Samsung tel hangisini almalıyım

SİZCE HANGİSİNİ ALMALIYIM_?

• samsung s8500 wave2

Kullanılan: 1 5.9%
  • samsung s8530

Kullanılan: 0 0.0%
  • samsung s5660 galaxy gio

Kullanılan: 6 35.3%
  • samsung galaxy ace s5830

Kullanılan: 10 58.8%

• Kullanılan toplam oy
    17
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

dj_tayfun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
samsung s8500 wave2
samsung s8530
samsung s5660 galaxy gio
samsung galaxy ace s5830

Arkadaşlar bu telefonlaar arasında cok kararsız kaldım bana bu konuda yardımcı olursanız cok sevınırım değerlı yorumlarınızı beklıyorum

içlerındekılerden hangısını onerırsiniz acaba_?

serdarmeydan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlle de bunlardan birisi dersen tabiki "samsung galaxy ace s5830" ama biraz daha paran varsa "galaxy s"...

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
akıllı telefonu "akıllı" yapan uygulamaları. burda da ios ve android açık ara önde. bu yüzden bada işletim sistemli telefonları ele bence.

dj_tayfun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tamm diğer 2 seçenek için önerilerinizide merak edıyorum hangısını alayım
samsung s5660 galaxy gio
samsung galaxy ace s5830

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
tamm diğer 2 seçenek için önerilerinizide merak edıyorum hangısını alayım
samsung s5660 galaxy gio
samsung galaxy ace s5830
ben akıllı telefon kullanmıyorum. şahsi deneyimim yok. özelliklere bakacak olursak Samsung Galaxy Ace biraz daha önde.

dj_tayfun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
samsung galaxy ace s5830 telefonnun samsung s5660 galaxy gio göre ne artısı var pekı

eksı ve artı sekılde yorumlar yaparsanız cok sevınırım boylece bende aydınlasmıs olucak...

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
samsung galaxy ace s5830 telefonnun samsung s5660 galaxy gio göre ne artısı var pekı

eksı ve artı sekılde yorumlar yaparsanız cok sevınırım boylece bende aydınlasmıs olucak...

ace ile gio arasında pek bir fark yok aslında en azından 200 lira farkı hak ettirecek bir fark yok. gio'nun ekranı ace'den birazcık daha küçük ve kamerası 1.5 mp daha düşük. sırf bu yüzden 200 lira fazla para veririm diyorsan sen bilirsin. ama bence samsung'a kendini yoldurtmana gerek yok. sonuçta ikisinin de cpu'su ram'i aynı. he yok iyi birşey olsun dersen biraz daha bekleyip fiyatı biraz daha arttırabilirsen xperia neo ve optimus black gibi smartphone modellerine de bakabilirsin.

dj_tayfun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ace ile gio arasında pek bir fark yok aslında en azından 200 lira farkı hak ettirecek bir fark yok. gio'nun ekranı ace'den birazcık daha küçük ve kamerası 1.5 mp daha düşük. sırf bu yüzden 200 lira fazla para veririm diyorsan sen bilirsin. ama bence samsung'a kendini yoldurtmana gerek yok. sonuçta ikisinin de cpu'su ram'i aynı. he yok iyi birşey olsun dersen biraz daha bekleyip fiyatı biraz daha arttırabilirsen xperia neo ve optimus black gibi smartphone modellerine de bakabilirsin.

verdıgın bılgıler ıcın tşk ederım

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
bütçeyi biraz arttırıp optimus black almalısın. telefonların ekranları gün geçtikçe büyüyor. uygulamalarda öyle

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Eğer bütçen elveriyorsa 1 Ghz işlemcili Androidli bir cihaz alabilirsin. 1000 TL'nin üzerine çıkmaya gerek yok.

bLaCkSouL

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Bence LG marka telefonlardan uzak durun. Çünkü güncelleme konusunda LG en kötü firma konumunda şu anda. 2.3.3 sürümünü daha yeni yayınladığı telefonlar mevcut ve hatta Optimus 2x gibi muhteşem özelliklere sahip bir telefona 2.3.3 güncellemesi çoğu ülkede gelmedi. Birkaç gün önce de 4.0 güncellemesini bu telefon için yayınlamayacağını açıkladı. Ayrıca garanti konusunda konuşulanlar da hoş değil. Google'da aratıp bulabilirsiniz. Tabi karar size ait.

