Samsung Sizce Nasıl Bir Telefon ?

Bu konuyu okuyanlar

antontitov

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sayın Arkadaşlarım Sizce Samsung Serisi Nasıl Bir Telefon Bilgi Verirmisiniz ?

ANTON TİTOV
3.gif

ygtars

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Kötü telefonlar değil patlama çatlama olayları olmasa dahada iyi olacak

colite

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,275
Apple'dan daha kaliteli telefonlar ürettiğini düşündüğüm fakat küçük sorunlar yüzünden eşit kaldıklarını düşünüyorum.

ygtars

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Apple'dan daha kaliteli telefonlar ürettiğini düşündüğüm fakat küçük sorunlar yüzünden eşit kaldıklarını düşünüyorum.
android hiçbir zaman iOS la başa çıkamaz bu doğal bişeydir malzeme kalitesine ama bişey diyemem (iPhone 8 ve j6 kullannıcısıyım)

colite

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,275
android hiçbir zaman iOS la başa çıkamaz bu doğal bişeydir malzeme kalitesine ama bişey diyemem (iPhone 8 ve j6 kullannıcısıyım)
Hayır dostum ona kaldıysa sen j6 ile kıyaslıyorsun gel s9+ ile karşılaştırma yapalım.

ygtars

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Hayır dostum ona kaldıysa sen j6 ile kıyaslıyorsun gel s9+ ile karşılaştırma yapalım.
s8 de kullandım onda da aynı sorunlar var hocam saçma sapan yerlerde uygulama duruyor vb yani burda karşılaştırdığımız şey şu ben 5s kullanırken uygulama durmuyor yada saçma sapan hatalar yok ve bu iOS u iOS yapan şey ama android özelleştirildiği için aynı şeyleri aramak mümkün olmuyor. Ve bu doğal bişey sonuçta baştan bir telefona işletim sistemi yazmak arge deneyim ve maliyet li bir iş bu hataların olması kadar doğal bişey yok :)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Yani burdaki ana fikir şu iOS IPHONE için yapılmış bir işletim sistemi fakat android bütün telefonlar için yapılmış bişey yani bunun a6 sı j6 sı s8 s9+ ı yok onlar cafcaf lı süslerle süslenmiş herkesin kullandığı androidden bir parça sadece :) (büyük olarak iOS veya IPHONE u ben yazmadım mac düzeltti)

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
5,172
S9+ donanım manyağı bir cihaz. Genel olarak düşündüğümüzde s9+ ip10 dan vs daha iyi olabilir ama experience os gerçekten iosa göre çok daha hantal...
Ancak bu farkı samsung donanım ile kapatabiliyor...

Vovo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
2016 A7 kullanıcısıyım şahsi tecrübelerimi paylaşayım. 16 GB hafıza var telefonumda dünya kadarda kaldıramadığım Samsun yazılımı 1 tanesi de gerekli değil. Telefonda hiçbir şey kullanmama rağmen yeniden açıp kapattığımda da dahil en az %66 ram kullanımda sabit. Bir sürü yazılımla denedim ram boşaltma vs aynı şekilde devam ediyor. Kısaca gereksiz yazılımları var arka planda sürekli çalışıyor ve kaldırılmıyor! Devre dışı bırakıyorum bi fayda görmedim. Çok fazla da uygulama yüklü değil. Telefon donanım olarak bence sağlam 3 4 kez sağlam düşürdüm bişey olmadı. Düşmeden kaynaklı mıdır bilmem ama 1 yılda 4 kez ayrı arızalar verdi. Hat çekmeme, ekran tamamen gitme, anakart bozulma gibi. Alalı 1,5 yıl oldu aşırı bir yavaşlama olmadı sistem olarak ama 2. yılı doldurduğu anda beni bırak diyecek gibi bir hissiyat veriyor :D Teknik servisi de bence gayet başarılı (çoğu markaya göre) Kısaca iyi bir marka olduğunu düşünüyorum ama bir daha ki telefon seçimimi Çin'li markalardan yapacağım. F/P noktasında Samsung'u başarılı bulmadığımı belirteyim.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Samsungun bazı modelleri iyi bazıları kötü.

M

Murat Burç

SDN Okuru
S9+ donanım manyağı bir cihaz. Genel olarak düşündüğümüzde s9+ ip10 dan vs daha iyi olabilir ama experience os gerçekten iosa göre çok daha hantal...
X'den fazlası 3GB RAM. İşlemciler kafa kafaya video işlemde 9810 öne geçiyor sadece. 3GB RAM ile iOS'da beceremiyor artıok multitaskingi

Android Apple'ın içinden geçer. Baş etmek kelimesi bence de kullanılmamalı. İçinden geçmek daha doğru bir tabir olur.

