Samsung Smart TV Wifi Sorunu Kesin Çözüm

Bu konuyu okuyanlar

ahmet p

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba UE37ES6100 TYPE NO'lu samsung smart tv m var . 1 haftadır wi fidirekt çalışmıyor. sayfanızdaki bilgileri denedim yine olmadı. yardımcı olursanız sevinirim

babusizm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung 40ES7000 ve emsali modellerde yaşanan Wifi ağları bulamama ve bağlanmama sorunu için kesin çözüm;

Wifi aramada ağları bulmadan kapanıyor ve bağlanmıyorsa;

* Gizli menüye girmek için TV standby konumundayken sırasıyla kumandadan INFO+MENU+MUTE+POWER tuşlarına sırasıyla basın.
* Çıkan ekranda OPTIONS altında SUB OPTIONS altında en altlarda WIFI REGION var. Wifi region ''A'' olmalı.

Sonra Tv'yi kapatıp açın. 1 dk. kadar bekleyin ve ''Bir ALLAH razı olsun demeyi eksik etmeyin'' :)
Artık WIFI DIRECT ve SOFT AP aktif ve AĞ ARAMA çalışıyor..
Dostum çok teşekkürler. Çözümün işe yaradı. Sadece wifi region bölümüne sub option bölümünden değil de mrt option bölümünden ulaştım. O da TV'nin modeli farklı olduğu için galiba.

snngld

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung 40ES7000 ve emsali modellerde yaşanan Wifi ağları bulamama ve bağlanmama sorunu için kesin çözüm;

* Gizli menüye girmek için TV standby konumundayken sırasıyla kumandadan INFO+MENU+MUTE+POWER tuşlarına sırasıyla basın.
* Çıkan ekranda OPTIONS altında SUB OPTIONS altında en altlarda WIFI REGION var. Wifi region ''A'' olmalı.

Sonra Tv'yi kapatıp açın. 1 dk. kadar bekleyin ve ''Bir ALLAH razı olsun demeyi eksik etmeyin'' :)

herşey güzel gidiyordu ama söylediklerin işe yaramayınca başka ayarları da değiştireyim dedim . sonuç tv açılmıyor. ışık dahi yanmıyor. acaba sorun ne olabilir?

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
herşey güzel gidiyordu ama söylediklerin işe yaramayınca başka ayarları da değiştireyim dedim . sonuç tv açılmıyor. ışık dahi yanmıyor. acaba sorun ne olabilir?
Bende de soft AP diye birşey yok bir türlü çözemedim sorunu önceden İnternete bağlanan TV şuanda hiçbir şekilde bağlanmıyor.

Celalisik03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Denedim ama olmuyor bu sorunu çözenler yardım edebilir mi Lütfen Teşekkürler

Hllsahin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Gercekten bilgilendirici bir yazı olmuş ama benim o menüde değildi. Farklı bir menüde çıktı. Orada çıkmadı diye düşünmeyin. Farklı menülere bakın. Ama başka bir şey değiştirmeyin menüde. Kumanda tuşları bendeki tv de İnfo Setting mute power tuşları. Gelen menüde option/ mrt option/ wi-fi regision artık neyse o sıraya göre ilerliyor.

Reaksiyon puanı
0
Abi benim samsung ue7400 tv de aynı şekilde ve kumanda da dediğiniz info tuşu var mı yok mu bilmiyorum ne yapmam gerekiyor

Jelly99

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba televizyonumuz Samsung 43tu7100 internete bağlanma sorununu bizde yaşıyoruz ama wifi region yazısı ne SUB optionda nede MRT optionda yok, hiç birinde yok, lütfen yardımcı olurmusunuz. Şimdiden teşekkürler.

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,840
Merhaba televizyonumuz Samsung 43tu7100 internete bağlanma sorununu bizde yaşıyoruz ama wifi region yazısı ne SUB optionda nede MRT optionda yok, hiç birinde yok, lütfen yardımcı olurmusunuz. Şimdiden teşekkürler.
Sorununuzu tam anlayamadım, TV, ağı hiç mi görmüyor?

Hulyad

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Osman Bey, çok teşekkürler. Tv min hiç bilmediğim gizli menüsünü gördüm anlattıklarınızı uyguladım ve sorunum tamamen çözüldü. Size teşekkür etmek için üye oldum. Çok teşekkürler