Ben Samsung kullanmaktayım. Orta seviye telefonlarından da Gio'yu denemişliğim var. Açıkçası benim telefonum üst seviye olmasına rağmen Gio'yla ekran büyüklüğü ve telefonun gücü dışında çok da fark yoktu. Yüksek kaliteli video izlemem ya da çok ağır oyunlar umrumda değil derseniz Gio mükemmel bir seçim olur sizin için. Oyun ve video isterseniz sanırım Galaxy S serisi işinizi görür. Ama bu seri daha pahalı diğerlerine göre. Samsung güncellemeleri biraz geç çıkarmasına rağmen desteğini sürdürüyor. Örnek olarak Galaxy S'e 2.3.5 güncellemesini bile sundular. (4.0 güncellemesi şu an belli değil) Ayrıca Galaxy S için Cyanogen ve MIUI geliştiricilerinin de desteği mevcut.

Samsung dışında iyi olduğunu duyduğum bir marka da Sony. Fakat henüz hiç deneme fırsatım olmadı. Kullananlar genellikle Sony'nin kullandığı arayüzü seviyorlar. Ayrıca tasarımları da çok güzel. Güncelleme konusunda bir fikrim yok.

Hepsinin dışında HTC'den bahsetmek isterdim ama bana göre sattıkları telefonlara fazla değer biçiyorlar. Amacınız ekonomik bir seçimse HTC size uygun bir seçim olmaz diye düşünüyorum.

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Bence LG marka telefonlardan uzak durun. Çünkü güncelleme konusunda LG en kötü firma konumunda şu anda. 2.3.3 sürümünü daha yeni yayınladığı telefonlar mevcut ve hatta Optimus 2x gibi muhteşem özelliklere sahip bir telefona 2.3.3 güncellemesi çoğu ülkede gelmedi. Birkaç gün önce de 4.0 güncellemesini bu telefon için yayınlamayacağını açıkladı. Ayrıca garanti konusunda konuşulanlar da hoş değil. Google'da aratıp bulabilirsiniz. Tabi karar size ait.

Ben Samsung kullanmaktayım. Orta seviye telefonlarından da Gio'yu denemişliğim var. Açıkçası benim telefonum üst seviye olmasına rağmen Gio'yla ekran büyüklüğü ve telefonun gücü dışında çok da fark yoktu. Yüksek kaliteli video izlemem ya da çok ağır oyunlar umrumda değil derseniz Gio mükemmel bir seçim olur sizin için. Oyun ve video isterseniz sanırım Galaxy S serisi işinizi görür. Ama bu seri daha pahalı diğerlerine göre. Samsung güncellemeleri biraz geç çıkarmasına rağmen desteğini sürdürüyor. Örnek olarak Galaxy S'e 2.3.5 güncellemesini bile sundular. (4.0 güncellemesi şu an belli değil) Ayrıca Galaxy S için Cyanogen ve MIUI geliştiricilerinin de desteği mevcut.

Samsung dışında iyi olduğunu duyduğum bir marka da Sony. Fakat henüz hiç deneme fırsatım olmadı. Kullananlar genellikle Sony'nin kullandığı arayüzü seviyorlar. Ayrıca tasarımları da çok güzel. Güncelleme konusunda bir fikrim yok.

Hepsinin dışında HTC'den bahsetmek isterdim ama bana göre sattıkları telefonlara fazla değer biçiyorlar. Amacınız ekonomik bir seçimse HTC size uygun bir seçim olmaz diye düşünüyorum.

