Samsung S10e vs S9

Bu konuyu okuyanlar

DracheN

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Arkadaşlar telefonda oyun oynamıyorum. Sadece sosyal medya, kamera ve Chrome'da gezinti yapıyorum. Sizce hangisi daha iyi olur benim gibi bir kullanıcı için. Çözünürlük, parmak izi okuyucu konusu beni çok düşündürüyor siz ne diyorsunuz ? Görüşlerinizi belirtirseniz çok sevinirim.

S10'e Artıları

+ 9.0 Pie ve IU Arayüz vs 8.0 oreo(9.0 yükseltilebilir, Experience 9.0 arayüz)
+ Hafıza: 128 GB vs 64 GB
+ RAM 6 GB vs 4 GB
+ 3100 mAh vs 3000 mAh
+ İkincil arka kamera var S9 yok.
+ Ön kamera 10mp vs 8mp
+ Wi-Fi 6 vs Wi-Fi 5
+ İşlemci 8 NM vs 10 nm

S9 Artıları

+ Fiyat: 4143 TL vs 3744 TL
+ 2.7 GHz vs 2.8 GHz
+ 1080x2280 (FHD+) Pixel vs 1440x2960 (QHD+) Pixel
+ SAR değeri 0.582 vs 0.362
+ 438 ppi vs 570 ppi (Piksel Yoğunluğu)
+ Bildirim ışığı var S10'e'de yok.
+ S10'e Ön kamera diyafram 1.9 vs 1.7 S9
+ S10e parmak izi güç tuşunda, arka kamera altı.

DracheN

Asistan
Reaksiyon puanı
24
S10e derim geçerim. Batarya iyi değil ama sizi gün boyu idare edecektir.

Hocam parmak izi okuyucu konusu beni düşündürüyor. SDN incelemede kullanışsız gibi geldi bana. Orada olması bu segmentteki ürüne olmamış sanki.

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Hocam parmak izi okuyucu konusu beni düşündürüyor. SDN incelemede kullanışsız gibi geldi bana. Orada olması bu segmentteki ürüne olmamış sanki.
Çok takılmamanız gereken bir konu bence. İnsan her şeye alışıyor baş parmağınızı yan tarafa dokundurmak çok zor olmasa gerek.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Samsung arka tasarımı bozmamak için böyle bir girişimde bulunmuş. Ekrandan parmak izi okuma koysa fiyat artacak. Zaten amaçta ucuza amiral gemisi yapmak olmuş s10e de

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
S10e batarya süresi, kamera, yazılım, ekran her yönden tokat manyağı yapıyor s9 alınmaz ama s10e harika bir cihaz. :)

Alıştıktan sonra daha rahat gelecek daha iyi bir pozisyonda.

DracheN

Asistan
Reaksiyon puanı
24
S10e batarya süresi, kamera, yazılım, ekran her yönden tokat manyağı yapıyor s9 alınmaz ama s10e harika bir cihaz. :)

Alıştıktan sonra daha rahat gelecek daha iyi bir pozisyonda.

Hocam mesela ben always on display kullanmıyorum. Arada bir tuş kilidi açma tuşu yani güç tuşuyla arada bir açıp saate bakıyorum. Bunu nasıl ayarlayacağız o yüzden saçma geldi bana burada olması. Çözünürlük ve ppi'nin S9'dan düşük olması premium hissini götürür mü sizce ?

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Hocam mesela ben always on display kullanmıyorum. Arada bir tuş kilidi açma tuşu yani güç tuşuyla arada bir açıp saate bakıyorum. Bunu nasıl ayarlayacağız o yüzden saçma geldi bana burada olması. Çözünürlük ve ppi'nin S9'dan düşük olması premium hissini götürür mü sizce ?
S10e deki dynamic amoled teknolojisi s9 dan eksik hissettiremez. O tuş olayı da ayarı vardır illaki tuşa dokunduğunuzda direk açılacak diye bir şey yok.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
O ekranda o çözünürlük farkınızı anlamazsın zaten merak etme ekran çözünürlüğünün o boyutta bir cihaz için çok takılacak bir şey olduğunu düşünmüyorum FHD+ bence şuan daha iyi zira hem batarya hem performans olarak çok etkiliyor telefonu.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375

