Samsung NP3530EC-U02TR işlemci yükseltme sonrası açılmıyor Yardım

Bu konuyu okuyanlar

Nejjr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şlemciyi değiştirdim laptopu açtım her şey normal gibi çalıştı fanlar falan ama ekrana görüntü gelmedi. Sonra soğutucuyu bağlamadan çalıştırdım yine görüntü gelmedi. BIOS pilini söktüm biraz beklettim 20 30 dk geri takıp çalıştırdım yine görüntü gelmedi. Şimdi bilgisayarım özelliklerini ve taktığım işlemciyi resim olarak atıyorum. Lütfen yardım eder misiniz?

Benim Laptop Özellikleri:

işlemcisini benim bilgisayarıma takacağım laptopun modeli , anakart ve işlemcisi

Benin işlemcim ve taktığım işlemci

SAYGILAR

---- Mesajlar birleştirildi ----

Taktığım işlemci i7 nesli 4 olması lazım ama tam bilmiyorum

Son düzenleme:

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Laptoplarda üzerinde bulunan işlemciden yüksek işlemci takıldığında çalıştırmayabilir üretici tarafında kısıtlama yapılıyor..

Nejjr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam cevap için teşekkürler fakat bunu nasıl öğrenebilirim kısıtlama var mı yok mu samsung sitesinden ulaşamıyorum canlı destek aldım onlarda uyumluluk bilgisi vermiyor.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Genelde eski laptoplarda bu durum ne yazıkki var üzerindeki işlemciden daha iyi işlemciyi çalıştırmıyor bu durum aslında taktığını işlemci eski işlemcinizden nesil olarak yüksek bir işlemci bu yüzden çalıştırmıyor olabilir kısıtlama malesef öğrenmenin bir yolu yok sadece firmayı arayarak bu laptop'a bu model işlemci takılırmı diye bilgi almak..

Nejjr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
samsung dan canlı destek aldım anakart işlemci uyumu bilgisi veremiyoruz dediler. beni kadıköydeki yetkili servise yönlendiriyor orayı aradım telefondan bilgi veremiyoruz cihazları yollayın kargo ile biz bakalım diyor. Ne yapıcam bilemedim en son buraya yazdım

Nejjr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
başka kimse yok mu yardım edebilecek