Samsung S7 edgemi yoksa iPhone 7 128gb mı?

Bu konuyu okuyanlar

Denizcn35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Ben yaklaşık 3 yıldır iphone 5s kullanıcısıyım. Artık telefon değiştirme ihtiyacı hissediyorum hafıza vb yetmiyor. Sizce hangisini tercih etmeliyim androidmi yoksa ios tan devammı? fikirlerinizi bekliyorum teşekkürler. Ayrıca benim için öncelik batarya süresi.

Son düzenleyen moderatör:

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
İkiside güzel telefon burada senin asıl tercih etmen gereken etken ios mu yoksa android mi olacaktır. Pil ömrü senin için önemliyse kesinlikle Galaxy S7 Edge almanı tavsiye ederim. Müzik dinleme, video izleme, oyun oynama ve konuşma süreleri daha fazla iPhone 7'ye göre. Ayrıca hızlı şarjıda var s7 edge'in. 100 dakikada tam şarj oluyor.

Gürkan Kobak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
S7 Edge işlemcinin salt gücü ve kulaklık çıkışındaki ses kalitesini bir kenaraya koyduğumuzda diğer özelliklerde daha başarılı bir telefon. Batarya konusunda ise abartısız çok daha iyi

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Merhaba arkadaşlar. Ben yaklaşık 3 yıldır iphone 5s kullanıcısıyım. Artık telefon değiştirme ihtiyacı hissediyorum hafıza vb yetmiyor. Sizce hangisini tercih etmeliyim androidmi yoksa ios tan devammı? fikirlerinizi bekliyorum teşekkürler. Ayrıca benim için öncelik batarya süresi.
İos kullanan İp 7
Android kullan S7 edge diyecek.
Yalnız yıllarca 5s kullanıp androide geçme merakının altında acaba iostan memnun olmadığın veya sıkıldığın nedeni olabilir mi ?
Çünkü aksi takdirde böyle bir soru soracagını sanmazdım.

asdwe3361

Asistan
Reaksiyon puanı
132
S7 edge gerçekten eksiği yok artısı çok

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Uzun süreli kullanım için İ7,ama geriye kalanlar açısından mesela günümüzün en popüler sıkıntısı batarya konusunda belki diğer modellerine göre daha iyi ama yine de İ7'ye göre S7 Edge derim.:)

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779

Merhaba,

Butceniz uygun ise iphone 7 128gb daha iyi bir tercih olur. Daha uzun sure kullanirsiniz. Hepsiburada da 3600 tl. Lakin sunu da bir dusunun derim. 3600 tl iphone 7 128 gb almak yerine 3999 tl'ye hepsiburada'dan iphone 7 plus 32gb almayi dusunurmusunuz. Bu da aklinizda olsun. Daha iyi pil ve en onemlisi buyuk ekran daha bir kullanim deneyimi sunuyor.

Ama bu iki model arasindan iphone 7 daha uzun vadeli bir kullanim sunar. Keza suan iphone fiyatlarini cok yuksek buldugumu, bu fiyatlari karsilayan ozellikler sunulmadigini da belirteyim.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Android mi İOS mu ? bunun cevabını ver telefonu ona göre seç , ikisi de en üst cihazlar zaten.

global_deejay

Doçent
Reaksiyon puanı
35
3 yıl iOS deneyimimden sonra S7 Edge'e geçtim, şuan iOS'a çok zor ihtimalle geçerim gibi duruyor, hatta bana Samsung'un telefonda bana sunduğu özellikleri masaya yatırınca iOS'a geçmek için hiç bir neden göremiyorum. Keza son Android 7.0 güncellemesinde telefon resmen şaha kalktı. Abimde iPhone 7 Plus 256 GB var, performans karşılaştırması yaptığımızda S7 Edge bariz daha hızlı ve kararlı tepki veriyor. Android eski Android değil artık. Uygun bir zamanda teknoloji mağazasında S7 Edge'i denemeni tavsiye ederim.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Ya hayır gördümde bu olabilecek bir şey. Sen sanıyormusun ki Bütün İphone ürünleri sorunsuz sonuçta elektronik aletler sans işi
benim konuyu görmediniz mi?Fan bölümünde de bayağa sorun yaşayanlar olmuştu.