Size uygun bir parmak izi ile halledersiniz belki bir kullanıcı arkadaş bunu daha iyi yorumlar bende cihaz yok yanıltmış olmayayım. Ekran s9'dan daha iyi ve daha çok özellik var dinamik amoled samsung'un amoled ekranda ikinci devrimi tek eksik çözünürlük ve 2k zaten cihazı yoruyor tavsiyede edilen bir çözünürlük değil. Mesela düşük çekirdeğin yapacağı işi 2k kullanırsanız güçlü çekirdeğide çalıştırmak zorunda kalabilirsiniz bu da oyun oynar gibi şarjın tükenmesi demek.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Galaxy S10e öneririm. Hertürlü s9 dan daha iyi. S9 da 2k+ Ekran var ama s10e de dinamik amoled ve hdr10+ var. S9 standart olarak fhd+ çözünürlüğünde geliyor ve bataryası fhd+ da zor 3 saat ekran süresi alıyor. 2k+ moduna alırsanız bataryası hemen bitecektir.

Galaxy S10 serisinde ekrana çift tıklayınca açılıyor.

Son düzenleme:

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
s10e alacağıma s10 alırım daha iyi kasası çok küçük telefon sevmiyorum
parmak izine gelecek olursak da telefonun arkasında kullanmaktansa güöç tuşuna entegre edilmiş olmasını tercih ederim veya ekran altı parmak izi

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Bildirim ışığı yok demişsiniz onun yerine infinity o şeklindeki kameranın çevresi bildirim ışığı görevini görüyor.

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Bunu bilmiyordum. Yani kameranın çevresinde mi bir şey var ?

Haklısınız hocam. Telefonda güncellikte çok önemli. Sonuçta S9 2018'de çıktı, S10e 2019. Ve direkt 9.0 ile geliyor 2 update daha alacak. Ya bir parmak izi içime sinmiyor.
Yani özel bir ışık yok sadece çevresinde yuvarlak ışık oluyor ekrandan gayet hoş duruyor bildirim geldiği zaman orası yanıyor ekrandan kilit açtığın zaman filan hoş bir şekilde yanıyor.

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685
Bu karşılaştırmada S10e'yi tek geçerim

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
S10e bence çok daha mantıklı. Parmak izi sensörün yanda olması bana gayet uygun fakat tek sinir olduğum şey o güç tuşun(ve parmak izi sensörünün) çok yukarıda olması...neden öyle bir türlü anlayamadım :) Acaba şu arabalarda olan telefon tutucuyla sorunu olmasın diye mi böyle...

Bana sorarsan sensöre alışırsın.

Obenfuhrer

Asistan
Reaksiyon puanı
286
Arkadaşlar telefonda oyun oynamıyorum. Sadece sosyal medya, kamera ve Chrome'da gezinti yapıyorum. Sizce hangisi daha iyi olur benim gibi bir kullanıcı için. Çözünürlük, parmak izi okuyucu konusu beni çok düşündürüyor siz ne diyorsunuz ? Görüşlerinizi belirtirseniz çok sevinirim.

S10'e Artıları

+ 9.0 Pie ve IU Arayüz vs 8.0 oreo(9.0 yükseltilebilir, Experience 9.0 arayüz)
+ Hafıza: 128 GB vs 64 GB
+ RAM 6 GB vs 4 GB
+ 3100 mAh vs 3000 mAh
+ İkincil arka kamera var S9 yok.
+ Ön kamera 10mp vs 8mp
+ Wi-Fi 6 vs Wi-Fi 5
+ İşlemci 8 NM vs 10 nm

