Samsung S3 mü Note 2 mi?

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
5.5 inç = 13.97 cm - Note II 4.8 inç = 12.192 cm - S III 4 inç = 10.16 cm - İp 5
Boyutlar okadar da uçuk değil aslında. large xl xxl kadar bir fark yok en azından. Özellik olarak note II üstün görünüyor 100euro farka değecek şeyler eklenmiş bana göre. 512mb ramli 800ghz 800-480 vs gibi özelliklerdeki telefonlar nasıl değerlendirilmiyorsa s3 te bu şekil kalır 2 güncelleme sonra donanımı iyi olan her zaman tercih edilmeli bana göre.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
2 ay önce S3 aldım Note 2 yi görünce keşke almamış olsaydım dedim. S3 ü kötülemiyorum kullandığım en iyi telefon bana hiçbir sıkıntı çıkarmadı her konuda mükemmel ama Note 2 gerçekten babası rolünde. Boyutunu salla kardeşim alırken S3 te bana büyük gelmişti ama 2 gün sonra S3 büyük değil diğer telefonlar küçük geliyo. İnan Note 2 yi gördükten sonra S3 ün ekranı küçük gelmeye başladı param olsa şu an hemen Note 2 yi alırım. Alabilirim de, hiç belli olmaz :D
Sonuç olarak: Note 2. 2gb ram var kardeşim bilgisayarımdan daha iyi be :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende yakın zaman da s3 almayı düşünüyorum ama ne yapıcagımı da bilemedim note mi s3 mü ?

Div

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar şu ekran boyutu önemli değil diyorsanız 100lira fark koyup sadece ekranı daha büyük olduğu için bile tercih edilebilir. hani 10 kat falan daha iyi olmasına bile gerek yok.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben note 2 kullanıcısıyım kardesımde s3 var ben hergun karsılastırıyorum ve gercek anlamda cok fark var kım nederse desın kral note 2

blueice

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Note 2 . .Eğer büyük ekran kullanabiliyosan tabi.

thepope

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bunu note kullanan biri olarak söylüyorum NOTE CEBE SIĞMAZ DİYENLER BU TELEFONU KULLANMAMIŞLARDIR.Kullansalar onun bir avantaj olduğunu ve cebe çok kolay bir sığdığını görürler.Galaxy noteumu sattım.
İphoneda kullandım ama NOTE başka bir telefon Cebe sığmaz büyük bunlar önyargıdan başka hiçbir şey değil telefonu al 2 gün sonra sıradan bir telefon gibi geliyor gözüne.S3 de olup Note 2 de olmayan hiçbir şey yoktur fazlası vardır.Ama sen imkanın varsa bir mağazada ikisinede görsel açıdan bak boyut anlamında demiyorum çünkü benim için boyutu bir avantaj.Sonuçta Akıllı telefon alıyosun ve sen bunu yoğun olarak kullanıcaksan cebine koymuyorsun neredeyse kurcalamaktan ama kesinlikle rahatsızlık vermiyor.

Ayrıca Jelly bean e 1GB RAMin yetmediğini düşünürsek Sen git Kesin Note 2 al 2gb ram var

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar samsung note internet olayı nasıl, yani normal bir şekilde sayfalar görünüyor mu yoksa telefon işte ne bekliyorsun mu:)

bu paraya sırf internet için alınmaz yoksa tablet al gitsin diyen var mı aranızda

S

SDN Okuru

SDN Okuru
KesinlikLe Note 2 Su ana Kadar Sırasıyla İphone 3gs>>>İphone 4 >>> İphone 4s >>>Samsung galaxy Nexus ( iyi idi ama grafik kotu idi )>>> Samsung galaxy s2 >>> Samsung galAXY Note >>> Samsung galaxy S3 >>> Note 2

Tek Kelime İle Note Diyorum Alışınca Cebe bile sıgıyo S 3 kullandım S3 e ve digerlerine bin basar nexus da iyidi güncellemeler fln geliodu ama Gpu kötü ii Note 2 manyak En iyi Oyunları Sorunsuz oynuyorum psp den tek farkı Game Padı yok onuda Harici bağlıya biliyorsun İletişim için Sdn Kullanıcaı adı :gorza01

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:hammer:bende s3 alıcaktım bu yazıları okudum ekran büyüklügü sorun deyil s3 te 1 gb ram kalıyomuş 240 - 140 arası
ama note 2 2 gb ram 1 gbsi rahat rahat kalıyo hiç kasma olmıyacagını düşünüyorum... note 2 kullanan biri acil cvp versin cünkü yarın alıcam ama note 2 favorim .:hammer::hammer::hammer:

xenitu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Dın dın dın. Arkadaşlar ben 4 ay s3 kullandım. Yaklaşık 20 gündür de note 2 kullanıyorum. İki telefon arasındaki avantajlar ve dezavantaşlar şu şekilde.

