Samsung Tv İnternet Üzerinden Video İzleme Sorunsalı

Bu konuyu okuyanlar

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Arkadaşlar bizde gerizekalı bir televizyon (harbi gerizekalı) var bunun internet tarayıcısında dizi izlemede sıkıntı çekiyoruz. Ya tv donuyor ya dizinin altyazıları gelmiyor ya da geç geliyor. Yok mu bunun bi yolu yordamı? (UE48H6290 Smart Led Tv)

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Arkadaşlar bizde gerizekalı bir televizyon (harbi gerizekalı) var bunun internet tarayıcısında dizi izlemede sıkıntı çekiyoruz. Ya tv donuyor ya dizinin altyazıları gelmiyor ya da geç geliyor. Yok mu bunun bi yolu yordamı? (UE48H6290 Smart Led Tv)
Daha önce tv konularına kaç kez yazmıştım samsung smart tv alackasanız 7000 ve 8000 serilerinin altındaki modelleri almayın problem çıkartır diye.
Dostum sen web tarayıcısından değil de direk videoyu ağ yolu ile tv ye göndersen? mesela bizde 7 serisi var ben pc den ağ yolu ile kablosuz bluray film gönderebiliyorum hiç takılma donma olmadan hata telefondan bile gönderiliyor böyle yöntemleri kullanmayı denedin mi? O cihazlarda kullanılan işlemci web sitesini kaldırmayacak kadar güçsüz çünkü.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Daha önce tv konularına kaç kez yazmıştım samsung smart tv alackasanız 7000 ve 8000 serilerinin altındaki modelleri almayın problem çıkartır diye.
Dostum sen web tarayıcısından değil de direk videoyu ağ yolu ile tv ye göndersen? mesela bizde 7 serisi var ben pc den ağ yolu ile kablosuz bluray film gönderebiliyorum hiç takılma donma olmadan hata telefondan bile gönderiliyor böyle yöntemleri kullanmayı denedin mi? O cihazlarda kullanılan işlemci web sitesini kaldırmayacak kadar güçsüz çünkü.
Smart View gibi mi?

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Smart View gibi mi?
Gibi gibi. Bendeki ağ paylaşımı var yani ben pc den yada aynı ağa bğlı herhangi bir aygıttan tv'ye direkt görüntü aktarabiliyor, bu özelliği gerçekten çok seviyorum.Eski bir cihaz ama gerçekten çok iyi.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Gibi gibi. Bendeki ağ paylaşımı var yani ben pc den yada aynı ağa bğlı herhangi bir aygıttan tv'ye direkt görüntü aktarabiliyor, bu özelliği gerçekten çok seviyorum.Eski bir cihaz ama gerçekten çok iyi.
Kurcalamadım öyle hiç, ayarı falan varsa resim atabilir misin?

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Kurcalamadım öyle hiç, ayarı falan varsa resim atabilir misin?
Ayar yok zaten otomatik buluyor enteresan şekilde tv ile pc aynı ağa bağlı şuan ve resimde gözüktüğü gibi tv gözüküyor tek tık ile video veya resim tvye gidiyor.
fa71b504a38545fecc95b954d516d439.jpg

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Hatta şöyle güzel bir yöntem daha var, bilgisayarınız ile tv yine aynı ağa bağlı olsun pc den ağ paylaşımını aktif edin ve klasör belirleyin izlemek istediklerinizi veya tv'den ulaşmak istediğiniz dosyaları o paylaşım klasörü içerisine koyun tv den dahi pc deki dosyaları pc başında baikası bile olsa ruhu uymadan o dosyaları açabiliyorsunuz :D

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Hatta şöyle güzel bir yöntem daha var, bilgisayarınız ile tv yine aynı ağa bağlı olsun pc den ağ paylaşımını aktif edin ve klasör belirleyin izlemek istediklerinizi veya tv'den ulaşmak istediğiniz dosyaları o paylaşım klasörü içerisine koyun tv den dahi pc deki dosyaları pc başında baikası bile olsa ruhu uymadan o dosyaları açabiliyorsunuz :D
Teşekkürler

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
DLNA kullanabilirsin gerçekten çok hoş bir özellik, araştır tv'nizde bu özellik var.

HYuksel

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Tv wifi'den bağlanıyorsa sinyal gücünün yüksek olduğundan emin olun yoksa çok takılma olur.

sahinkilic01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadşım Tv ye develop modunda giriş yapıp bir uygulama yüklediğinde eğer sorun yoksa uygulamaya ulaşacağın forumun linkini paylaşabilirim bu uygulama üzerinden online flim dizi online türk ve yabancı Tv kanallarını takip edip izleye bilirsin. Ayrıca serviio isimli program aracılığı ile kablosuz ağ üzerinden bilgiayar aracılığı ile belirlemiş olduğun klasör içerisindeki dosyayı Tv den izleye bilir sin