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
Bende bu ikilemde kalmıştım ve s7 edge aldım nedeni batarya ve ekran büyüklüğü benim için daha önemli ciddiyim 7.0 ile yenilenmiş ultra güç tasarruf modu dün şarjım %32 iken bugün %25 ekran büyüklüğüde 5.5 inch ve bence daha şık edge ekranı ile yani dahada bir dikkat çeker ve daha şık bence s7 edge :). Ha ama şöyle bir şeyde var uzun kullanırım ben diyorsan bence s7 edge nin ömrü lg g3 kullanan biri olarak söylüyorum yaklaşık 3 yıl kullandım ve 2 ay önce aldım s7 edge yi bu arada yaklaşık 2.5-3 yıl ömrü var bence ama iphone 7 ne kadar hiç bir fikrim yok ama o daha fazla olabilir

Denizcn35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İos kullanan İp 7
Android kullan S7 edge diyecek.
Yalnız yıllarca 5s kullanıp androide geçme merakının altında acaba iostan memnun olmadığın veya sıkıldığın nedeni olabilir mi ?
Çünkü aksi takdirde böyle bir soru soracagını sanmazdım.
Herkes objektif bakarsa iyi bir sonuç çıkabilir. Sıkılmadım bununla bir ilgisi yok dostum, günde 2 defa şarj ediyorum telefomu ve hafızasıda 16 gb artık bunaltıyo anlatabildimmi?

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Dostum o zaman İp 7 almalısın. İostan devam et rahat rahat

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Ya hayır gördümde bu olabilecek bir şey. Sen sanıyormusun ki Bütün İphone ürünleri sorunsuz sonuçta elektronik aletler sans işi
Bundan önce 4 seneden fazla sony neo v kullandım.1 yılın sonunda sadece ses açma kapama tuşunda oksitlenme olmuştu.bundan başka arızası olmadı.üstelik ithalat garantiliydi. telefondan ötürü müşteri hizmetlerini bir kez bile arama gereği duymadım kullanması bana biraz zor geldiğinden pek alışamadım.s7 edge telefon alalı daha 6 ay olmadan hemen arızalandı.ayrıca gerke müşteri hizmetleri gerekse servisi çok berbat.yahu müşteri hizmetlerini 4-5 kez farklı konularda aramama rağmen sadece kayıt oluşturup hiçbir konuda yardımcı olmadılar.bu nasıl firmadır böyle.ttnet ve samsung ömrümde gördüğüm en berbat firma .lanet olsun.Bunu iade edip LGV20 yada sony almayı düşünüyorum.ıphone 7 plus düşünuyorum ama bana göre çok pahalı.diğerlerinin ekranı küçük olduğundan hoşuma gitmiyor

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Biliyormusun zamanında Samsung Galaxy Nexus (google) vardı. Ben onu yaklasık 5 6 sene kullandım ve 1 kez servise vermedim. Şuan 2 telefon olarak kullanmaktayım. Dead trager 2 adlı oyunu dahi rahat bir şekilde oynabiliyorum. Dediğim gibi bazı şeyler şansa kalmıs

STEAWLER

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle Merhaba, Benim bir abim var kendisi tam fanboy diyebilirim İphone 3GS bile kullanmıştır kendisi ve kutusunda durmaktadır. İphone 6s'e kadar kullanmış tüm ürünleri Apple'dir. Tam Appleci yani Samsung 6edge+ çıktığında gidip almıştı ve hayran kalmıştı ekran büyüklüğü falan olsun özellikleri cezbetmişti ve bize zamanında neden almadım lan dedi. Sonra pil sıkıntısından sattı telefonu ve S7 edge aldı yurtdışından. Şöyle söyliyeyim tamamiyle aşık oldu günde 1 bazen hiç şarja takmıyor daima parlaklık son ve mobil veri açık sen düşün kendisi mortal combat vs oynuyor ve ısınmıyor sana tavsiyem böyle bir fanboy bile samsunga aşık olmuşsa şuan S8'i bekliyorsa bence seninde ya S8'i yada S7 edgeyi almanı tavsiye ederim. Ki ben İphone 6 plus kullanıcısıyım benden uzun gidiyor şarjı sen düşün.
Herkes objektif bakarsa iyi bir sonuç çıkabilir. Sıkılmadım bununla bir ilgisi yok dostum, günde 2 defa şarj ediyorum telefomu ve hafızasıda 16 gb artık bunaltıyo anlatabildimmi?