1. S3 tabiiki daha hafif ve tek elle kullanımı daha rahat bir cihaz. Note 2 çok daha ağır ve büyük. Tek elle kullanım için Samsung yazılımsal bazı ayarlar yapmış. Biraz zorlanılıyor ama çok değil.
2. Note 2 ön veya arka pantolon cebine, ceket cebine rahatça sığıyor ve bir sıkıntı yaratmıyor.
3. Note 2 nin ekran parlaklığı s3 ten daha iyi. Gündüz özellikle güneş ışığı altında daha rahat kullanılıyor.
4. Note 2 de müthiş özellikleri olan bir kalem (s-pen) var. Birkez alıştınız mı vaz geçemiyorsunuz.
5. Evet Note 2 nin 2, S3 ün 1 Gb ramı var. Ama birkaç saat kullandıktan sonra Note 2 de de 150 MB civarında boş ram kalıyor. Yani sizin anlayacağınız bir Android cihazında ne kadar RAM olursa olsun sonuçta boş kalacak miktar 150 MB civarı. Aslında bu çok mantıklı. Siz programdan geri tuşu ile bile çıksanız program RAM da kalıyor. Bir sonraki çalıştırmada dolayısı ile daha hızlı çalışıyor. Ancak ram miktarı belirli bir seviyenin altına düştüğü zaman RAM e ilk yazılı program RAM dan atılıyor. S3 te zaman zaman kasmalar oluyordu. Bunun nedeninin ram veya donanım olduğunu düşünmüyorum. Yazılımdan kaynaklı (RAM yönetimi olduğunu düşünüyorum) bir sıkıntı var. Güncelleme ile üstesinden gelinebilir.

Sonuç: 2 si de sizi tatmin edecek cihazlar. Tercih tabii ki kişisel olacaktır. O yüzden mutlaka şunu alın demem diyemem.

aquess1999

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
5. Evet Note 2 nin 2, S3 ün 1 Gb ramı var. Ama birkaç saat kullandıktan sonra Note 2 de de 150 MB civarında boş ram kalıyor. Yani sizin anlayacağınız bir Android cihazında ne kadar RAM olursa olsun sonuçta boş kalacak miktar 150 MB civarı. Aslında bu çok mantıklı. Siz programdan geri tuşu ile bile çıksanız program RAM da kalıyor. Bir sonraki çalıştırmada dolayısı ile daha hızlı çalışıyor. Ancak ram miktarı belirli bir seviyenin altına düştüğü zaman RAM e ilk yazılı program RAM dan atılıyor. S3 te zaman zaman kasmalar oluyordu. Bunun nedeninin ram veya donanım olduğunu düşünmüyorum. Yazılımdan kaynaklı (RAM yönetimi olduğunu düşünüyorum) bir sıkıntı var. Güncelleme ile üstesinden gelinebilir.
Açık kalan programları görev yöneticisinden kapatabilirsiniz.Ya da Advanced Task Killer gibi programlar kullanabilirsiniz.

Linos

Asistan
Reaksiyon puanı
1
sdn videosuna göre note 2 çok daha iyi. özellikle 2 gb çift kanallı ram performansda fark yaratmış. galaxy s3'de 150 mb boş ram kalıyor olması çok ilginç geldi. note2'de ram yeterli seviyeye getirilmiş. buna ek olarak fiyatının da s3'de çok fazla olmaması bir avantaj

150MB? Bende 400-540 MB arası boş kalıyor.

Dın dın dın. Arkadaşlar ben 4 ay s3 kullandım. Yaklaşık 20 gündür de note 2 kullanıyorum. İki telefon arasındaki avantajlar ve dezavantaşlar şu şekilde.

1. S3 tabiiki daha hafif ve tek elle kullanımı daha rahat bir cihaz. Note 2 çok daha ağır ve büyük. Tek elle kullanım için Samsung yazılımsal bazı ayarlar yapmış. Biraz zorlanılıyor ama çok değil.
2. Note 2 ön veya arka pantolon cebine, ceket cebine rahatça sığıyor ve bir sıkıntı yaratmıyor.
3. Note 2 nin ekran parlaklığı s3 ten daha iyi. Gündüz özellikle güneş ışığı altında daha rahat kullanılıyor.
4. Note 2 de müthiş özellikleri olan bir kalem (s-pen) var. Birkez alıştınız mı vaz geçemiyorsunuz.

Sonuç: 2 si de sizi tatmin edecek cihazlar. Tercih tabii ki kişisel olacaktır. O yüzden mutlaka şunu alın demem diyemem.

