Samsung S10e

Bu konuyu okuyanlar

Erkam376

Doçent
Reaksiyon puanı
165
Arkadaşlar bugün Samsung S10e ile bir video izledim bu telefonu alacaktım ama samsung markası ile ilgili kafam karıştı. Eğer izlemeyen arkadaşlar varsa aşağıya videoyu bırakıyorum. Küçük boyut telefonları sevdiğim için bu boyutlarda başka bir amiral gemisi android telefon maalesef yok hepsi büyük boyutlarfa 6 inç den başlıyor. İPhone XS kullanıcısıyım ikinci hattım için bu boyutlarda bir amiral gemisi android telefon istiyorum bana önermek istediğiniz büyüklüğünü hissettirmeyecek iyi kamerası olan, gram’ı fazla ağır olmayan bir amiral gemisi android telefon var mı ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
g7 al ikinci telefon olarak g7 müzik ve geniş çekim vs. xs ise portre çekim ve ios için iş görebilir. Zaten g7 varken s10e mantıklı değil veya mi9 ois'siz arka kameralı.

Erkam376

Doçent
Reaksiyon puanı
165
g7 al ikinci telefon olarak g7 müzik ve geniş çekim vs. xs ise portre çekim ve ios için iş görebilir. Zaten g7 varken s10e mantıklı değil veya mi9 ois'siz arka kameralı.
S10 e özellikleri hoşuma gitmişti ama G7 elime almıştım tek el ile çok rahat kullanılabiliyor büyüklüğünü farkettirmiyor onu farkettim ama onun da ön kamerası iyi çekim yapmıyordu sanki ve mi 9 nasıl bir cihaz boyutu tek el kullanımı merak ediyorum

Son düzenleme:

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
S10 e özellikleri hoşuma gitmişti ama G7 elime almıştım tek el ile çok rahat kullanılabiliyor büyüklüğünü farkettirmiyor onu farkettim ama onun da ön kamerası iyi çekim yapmıyordu sanki ve mi 9 nasıl bir cihaz boyutu tek ek kullanımı merak ediyorum

O sıkıntı mi 9 6.4 inç efsane bir boyu var onun yerine mi9 se veya mi a3 beklenebilir. Ama istersen g7 + gcam yapabilirsin. Gcam iyileştirme yapıyor özellikle snapdragon ile veya g8 beklenebilir.

Erkam376

Doçent
Reaksiyon puanı
165
O sıkıntı mi 9 6.4 inç efsane bir boyu var onun yerine mi9 se veya mi a3 beklenebilir. Ama istersen g7 + gcam yapabilirsin. Gcam iyileştirme yapıyor özellikle snapdragon ile veya g8 beklenebilir.
G7 thinq den mi bahsediyorsun ? Mi9’u gidip bir yerinde inceleyeceğim

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Evet zaten g7 thinq & g7 aynı tek model :) mi 9 bence incelemene gerek yok 6.4 inç derken onu kast ettim ama yani mi 9 çok büyük.

Erkam376

Doçent
Reaksiyon puanı
165
Evet zaten g7 thinq & g7 aynı tek model :) mi 9 bence incelemene gerek yok 6.4 inç derken onu kast ettim ama yani mi 9 çok büyük.
Bazı 6 inç cihazlar G7 thinq de olduğu gibi büyüklüğünü hissettirmiyor ben boyuta odaklı gittiğim için o yüzden Mi9 dediğin gibi ise o cihazı eledim ikinci teledonum amiral gemisi istiyorum ama zaten İPhone XS kullanıyorum ikinci telefon için o kadar para vermeye değer mi ? Bilemiyorum xioami’nin küçük boyutta orta segment cihazları da var hem uygun hoşuma giden karar veremiyorum ama S10e de özellikleri çok hoşuma gitti başka telefonu şarj etmesi falan yeni arayüz kararsızım

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Bazı 6 inç cihazlar G7 thinq de olduğu gibi büyüklüğünü hissettirmiyor ben boyuta odaklı gittiğim için o yüzden Mi9 dediğin gibi ise o cihazı eledim ikinci teledonum amiral gemisi istiyorum ama zaten İPhone XS kullanıyorum o kadar para vermeye değer mi ? Bilemiyorum xioami’nin küçük boyutta orta segment cihazları da var hem uygun hoşuma giden karar veremiyorum ama S10e de özellikleri çok hoşuma gitti başka telefonu şarj etmesi falan yeni arayüz kararsızım

Mi 9se güzel sahibindende uyguna satıyorlar 3k küsür çok ama az aşağısına bulunuyor mantıklı seçenek bence ayrıca ebatlarıda çok güzel bir gcam yüklersiniz iyice güzel olur ama ois yok baştan söyleyeyim + zaten mi9'da da yok zaten ois. Bence bir amiral varken çokta harcama yapmana gerek yok xs yanına g7 yada mi9se gider.

Erkam376

Doçent
Reaksiyon puanı
165
Mi 9se güzel sahibindende uyguna satıyorlar 3k küsür çok ama az aşağısına bulunuyor mantıklı seçenek bence ayrıca ebatlarıda çok güzel bir gcam yüklersiniz iyice güzel olur ama ois yok baştan söyleyeyim + zaten mi9'da da yok zaten ois. Bence bir amiral varken çokta harcama yapmana gerek yok xs yanına g7 yada mi9se gider.
Teşekkür ederim o cihazı da tekrar inceleyeceğim bakalım neler olacak. Hayırlısıyla cumartesi günü Türkiye’ye ineyim de

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Mi 9 ve mi 9se ekran ve kamera aynı. Şimdi baktımda xs max ile mi 9 aynı ebatlarda ;).

Erkam376

Doçent
Reaksiyon puanı
165
Mi 9 ve mi 9se ekran ve kamera aynı. Şimdi baktımda xs max ile mi 9 aynı ebatlarda ;).
Ooo max ile aynı ekranlar da ise o iş çok zor ama İPhone 8 plus ile aynı kasaları max’in farklı olmasına rağmen ekranı büyük herhalde sadece çerçevesiz olduğu için

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
mi 9 ve mi 9 se sadece işlemci farkı var birde mi 9se sd712 ile geliyor çoğu oyuna yeter ama bence g7 varken hiç bir şeye bakma hacı al g7 çek güzel bir gcam sürümü her şeyi tam cihaz mis gibi mantıklı olan o.

Ooo max ile aynı ekranlar da ise o iş çok zor ama İPhone 8 plus ile aynı kasaları max’in farklı olmasına rağmen ekranı büyük herhalde sadece çerçevesiz olduğu için

ebat olarakta büyük zaten mi9 ben ekranı kast etmedim.

71627

Erkam376

Doçent
Reaksiyon puanı
165
Gcam nedir ? Ne demek olduğunu bilmiyorum daha önce hiç duymadım. Huawei Mate 10 pro telefonumu satacam bende onun yerine alacam yeni telefon

Son düzenleme:

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
google camera yazılımı cihaz üreticisinin yazılımından farklı cihazın için uygun olan sürümü internetten buluyorsun uygulama olarak yükleniyor telefona yazılımı farklı olduğu için çekimi farklıdır genelde kamera yazılımından daha iyi olduğu söyleniyor özellikle xiaomi'de. g7'de ve v30+'da ön kamera için görüntü iyileştirme yapıyor biraz daha gerçi g7 çok bir kamera telefonu değil genelde ses+sd845 performans ve kaliteli ips için ama tasarımıda çok iyi. Mi9'da alsan iyi bir sonuç için gcam yüklemelisin + ois olmadığından çok uğraştırır mi 9 kamera sensörü 1/2 çok büyük telefon için bu güzel ama ois yoksa iş sıkıntılı. G7 1/2.8 ona göre yani mi9'a göre 100/40 sensörü daha küçük g7'nin ama ois var yani titreşim önleyici bu bahsettiklerim arka kamera için. Ön kamera sensörleri genelde hepsinin aynı küçük yazılımla iş görüyorlar ama bu bilgiyi vermiş olayım.

