı ile bu cihazların şarjlarını karıştırmayın bu cihazlar şarjı çok daha verimli kullanıyorlar G3e fark atarlar.
--- Gönderi Güncellendi ---
A7 17nin işlemcisi o fiyata benim kabul edebileceğim bir işlemci değil

Reaksiyon puanı
222
Iphone 6 sakın alma. A7 2017 o fiyata alınmaz. Aşağı inersen A8 2016 daha mantıklı üste çıkarsan xperia XZ al

sawyerford

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iPhone 6 dan neden nefret ediyorsunuz :) diğer konularda da hep kötülenmiş

M

Murat Burç

SDN Okuru
Şarj kötü , o fiyata o kamera kötü o fiyata o ekran rezalet ön kamera çöp zaten , o fiyata o işlemci o ios sürümünde yeterince randımanlı çalışacak mı soru işareti
--- Gönderi Güncellendi ---
@ESQARE siz sanırım ip6dan a7 17ye geçmiştiniz değil mi ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ekran boyutu önemli değilse İphone SE alınabilir.Performans ve batarya bakımından çok iyi bir telefon.
Arkadışıma ekleme yapayım. Arka kamerası gece ÇÖP. Ön kamerası 5S ön kamerası kısaca özetlemek gerekirse rezalet.
OIS yok sarsıntılı video çekmek istersen alabilirsin.
2200 verdiğin cihazın ön kamerasından çöp fotoğraflar almak istiyorsan alabilirsin.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Yani kamera bakımında harbiden kötü :)) ama performans ve batarya bakımından baya iyi telefon :)
Snapdragon 625li Zenfone 3de gayet iyi bir perofrmans veriyor günlük hayatta
2000 üstüne çıktıktan sonra A7 17 gibi donanım fakiri telefonlar bir kenara performantan çok ekstra koşulları konuştuğumuz şu ortamda SEnin kamerası kabul edilemez derecede kötü

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
İphone 6 benım görüşümce Apple'nın yüz karasıdır.İp5s bile onun yanında daha mantıklı
A7 konusuna gelırsek parasını hak etmeyen bir telefon
2000 tl üzerine biraz çıkarsan Xz alabilirsin yok çıkamazsan daha aşağı fiyata Sony X veya Asus zenfone 3 var kalan parada cebinde durur miss gibi

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
İphone 6 tam bir fiyasko gerek kendş zamanında olsun gerekse şimdi donanımı berbat yetmezmiş gibi çok kalitesiz materyal kullanılmış.
Samsung un note ve galaxy serileri dılında kalın telefonların fiyat aralıkları çok absürt böylece hiçbir albenisi kalmıyor.

Her iki marka dan ziyade Htc M10 gittigidiyordan 2.000 tl ye alabilirsiniz.
Ki gerek tasarım gerek donanım ve malzeme kalitesiyle M10 harika bir telefondur.
Android optimizasyonu konusunda da Htc nin profesyonelliğini hissedeceğiniz kesin.

Alternatif @Murat Burç arkadaşımızında dediği gibi Sony XZ daha makul telefonlardır.

Şimdiden hangi telefonu alırsanız hayırlı olsun.

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Apple alacaksan daima en son çıkan modeli alacaksın ya da bir altını yoksa bir kaç model çıktıktan sonraki alınmaz sebebi artık yazılım da verdiği hatalar ve donmalar. Bence A7 almanı tavsiye ederim

tolga26esk26

Asistan
Reaksiyon puanı
43
meraba arkadaşlar 2000 tl civarı bir bütçem var ve hangi telefonu almam konusunda kararsızım. daha önceki telefonum lg g3 olduğu ve dilim çok kötü yandığı için samsung ve iphone dışında telefona sıcak bakmıyorum. aklımda iphone 6 ve a7 2017 var. birisi güncel ve güçlü bir telefona benziyor diğeride malum iphone. gönlüm iphone dan yana ama 2014 çıkışlı ve biraz eski olduğu için kararsızım. tabi hala 5s alanlarda var ama bilmiyorum görüşlerinize muhtacım :)
aynı 6s donanımlı iphone SE almak varken niye iphone 6 ?

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
İkisi arasında tabi ki a7 2017 kardeşim

Reaksiyon puanı
2
valla geçenlerde arkadaşım a7 aldı 2400 tl civaruı sanırım gayet memnun beğendiğini söyledi bütçe biraz daha çıkabilirsen ıpone al derim

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
ya hocam 2 side berbat açıkcası yani iphone 6 zaten çöp benim bir arkadaş var kazım yiyeceğimi bile bile 6 alacağım diyor yani bu elmanın etkisini anlayamadım :D neyse onu vazgeçirdimde huawei p10 lara bakıyor A7 2017 de parasını haketmiyor dedikleri gibi bence birazda uygun olan xiaomi mi5s bakabilirsin 1200 tl ve seni asla yarı yolda bırakmaz ya da 200 tl daha koyup Sony Xperia XZ alabilirsin :) ya da aksiyon seviyorsan ve riskleri kabul ediyorsan lg g5 alırsın risk derken ghost screen vsvs.

alphabet

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Gönül rahatlığıyla diyebilirim ki zenfone 3 daha uygun fiyata, daha şık tasarımla ve daha iyi donanımla bu iki cihaza da fark atar. fiyat performans ürünü arıyorsanız daha uygun fiyatlı Xperia x ve zenfone 3 modelleri size başlıkta belirttiğiniz cihazlardan daha fazlasını daha ucuza sunar. Tercih sizin, marka değeri de önemli tabi...