En mantıklı yorum bu olsa gerek,arkadaşların zihinlerinin açılacağını umuyorum. :)

telkinli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
herkese iyi akşamlar... Samsung galaxy note II almayı çok istiyorum, yalnız bilmek istediğim bir konu var, yardımcı olursanız memnun olurum. ben mütercim tercüman olarak çalışıyorum. sözlü tercümeler esnasında yeni duyduğum kelimeleri anında yazıp kaydetmek, ya da o an için aklıma gelmeyen kelimeleri arapça yazıp sözlükten arayabilmeyi istiyorum. bu imkanlar var mı?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
değerli arkadaşlar. ben mali müşavirim ve luca muhasebe programı kullanıyorum. program intyernet tabanlı. note 2 almayı düşünüyorum. bu telefonu teşhirde denedim. luca da excell rapor almaya çalıştım ama açmadı. yardımcı olabilirmisiniz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
KOMik olan snsin arkadaşım :) s3 le note 2 arasında özellik olarak değil ama performans olarak nerdeyse yarı yarıya fark var. arkdaşımla monitör ve maus bağladık note 2 ve s3 e sadece şunu söleyebilirim s3 YIĞILMA yapıyor buyrun deneyin arkadşlar. fakat note 2 i7 işlemcili bir laptoptan daha hızlı bir şekilde pc olarak monitörle kullanablrsnz. denemesi bedava.
s3 ram 1 gb note 2 ram 2gb
s3 1.4 ghz çift çekrdek note 2 1.6 ghz 4 çekirdek
:D sadece deneyin s3 e güleceksiniz s3 o kadar para vermyn note 2 terch edin bırakın boyutunu sizi çok ii tatmin edecektr.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşım sallama bari S3 de 4 çekirdek sallamak beleş zaten salla sen kötüle elinde note2 var diye

Genero

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Hocam boyuttan hiç korkma 2 günde elin alışıyor cebe filan çok rahat giriyor ve Çok güzel note 2 iki gündür kullanıyorum Çok memnunum bi mağazaya git dene çok beğeneceksin s-pen'de cabası.Bence durumun varsa s3'e hiç bakma note 2yi incele

S

SDN Okuru

SDN Okuru
not 2 çok ince ve yapı maddeleri bakımından çok dayanıksız yani narin s3 biraz daha sağlam not 2 BENCE iş adamları için masaya koyup kalemle kullanmak için tasarlanmış illa android diyosan s3 al

debir

Asistan
Reaksiyon puanı
2
bence de note 2, büyüklük artık eskisi gibi negatif görülmüyor...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
peki şarj konusuna gelince hangisi daha uzun süreli kullanılabiliyor?Bu da önemli bir konu.

Genero

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
not 2 çok ince ve yapı maddeleri bakımından çok dayanıksız yani narin s3 biraz daha sağlam not 2 BENCE iş adamları için masaya koyup kalemle kullanmak için tasarlanmış illa android diyosan s3 al

saçmalama arkadaşım note 2 gayet sağlam ince olması kalitesiz olması anlamına mı geliyor ? saçma yani kullanmıyorsan yorum yapma bence. Gayet sağlam bir telefon internette drop testlerinide inceleyebilirsin kimseyi bilip bilmeden yanlış yönlendirmeyin lütfen

--
sarj süresinde s3 nedir bilmiyorum ama note 2 günlük kullanımda 3 güne varabiliyor çok sık kullanımda 1.5 günü rahat buluyor internet müzik mesajlaşma kamera vs. gibi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar ben de yarın gidip s3 yada note 2 alıcam. Note 2 her türlü daha avantajlı sadece bir tereddütüm var o da boyut. Günlük hayatta cebimde rahatsızlık yaratır mı? Ayrıca toplumda note 2 ile konuşunca gülünç kalır mı? iPadi kulağına koyup konuşmak gibi mi olur?

TheMuyu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
note2 özellikleriyle cok daha iyi

fakat almadan önce gidip fiziksel olarak incele

eli küçük olanlar için iyi olmayabilir devamlı çift el olarak kullanabilirsin telefonu :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
note 2 nin yanına bluetooth kulaklık şart. sabahtan akşama kadar wifi+bluetooth açık. eve gidince bazen %30-%40 şarjımın kaldığı oluyor. ofisteyken hiç bitmedi daha(tabi gece doldurduysam)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kafamı karıştıran flash desteğinin olmaması...video izlemede sıkıntı oluyormu?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
"kafamı karıştıran flash desteğinin olmaması...video izlemede sıkıntı oluyormu?"
için rahat etsin apk olarak yükleyebiliyorsun hiç bir sorun olmuyor