S9 Artıları

+ Fiyat: 4143 TL vs 3744 TL
+ 2.7 GHz vs 2.8 GHz
+ 1080x2280 (FHD+) Pixel vs 1440x2960 (QHD+) Pixel
+ SAR değeri 0.582 vs 0.362
+ 438 ppi vs 570 ppi (Piksel Yoğunluğu)
+ Bildirim ışığı var S10'e'de yok.
+ S10'e Ön kamera diyafram 1.9 vs 1.7 S9
+ S10e parmak izi güç tuşunda, arka kamera altı.
Sana göre bunlar S10e'nin +ları.. Gel beraber bakalım bu +'lara.. Ne kadar gerçekçi ne kadar gerekli ?
+ 9.0 Pie ve IU Arayüz vs 8.0 oreo(9.0 yükseltilebilir, Experience 9.0 arayüz) S9'da mevcut güncellemeleri alır. Kaldı ki Android cihazların ne kadar güncelleme aldığı ortada.
+ 3100 mAh vs 3000 mAh Her şeyi yedin içtin 100 mAh'a mı + olarak gördün ?
+ Ön kamera 10mp vs 8mp Çok büyük farklar sittin sene göremezsin. Kağıt üstünde görebilirsin farkı
+ Wi-Fi 6 vs Wi-Fi 5 Ne olduğunu sorsam cevaplayamazsın bile :)
+ İşlemci 8 NM vs 10 nm Bu senin ne işine yarayacak ? :)
S9'un + ları :))
+ 2.7 GHz vs 2.8 GHz buna sadece gülüyorum.
+ SAR değeri 0.582 vs 0.362 İnsan bedenine zararlı olan 1.6 - 2W/kg'dır. Bu iki cihazın değerleri çok düşük. Abartılacak bir şey yok.
+ S10e parmak izi güç tuşunda, arka kamera altı. - bu bir + mı ?
Kısacası senin + ve - kriterlerin buysa bilgisizsin biraz daha kendini geliştir.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bunu bilmiyordum. Yani kameranın çevresinde mi bir şey var ?

Haklısınız hocam. Telefonda güncellikte çok önemli. Sonuçta S9 2018'de çıktı, S10e 2019. Ve direkt 9.0 ile geliyor 2 update daha alacak. Ya bir parmak izi içime sinmiyor.
Git dene bence gayet iyi konumda belki biraz daha aşağıda olabilirdi belki diyorum. Kavrayınca başparmak tam oralara denk geliyor.

DracheN

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Sana göre bunlar S10e'nin +ları.. Gel beraber bakalım bu +'lara.. Ne kadar gerçekçi ne kadar gerekli ?
+ 9.0 Pie ve IU Arayüz vs 8.0 oreo(9.0 yükseltilebilir, Experience 9.0 arayüz) S9'da mevcut güncellemeleri alır. Kaldı ki Android cihazların ne kadar güncelleme aldığı ortada.
+ 3100 mAh vs 3000 mAh Her şeyi yedin içtin 100 mAh'a mı + olarak gördün ?
+ Ön kamera 10mp vs 8mp Çok büyük farklar sittin sene göremezsin. Kağıt üstünde görebilirsin farkı
+ Wi-Fi 6 vs Wi-Fi 5 Ne olduğunu sorsam cevaplayamazsın bile :)
+ İşlemci 8 NM vs 10 nm Bu senin ne işine yarayacak ? :)
S9'un + ları :))
+ 2.7 GHz vs 2.8 GHz buna sadece gülüyorum.
+ SAR değeri 0.582 vs 0.362 İnsan bedenine zararlı olan 1.6 - 2W/kg'dır. Bu iki cihazın değerleri çok düşük. Abartılacak bir şey yok.
+ S10e parmak izi güç tuşunda, arka kamera altı. - bu bir + mı ?
Kısacası senin + ve - kriterlerin buysa bilgisizsin biraz daha kendini geliştir.

Sen hangi sıfatla bana kendini geliştir diyorsun ? Burada iki telefonuda bilmediğim, bilgi almak istediğim için yazdım. Epey'de karşılaştırmada bunlar + ve - olarak yer alıyordu. Keşke şu çok bilmiş tavrınla, şu üslubunla yüzüme karşı söylesen de bunları cevabını farklı şekilde versem senin :) Sana ağır şekilde küfrederdim ama siteye saygım ve kurallara uymak zorunda olduğum için bir şey demeyeceğim. Konuya yorum yapmak zorumda değilsin yani yapacaksan da insan gibi olmasa da insanlığa yakın bir şekilde yapabilirsin. Ama sen yine de artık yorum yapma :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
O kadar para bayilmak yerine gm9pro al kalan para ile sinirsiz internet paketi al kalanla yemek yersin kız arkadaşına da ısmarlarsın...