Son düzenleyen moderatör:

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
S ve note serisi dışındaki telefonlarını önermemeye çalışıyoruz

M

Murat Burç

SDN Okuru
Markaların sebebiyet verdikleri hantallıklar bir kenara. Saf android ve ona çok yakın olan Oxygen, HTC Sense, Sony arayüzü gibi arayüzler artık tokat manyağı yapar.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ios da sadece tek bir donanım olduğu için optimizasyon çok daha iyi oluyor. Bunu görmezden gelemeyiz...
Valla öyle bir görmezden gelirim ki. ÇöpOS'un 6'Ya yaptığına gidin bakın sözde optimizasyon yerin dibine soktu 6'yı. Cihaz 625'li herhangi bir androidden daha yavaş çalışıyor. iOS'da donanım çeşitliliğinin az olması avantajına rağmen bugün anedroid amiralleri yanında bir hiç.

BlondRookie

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Oneplus 6 şuan iphone x i performans ve multitasking olarak gömüyor yani bu apaçık :) he diyebilirsin bana ee diğer özellikleri geride kalıyo falan diye hiç te geride kalmıyo fotoğraf olsun video performansı bence s9+ la bile birebir gider.. zaten oneplus ın mottosu "ihtiyacın olan hız" yani :) android geride kalıyor diye bisey yok bence..

colite

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,275
Bende durmadan eşit olduklarını bu yüzden söylüyorum.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Oneplus 6 şuan iphone x i performans ve multitasking olarak gömüyor yani bu apaçık :) he diyebilirsin bana ee diğer özellikleri geride kalıyo falan diye hiç te geride kalmıyo fotoğraf olsun video performansı bence s9+ la bile birebir gider.. zaten oneplus ın mottosu "ihtiyacın olan hız" yani :) android geride kalıyor diye bisey yok bence..
Tamam telefon iyi ama kamerasını s9 plus denen canavarla bir tutmayalım rica ediyorum :)

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Ben işlemcisini sevmiyorum vede tasarım

BlondRookie

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Tamam telefon iyi ama kamerasını s9 plus denen canavarla bir tutmayalım rica ediyorum :)
Yani doğru bi kameradan ne beklediğin de önemli :D ben oneplus 6 nın çektiğine tavım mesela.. s9 plus ın fotoğraf yeteneği daha iyi ama video kısmında op6 nın ois ini aşırı derecede beğendim.. hatta hwp de kerem abi de cok beğendiğini söyledi :D

Zep

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Samsunglarin isletim sistemi her turlu viruse acik android acik bi sistem ve onermem. Ama apple kapali bir sistem oldugu icin webden apk yuklemeye calismadigin surece virus girmez ama girse bile bana cihaziniza virus girdi uyarisindan 1gun sonra virus gitmisti herhalde bi sekilde kendi icinde yok ediyor :)

Bide androidlerde google playda bile viruslu uygulamalar olabiliyor.

Son düzenleme:

--ProofStriker

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Samsung telefon alınacaksa benim fikrim sadece S serisi ve Note serileri alınır gerisi karışık fiyatlarını hakketmeyen cihazlar gerçi S ve Note serileri de pahalı ama en azından mükemmel amiral gemileri.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Samsung Serisi Yeni Modelleri İdare eder. Ama daha az para vererek Xiaomi alabilirsin. Çoğu telefonu Samsung lardan iyi. Eski Samsunglardan alma bataryası biraz sorun yapabiliyo.
Xiaomi nin hangi telefonları samsungun s ve note serisi telefonlarından üstünmüş söyle bakalım

--ProofStriker

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Xiaomi nin hangi telefonları samsungun s ve note serisi telefonlarından üstünmüş söyle bakalım
Mi 8 S ve Note serileri ile yarışır bence diğer modellerinin de aşağı kalır yanı yok Mi6 mesela S veya Note serilerinden iyi değil ama onları da aratmaz :)

BlondRookie

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Xiaomi o seviyeye daha gelemedi ama gelecek.. Note serisine yetişemediler şimdiye kadar, telefona bakarken her yönüyle bakıcaksın..

Agah Gaming

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Samsung Serisi Yeni Modelleri İdare eder. Ama daha az para vererek Xiaomi alabilirsin. Çoğu telefonu Samsung lardan iyi. Eski Samsunglardan alma bataryası biraz sorun yapabiliyo.
Mi 8 ve Mi A2 Yarışabilir biraz.

Ben hepsini geçer demedim zaten bazıları demek istedim.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Mi 8 ve Mi A2 Yarışabilir biraz.
İşlemci dışında hiçbir avantajları yok xiaomi lerin

Mi 8 S ve Note serileri ile yarışır bence diğer modellerinin de aşağı kalır yanı yok Mi6 mesela S veya Note serilerinden iyi değil ama onları da aratmaz :)
Sadece işlemcileri aynı güçte mi8 de mi6 da s ve note serisinin tırnağı olamaz sadece fiyat performans olarak başarılılar

Son düzenleme: