Samsung S10e vs S9

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

DracheN

Üyecik
Arkadaşlar telefonda oyun oynamıyorum. Sadece sosyal medya, kamera ve Chrome'da gezinti yapıyorum. Sizce hangisi daha iyi olur benim gibi bir kullanıcı için. Çözünürlük, parmak izi okuyucu konusu beni çok düşündürüyor siz ne diyorsunuz ? Görüşlerinizi belirtirseniz çok sevinirim.

S10'e Artıları

+ 9.0 Pie ve IU Arayüz vs 8.0 oreo(9.0 yükseltilebilir, Experience 9.0 arayüz)
+ Hafıza: 128 GB vs 64 GB
+ RAM 6 GB vs 4 GB
+ 3100 mAh vs 3000 mAh
+ İkincil arka kamera var S9 yok.
+ Ön kamera 10mp vs 8mp
+ Wi-Fi 6 vs Wi-Fi 5
+ İşlemci 8 NM vs 10 nm

S9 Artıları

+ Fiyat: 4143 TL vs 3744 TL
+ 2.7 GHz vs 2.8 GHz
+ 1080x2280 (FHD+) Pixel vs 1440x2960 (QHD+) Pixel
+ SAR değeri 0.582 vs 0.362
+ 438 ppi vs 570 ppi (Piksel Yoğunluğu)
+ Bildirim ışığı var S10'e'de yok.
+ S10'e Ön kamera diyafram 1.9 vs 1.7 S9
+ S10e parmak izi güç tuşunda, arka kamera altı.

ishak042

Profesör
Hocam parmak izi okuyucu konusu beni düşündürüyor. SDN incelemede kullanışsız gibi geldi bana. Orada olması bu segmentteki ürüne olmamış sanki.
Çok takılmamanız gereken bir konu bence. İnsan her şeye alışıyor baş parmağınızı yan tarafa dokundurmak çok zor olmasa gerek.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Samsung arka tasarımı bozmamak için böyle bir girişimde bulunmuş. Ekrandan parmak izi okuma koysa fiyat artacak. Zaten amaçta ucuza amiral gemisi yapmak olmuş s10e de

Leand

Profesör
S10e batarya süresi, kamera, yazılım, ekran her yönden tokat manyağı yapıyor s9 alınmaz ama s10e harika bir cihaz. :)

Hocam parmak izi okuyucu konusu beni düşündürüyor. SDN incelemede kullanışsız gibi geldi bana. Orada olması bu segmentteki ürüne olmamış sanki.
Alıştıktan sonra daha rahat gelecek daha iyi bir pozisyonda.

DracheN

Üyecik
S10e batarya süresi, kamera, yazılım, ekran her yönden tokat manyağı yapıyor s9 alınmaz ama s10e harika bir cihaz. :)

Alıştıktan sonra daha rahat gelecek daha iyi bir pozisyonda.
Hocam mesela ben always on display kullanmıyorum. Arada bir tuş kilidi açma tuşu yani güç tuşuyla arada bir açıp saate bakıyorum. Bunu nasıl ayarlayacağız o yüzden saçma geldi bana burada olması. Çözünürlük ve ppi'nin S9'dan düşük olması premium hissini götürür mü sizce ?

ishak042

Profesör
Hocam mesela ben always on display kullanmıyorum. Arada bir tuş kilidi açma tuşu yani güç tuşuyla arada bir açıp saate bakıyorum. Bunu nasıl ayarlayacağız o yüzden saçma geldi bana burada olması. Çözünürlük ve ppi'nin S9'dan düşük olması premium hissini götürür mü sizce ?
S10e deki dynamic amoled teknolojisi s9 dan eksik hissettiremez. O tuş olayı da ayarı vardır illaki tuşa dokunduğunuzda direk açılacak diye bir şey yok.

Görkem Say

Arise, Arise Riders of Theoden! Ride now! Death!
Yönetici
Super Moderator
O ekranda o çözünürlük farkınızı anlamazsın zaten merak etme ekran çözünürlüğünün o boyutta bir cihaz için çok takılacak bir şey olduğunu düşünmüyorum FHD+ bence şuan daha iyi zira hem batarya hem performans olarak çok etkiliyor telefonu.

Leand

Profesör
Size uygun bir parmak izi ile halledersiniz belki bir kullanıcı arkadaş bunu daha iyi yorumlar bende cihaz yok yanıltmış olmayayım. Ekran s9'dan daha iyi ve daha çok özellik var dinamik amoled samsung'un amoled ekranda ikinci devrimi tek eksik çözünürlük ve 2k zaten cihazı yoruyor tavsiyede edilen bir çözünürlük değil. Mesela düşük çekirdeğin yapacağı işi 2k kullanırsanız güçlü çekirdeğide çalıştırmak zorunda kalabilirsiniz bu da oyun oynar gibi şarjın tükenmesi demek.

progamer7206

Profesör
Galaxy S10e öneririm. Hertürlü s9 dan daha iyi. S9 da 2k+ Ekran var ama s10e de dinamik amoled ve hdr10+ var. S9 standart olarak fhd+ çözünürlüğünde geliyor ve bataryası fhd+ da zor 3 saat ekran süresi alıyor. 2k+ moduna alırsanız bataryası hemen bitecektir.

Galaxy S10 serisinde ekrana çift tıklayınca açılıyor.