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
@Obenfuhrer @DracheN

Sanırım birinin bu tartışmayı bitirmesi gerekiyor bu boş tartışmayı bırakıp birbirinize laf söylemeseniz iyi olur hem forum, hem sizin için. Yanlız Drachen hocam size tavsiyede bulunan kişiye biraz sert konuşsa bile karşıma çıksan şöyle yapardım, küfürü yerdin filan hoş değil zaten tartışmayı başlatanda bu. Yaklaşımı sevmediyseniz uslübuna göre bir cevap vermek daha iyi olur, sizi biraz daha yanlış gördüm.
Telefon tavsiye konusunda takıldığınız yer nedir mesela esas konuya gelirsek.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
  • Konu amacından sapıyor yapmayın arkadaşlar. Basit bir telefon önerisi bile ne hale gelmiş. İnsanları yargılamaktan vazgeçin. Tartışma ortamının devam etmesi durumunda gerekli arkadaşlara gerekli cezayı verip konuyu kilitleyeceğim.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Hakkı Alkan'ı bir konuda tebrik etmem gerekiyor; Birini süper Moderatör atadığında hep dikkat ederim, bu arkadaşlar Türkçeyi düzgün ve doğru kullanan arkadaşlar oluyor. Az evvel de sevgili @Görkem Say'ın süper Moderatör olduğunu görünce önce mesajındaki imla yazımına baktım ve bu tespitimde haklı olduğumu bir kez daha gördüm! :D

Bu arada hayırlı uğurlu olsun sevgili Görkem, bunu hak ettiğine inanıyorum, yakışmış da doğrusu. Başarı ve muvaffakiyet diliyorum.

Bu arada @DracheN yeğenim, çok bilen arkadaşların bazen tepeden bakma gibi huyları da depreşiyor, sen sabırlı ol, kendine mukayyet et... Seni üzen durumları mod arkadaşlardan birine havale et, rahatına bak. Yarım asrı geçen ömrümde edindiğim en büyük tecrübem, biri bana rahatsızlık verdiğinde ona verebileceğim en etkili ve müessir cevabın "Susmak" olduğudur.

DracheN

Asistan
Reaksiyon puanı
24
O arkadaş hariç diğer üyelerimizden, abilerimden özür dilerim. O tarz cümleler kurulunca kendimi tutamadım. Diğer arkadaşlarım yardımcı olmaya çalıştı sağ olsunlar. Hepsine teşekkür ederim. Benim zaten burada amacım buydu. Bilmediğim için, bilen arkadaşlarımdan yardım istedim. Her neyse konuyu kapatıyorum hepinizden tekrar özür dilerim. Asıl konuyla ilgili yorumlarınızı yaparsanız çok sevinirim.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Hakkı Alkan'ı bir konuda tebrik etmem gerekiyor; Birini süper Moderatör atadığında hep dikkat ederim, bu arkadaşlar Türkçeyi düzgün ve doğru kullanan arkadaşlar oluyor. Az evvel de sevgili @Görkem Say'ın süper Moderatör olduğunu görünce önce mesajındaki imla yazımına baktım ve bu tespitimde haklı olduğumu bir kez daha gördüm! :D

Bu arada hayırlı uğurlu olsun sevgili Görkem, bunu hak ettiğine inanıyorum, yakışmış da doğrusu. Başarı ve muvaffakiyet diliyorum.

Bu arada @DracheN yeğenim, çok bilen arkadaşların bazen tepeden bakma gibi huyları da depreşiyor, sen sabırlı ol, kendine mukayyet et... Seni üzen durumları mod arkadaşlardan birine havale et, rahatına bak. Yarım asrı geçen ömrümde edindiğim en büyük tecrübem, biri bana rahatsızlık verdiğinde ona verebileceğim en etkili ve müessir cevabın "Susmak" olduğudur.
Çok teşekkür ederim :)