Erkam376

Doçent
Reaksiyon puanı
165
google camera yazılımı cihaz üreticisinin yazılımından farklı cihazın için uygun olan sürümü internetten buluyorsun uygulama olarak yükleniyor telefona yazılımı farklı olduğu için çekimi farklıdır genelde kamera yazılımından daha iyi olduğu söyleniyor özellikle xiaomi'de. g7'de ve v30+'da ön kamera için görüntü iyileştirme yapıyor biraz daha gerçi g7 çok bir kamera telefonu değil genelde ses+sd845 performans ve kaliteli ips için ama tasarımıda çok iyi. Mi9'da alsan iyi bir sonuç için gcam yüklemelisin + ois olmadığından çok uğraştırır mi 9 kamera sensörü 1/2 çok büyük telefon için bu güzel ama ois yoksa iş sıkıntılı. G7 1/2.8 ona göre yani mi9'a göre 100/40 sensörü daha küçük g7'nin ama ois var yani titreşim önleyici bu bahsettiklerim arka kamera için. Ön kamera sensörleri genelde hepsinin aynı küçük yazılımla iş görüyorlar ama bu bilgiyi vermiş olayım.
Ben acaba tekrar Samsung mu almayı düşünücem bilemiyorum. Her samsung da o videoda ki gibi olacak değil ya S8 vardı 1 sene kullandım cihazıma hiç bir şey olmamıştı

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Ben acaba tekrar Samsung mu almayı düşünücem bilemiyorum. Her samsung da o videoda ki gibi olacak değil ya S8 vardı 1 sene kullandım cihazıma hiç bir şey olmamıştı

Yani tabi ki her cihaza olmaz f/p istersen g7 pişman etmez ama samsung bu sene kamerayı çok iyi yapmış deniyor gcam filan güvenemiyorum diyorsan s10e güzel cihaz hazır her şeyi sonuçta en iyi kamera yazılımı google pixel + iphone + samsung üçlüsünde.

Erkam376

Doçent
Reaksiyon puanı
165
Yani tabi ki her cihaza olmaz f/p istersen g7 pişman etmez ama samsung bu sene kamerayı çok iyi yapmış deniyor gcam filan güvenemiyorum diyorsan s10e güzel cihaz hazır her şeyi sonuçta en iyi kamera yazılımı google pixel + iphone + samsung üçlüsünde.
Türkiye’ye ineyim de hayırlısıyla bir bakıcam bakalım karar vericem

Wobinim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Fiyat sorun değilse sizin isteğinize en uygunu S10 E gönül rahatlığıyla alabilirsiniz gayet başarılı bir telefon. Ama çok ta para harcamak istemiyorsanız G7 de iyi bir tercih. Bence s10 E alın rahatınıza bakın.

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
Arkadaşlar bugün Samsung S10e ile bir video izledim bu telefonu alacaktım ama samsung markası ile ilgili kafam karıştı. Eğer izlemeyen arkadaşlar varsa aşağıya videoyu bırakıyorum. Küçük boyut telefonları sevdiğim için bu boyutlarda başka bir amiral gemisi android telefon maalesef yok hepsi büyük boyutlarfa 6 inç den başlıyor. İPhone XS kullanıcısıyım ikinci hattım için bu boyutlarda bir amiral gemisi android telefon istiyorum bana önermek istediğiniz büyüklüğünü hissettirmeyecek iyi kamerası olan, gram’ı fazla ağır olmayan bir amiral gemisi android telefon var mı ?

denilene gore samsung teknik servisi berbatmis bende s10 plus kullaniyorum daha once note 8 kullandim ve suana kadar teknik servise hic gitmedim o yuzden bişey diyemiyorum video izledimde cihazin kamerasinda sorun varmis samsungda kabul etmiyormus sorunu size gelir gelmez sorun bilmiyorum ama s10e suan en iyi Compact telefon

Xriyantos

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Ben de az önce izledim bu videoyu. Bence Samsung cihazlar en iyi cihazlardan ama işin servise düşerse yandın. Tamamyilen şans işi gibi. Servis batağına düşmessen muhteşem cihazlar.