Son düzenleme:

Webhead

Profesör
s10e alacağıma s10 alırım daha iyi kasası çok küçük telefon sevmiyorum
parmak izine gelecek olursak da telefonun arkasında kullanmaktansa güöç tuşuna entegre edilmiş olmasını tercih ederim veya ekran altı parmak izi

ishak042

Profesör
Bildirim ışığı yok demişsiniz onun yerine infinity o şeklindeki kameranın çevresi bildirim ışığı görevini görüyor.

DracheN

Üyecik
Bildirim ışığı yok demişsiniz onun yerine infinity o şeklindeki kameranın çevresi bildirim ışığı görevini görüyor.
Bunu bilmiyordum. Yani kameranın çevresinde mi bir şey var ?

Değil S9, S9 Plus desen bile S10E. Cihazın tasarımı çok çok iyi başlı başına seçim sebebi. Diğer özellikleri zaten daha iyi. Üstelik bence daha iyi bir tecih olarak 2. kamerası geniş açı. Bokehi de yazılımla yapıyordu sanırım. Olmadı Gcam kurarsın.
Haklısınız hocam. Telefonda güncellikte çok önemli. Sonuçta S9 2018'de çıktı, S10e 2019. Ve direkt 9.0 ile geliyor 2 update daha alacak. Ya bir parmak izi içime sinmiyor.

ishak042

Profesör

Haklısınız hocam. Telefonda güncellikte çok önemli. Sonuçta S9 2018'de çıktı, S10e 2019. Ve direkt 9.0 ile geliyor 2 update daha alacak. Ya bir parmak izi içime sinmiyor.
Yani özel bir ışık yok sadece çevresinde yuvarlak ışık oluyor ekrandan gayet hoş duruyor bildirim geldiği zaman orası yanıyor ekrandan kilit açtığın zaman filan hoş bir şekilde yanıyor.

TheTruthHurts

Profesör
S10e bence çok daha mantıklı. Parmak izi sensörün yanda olması bana gayet uygun fakat tek sinir olduğum şey o güç tuşun(ve parmak izi sensörünün) çok yukarıda olması...neden öyle bir türlü anlayamadım :) Acaba şu arabalarda olan telefon tutucuyla sorunu olmasın diye mi böyle...

Bana sorarsan sensöre alışırsın.

Obenfuhrer

Asistan
Arkadaşlar telefonda oyun oynamıyorum. Sadece sosyal medya, kamera ve Chrome'da gezinti yapıyorum. Sizce hangisi daha iyi olur benim gibi bir kullanıcı için. Çözünürlük, parmak izi okuyucu konusu beni çok düşündürüyor siz ne diyorsunuz ? Görüşlerinizi belirtirseniz çok sevinirim.

S10'e Artıları

+ 9.0 Pie ve IU Arayüz vs 8.0 oreo(9.0 yükseltilebilir, Experience 9.0 arayüz)
+ Hafıza: 128 GB vs 64 GB
+ RAM 6 GB vs 4 GB
+ 3100 mAh vs 3000 mAh
+ İkincil arka kamera var S9 yok.
+ Ön kamera 10mp vs 8mp
+ Wi-Fi 6 vs Wi-Fi 5
+ İşlemci 8 NM vs 10 nm

S9 Artıları

+ Fiyat: 4143 TL vs 3744 TL
+ 2.7 GHz vs 2.8 GHz
+ 1080x2280 (FHD+) Pixel vs 1440x2960 (QHD+) Pixel
+ SAR değeri 0.582 vs 0.362
+ 438 ppi vs 570 ppi (Piksel Yoğunluğu)
+ Bildirim ışığı var S10'e'de yok.
+ S10'e Ön kamera diyafram 1.9 vs 1.7 S9
+ S10e parmak izi güç tuşunda, arka kamera altı.
Sana göre bunlar S10e'nin +ları.. Gel beraber bakalım bu +'lara.. Ne kadar gerçekçi ne kadar gerekli ?
+ 9.0 Pie ve IU Arayüz vs 8.0 oreo(9.0 yükseltilebilir, Experience 9.0 arayüz) S9'da mevcut güncellemeleri alır. Kaldı ki Android cihazların ne kadar güncelleme aldığı ortada.
+ 3100 mAh vs 3000 mAh Her şeyi yedin içtin 100 mAh'a mı + olarak gördün ?
+ Ön kamera 10mp vs 8mp Çok büyük farklar sittin sene göremezsin. Kağıt üstünde görebilirsin farkı
+ Wi-Fi 6 vs Wi-Fi 5 Ne olduğunu sorsam cevaplayamazsın bile :)
+ İşlemci 8 NM vs 10 nm Bu senin ne işine yarayacak ? :)
S9'un + ları :))
+ 2.7 GHz vs 2.8 GHz buna sadece gülüyorum.
+ SAR değeri 0.582 vs 0.362 İnsan bedenine zararlı olan 1.6 - 2W/kg'dır. Bu iki cihazın değerleri çok düşük. Abartılacak bir şey yok.
+ S10e parmak izi güç tuşunda, arka kamera altı. - bu bir + mı ?
Kısacası senin + ve - kriterlerin buysa bilgisizsin biraz daha kendini geliştir.

Git dene bence gayet iyi konumda belki biraz daha aşağıda olabilirdi belki diyorum. Kavrayınca başparmak tam oralara denk geliyor.

stat counter