çok merak ediyorum lg marka telefon kullanıp mı yapıyorsun bu yorumu? ezbere konuşmak oldukça kolay. kulaktan dolma lafları saymakla olmuyor bu işler. sağdan soldan duymuşsun güncelleme çıkmayacak diye gelmişsin burada konuşuyorsun. evet biraz geç kaldılar güncellemeler için ama bunu da smartphone piyasasına yeni girmelerine bağlıyorum ben. ben bu haberler çıktığından beri her zaman şu mantıkla yaklaştım geç olsun güç olmasın. arkadaşım optimus black kullanıyor ve diğer tüm optimus black kullanıcıları gibi fazlasıyla memnun cihazdan. android 2.2 froyo versiyonuyla bile oldukça keyifli şekilde kullanılıyor cihaz ama 2.3 gelse nasıl olur diye merak etmiyor değildik. birileri çıktı sırf sataşmak için lg'ye sorduk güncelleme gelmeyecekmiş lanet olsun lg'ye dediler ama bakın lg tarafından yapılan açıklamada optimus black için android 2.3 kasım ayında çıkacak denildi. ha bu arada bu ay içerisinde çıkacak olan resmi 2.3'tür öncesinde Cyanogen sağolsun 2.3.7'yi sunmuştu custom olarak. yani sadece samsung'a verilmiyor o destek sıkma sen canını. gelelim garanti konusuna. lg kalite konusunda kendisini en fazla geliştiren firmalardan bir tanesi. samsung her geçen gün kalitesini aşağılara çekerken lg biraz daha üstüne koyuyor. biz cihazı almadan önce fazlasıyla araştırmasını yaptık. gittiğimiz teknomarketlerde olsun, internetten yaptığımız araştırmalarda olsun %90 kötü birşey duymadık haklarında. daha önceden lg kullanan arkadaşlarımda vardı teknik servise işi düşen olmadı düşeni de lg yarı yolda bırakmadı. htc demişsin madem o kadar çok biliyorsun hangi firma ne halt yiyor yorum yaptığın forumda bir araştırma yap bakalım htc'nin teknik desteği nasıl berbatmış. ezbere konuşmak kolay mühim olan adam akıllı araştırma yapıp insanlara adam gibi yardımcı olabilmek. htc'nin tüketici mahkemesinde bir sürü dosyası var. o derece berbatlar yani. o yüzden lg şöyle böyle demeden önce (hadi yazılım konusunda biraz olsun hak veririm) adam gibi araştırma yap.

medya faresi

Doçent
Reaksiyon puanı
0
bence şu zamanda alınacak en iyi telefonlardan biri optimus black... üst segmentteki tüm özellikleri barındırmasının yanı sıra orta segment telefon fiyatında. işletim sistemi android 2.2 froyo, nova display ekrana ve 2 mp ön kameraya sahip. tasarımı hoş ağır ya da kaba değil, 700nit ips lcd ekraniwifi direct belirgin özellikleri arasında. uzaktan yardım uygulaması var. google marketten biliyorsundur her türlü oyun uygulama ücretsiz indirilebiliyor. şarjı gayet iyi dayanıyor, hızı muazzam. tavsiye ederim

Mg.

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
bence de optimus Black al arkana bakma :)

celalim93

Doçent
Reaksiyon puanı
2
999 tl ye galaxy w alabilirsin bunların dışında. 1.4 ghz işlemci 5 mp otofocus flaşlı arka kamera vga ön kamera 3.7 inç 480 x 800 çözünürlükte WVGA ekran(ekranı bana göre gayet güzel görünüyor)

edit: flash player 11.1 desteği de var.

vladislav

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Ace'yi pek tavsiye etmem beklenileni vermiyor.. Verilen paranın hakkını vermiyorda diyebiliriz.