M

Murat Burç

SDN Okuru
ya hocam 2 side berbat açıkcası yani iphone 6 zaten çöp benim bir arkadaş var kazım yiyeceğimi bile bile 6 alacağım diyor yani bu elmanın etkisini anlayamadım :D neyse onu vazgeçirdimde huawei p10 lara bakıyor A7 2017 de parasını haketmiyor dedikleri gibi bence birazda uygun olan xiaomi mi5s bakabilirsin 1200 tl ve seni asla yarı yolda bırakmaz ya da 200 tl daha koyup Sony Xperia XZ alabilirsin :) ya da aksiyon seviyorsan ve riskleri kabul ediyorsan lg g5 alırsın risk derken ghost screen vsvs.
ip6 , a7 17 alacağına uçarak P10 alsın.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Aynen hocam telefon aşırı güzel yani s7 edge de önerdim ona fakat kamera bakımından vsvs geçer gibi s7 edge yi o yüzden başka bir şey önermedim P10 u çok bilmiyorum :D ama kamerası efsane diye biliyorum
Kim geçiyor S7 edgeyi kamerada , P10 mu ? gülerler. Al ikisini çık gece fhd60 kaydına başla.

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
Kim geçiyor S7 edgeyi kamerada , P10 mu ? gülerler. Al ikisini çık gece fhd60 kaydına başla.
Dediğim gibi hocam çok bilmiyorum kamerasınıda açıkcası hiç incelemedim tek şey Hakkı abi bir videoda P10 ile çektiğim resimleri insanlara gösterince insanlar çok etkilendi gibisinden bir şey demişti de genelde demez o yüzden iyi diye düşünmüştüm :D

alphabet

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Dediğim gibi hocam çok bilmiyorum kamerasınıda açıkcası hiç incelemedim tek şey Hakkı abi bir videoda P10 ile çektiğim resimleri insanlara gösterince insanlar çok etkilendi gibisinden bir şey demişti de genelde demez o yüzden iyi diye düşünmüştüm :D

Fotoğraf kısmında muazzam sonuçlar çıkarmış p10 kamera örnekleri yabancı sitelerde mevcut, karşılaştırmalı. Ve gün ışığında s7'den de bir tık öne çıkabiliyor ama hava biraz kararınca diyafram açıklığından dolayı s7 baboşlar gibi eziyor P10'u.

Ayrıca video konusunda da bitrait ve stabilizasyon gibi konular önemli olduğundan Murat hocamın da dediği gibi özellikle yüksek kare video çekimlerinde s7 bariz üstün P10'dan.

Ama tabi ki İthalatçı Garantili P10 fiyatına göre yine de üzmez kamera anlamında ve çok cihazdan da başarılı kanaatimce.

-Altar-

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Eğer iPhone 6s deseydin 6s i seçerdim fakat şu tabloda A7 2017 derim.

Mr_bsrrn55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
En baştan söyliyeyim mesajların hepsini okumadım. Şuan iPhone 6 kullanıyorum ama tavsiye etmem. Ekran ile kasa açılmaya başladı. Depolama yetersiz geliyor. Son güncellemeler sayesinde eskiye göre daha hızlı. Şarj 4-5 saat yetiyor. Sana tavsiyem ithalatçı garantili Huawei Mate 9 olacaktır :)

alphabet

Asistan
Reaksiyon puanı
86
En baştan söyliyeyim mesajların hepsini okumadım. Şuan iPhone 6 kullanıyorum ama tavsiye etmem. Ekran ile kasa açılmaya başladı. Depolama yetersiz geliyor. Son güncellemeler sayesinde eskiye göre daha hızlı. Şarj 4-5 saat yetiyor. Sana tavsiyem ithalatçı garantili Huawei Mate 9 olacaktır :)

Halâ İPhone 6 diyenler görsün işte, arkadaş kullanmış ve deneyimini paylaşıyor. Müneccim olmaya gerek yok, İPhone 6 alınmaz artık geçti o kervan, yazık etmeyin paranızı...

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
Halâ İPhone 6 diyenler görsün işte, arkadaş kullanmış ve deneyimini paylaşıyor. Müneccim olmaya gerek yok, İPhone 6 alınmaz artık geçti o kervan, yazık etmeyin paranızı...
Şimdi burda bana kazabilirler ama doğruya doğru s7 edge mate 9 huawei p10 gibi telefonlar varken ip 7 ip 6s ve 6 almak aşşşırı saçmalıktır