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Öncelikle Merhaba, Benim bir abim var kendisi tam fanboy diyebilirim İphone 3GS bile kullanmıştır kendisi ve kutusunda durmaktadır. İphone 6s'e kadar kullanmış tüm ürünleri Apple'dir. Tam Appleci yani Samsung 6edge+ çıktığında gidip almıştı ve hayran kalmıştı ekran büyüklüğü falan olsun özellikleri cezbetmişti ve bize zamanında neden almadım lan dedi. Sonra pil sıkıntısından sattı telefonu ve S7 edge aldı yurtdışından. Şöyle söyliyeyim tamamiyle aşık oldu günde 1 bazen hiç şarja takmıyor daima parlaklık son ve mobil veri açık sen düşün kendisi mortal combat vs oynuyor ve ısınmıyor sana tavsiyem böyle bir fanboy bile samsunga aşık olmuşsa şuan S8'i bekliyorsa bence seninde ya S8'i yada S7 edgeyi almanı tavsiye ederim. Ki ben İphone 6 plus kullanıcısıyım benden uzun gidiyor şarjı sen düşün.
Dostum android o eski android değil. O yüzden kalıplaşmış fikirleri kırmak şart. Mesele senin abin o kadar fan olmasına rağmen yapmış yapıcağını :)

cagrx105bey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bende iphone 7 s7 edge arasında kararsiz kalmıştım bugune kadar hep samsung kullamdim acaba iphoneyemi gecsem ki diye cok kararsiz kalmistim söyle her iki telefonunda artilarini eksilerini yatirdim gidip s7 edge aldim benim gibi surekli youtubeden video izliyorsaniz ozellikle net olması cok onemliyse s7 edgenin ekrani pukemmel 534 ppi mi ne yazilar daha keskin video falan daha net bataryasinzaten super kesin al derim memnunum ve alalildan beri tanimadigim ijsanlar telefon nekadar guzel diyor

denissMDTV

Asistan
Reaksiyon puanı
127
Bu ikilem sorgulayanlar sadece android ürünlei kullanlar :)
Mac in touchbar keyfine varan windovs a seneler sonra pardon o neydi der ...

iphone un stabile programları sayesinde "error" vermeyişi tartışmasız..
Pahalıdır keyfi tatlıdır ;)

asdwe3361

Asistan
Reaksiyon puanı
132
S7 edge tasarım kamera hız ve uygulama çokluğu olarak daha verimli.Genel anlamda daha kullanışlı i7 ye göre.Elmaya kanıp armuta dönmenin gereği yok.Ayrıca 2 3 yıldır çıkan androidler stabilite sorununu halletmiş.Eski kasandroidler yok yani.

denissMDTV

Asistan
Reaksiyon puanı
127
S7 edge tasarım kamera hız ve uygulama çokluğu olarak daha verimli.Genel anlamda daha kullanışlı i7 ye göre.Elmaya kanıp armuta dönmenin gereği yok.Ayrıca 2 3 yıldır çıkan androidler stabilite sorununu halletmiş.Eski kasandroidler yok yani.

geçen haberlerde vardı intel mi amd mi die iki adam tartışırken cinayet çıkmış ve 9 yıl hapse mahkum edilmiş olay rusya da gerçekleşmiş :D bu tartışma oraya kadar gider bence herkesin tercih meselesi :)

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
geçen haberlerde vardı intel mi amd mi die iki adam tartışırken cinayet çıkmış ve 9 yıl hapse mahkum edilmiş olay rusya da gerçekleşmiş :D bu tartışma oraya kadar gider bence herkesin tercih meselesi :)
Okumustum o haberi bi yerde. Ruh hastası bu ruslar yahu :D Benim işlemcim seni döver divip pıçakladı galiba herif :D

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Uzun kullanım,hoparlör ve işlemci konusunda i7 daha iyi.
Ekran,kamera,işlevsellik,tasarım,batarya vs. S7 edge daha iyi.
Ben olsam s7 edge alırdım.

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145
S7 edge nin rakibi 6S serisiydi.Kesinlikle İphone 7 diyorum.