Samsung mu yoksa vestel mi ?

Bu konuyu okuyanlar

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
@|SeYYaH| bey Vestel aslında çok köklü bir firma.
Bu konuda size katılıyorum.
Ama sizin dediğiniz dönemler eskide kaldı.
Eskiden ülkemizde bütün otomobillere ait yedek parçalar üretiliyordu, yan sanayi olarak.
Şu an ise sadece kısıtlı bir kısmı üretiliyor.
Sizin bahsettiğiniz zaman Asil Nadir'in Vestel'in başında olduğu zamanlardı.
Lakin sonra çeşitli oyunlar döndü ve Vestel devredildi.
Bu devirden önce ve devirden sonra orada çalışan insanların internet üzerinde çeşitli yerlerde bıraktığı yorumları araştırırsanız ve bu kişinin hayatını araştırırsanız aslında ülkemizde yatırım yapmak isteyen insanların önlerinin nasıl kesildiğini ve politikacılarımızın bu konuda pek birşey yapmadığını görebilirsiniz.
Şu an ise Vestel sanki batması için kayyum atanmış bir şirket ayarında yönetiliyor.
Daha önceki mesajlarımda da belirtmiştim, derin konular.

Eğer dediğiniz gibiyse gerçekten inanın çok ama gerçekten çok üzülürüm. Belli ki bu konularda bilgi olarak bizlerden çok daha yetkinsiniz, öyle diyorsanız öyledir muhakkak. Lakin, bu köklü kuruluşu Zorlu'ların niye bu hale getirdiğini, niye atılım yapamadıklarını bir türlü aklım almıyor.

unsur

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Vestelin ürünlerinden birkaçını evime birkaç kez sokma enayiliği yaptım. En son yaptığım hepsiburada'dan tv siparişi oldu. Vestel Tv geldi en önemli özelliği full hd görüntüydü. kurulumu yaptık babam bana söyleniyor tabi vestel alma dedim sana berbat falan derken, ben tabi "odama koyacağım baba, sonuçta çok fazla birşeye ihtiyaç yok güzel görüntü versin yeter" dedim. Kurulum gerçekleşti, adam bana görüntüyü gösterirken ben babamın haklı olması dolayısıyla mor renkte, sesim titreyerek Servis elemanına sesi aç dinleyelim deme gafletinde bulundum. Yemin ediyorum sanırsın peynir tenekesi koymuşlar, ses oradan geliyor. Anında toplattım, telefon açtım, kolay iade kapsamında hemen yolladım. Odam için LG aldım. Bu son vestel deneyimim olacak. Eğer çok büyük sıçrama yapmazsa, devrim yaratmazsa ama sanmıyorum. Böyle bir şey olabilir mi, madem televizyon üretiyorsun, o kadar para veriyor insanlar ama müşterilerine sundukları bu. Yapma o zaman. Yerli olsun, bizim olsun da alnımda da enayi yazmıyor. Hele ki Türkiye'de insanlar o parayı kazanmak için bir taraflarını yırtıyorlar. Türk malı diye berbat ürün mü kullanıyım, Arçelik ve Beko Vestel'e fark atmış demek istiyorum ama aynı kulvarda değiller diye düşünüyorum. vestel ürünlere bakayım, iyiyse alıyım diye mağazaya gittiğimde, teneke hissi veren ürünleri var. Dünyanın en iyi ürünleri olmasına gerek yok, iyi ve hak eden ürünleri olsun, öncelik veririm ama malesef değiller.

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Bu konu bu kadar uzamamalı bence... vestel düşük bütçede bile kullamılabilecek bir marka deyil ki gelmişiniz samsungla kıyaslıyorsunuz

şair arkadaşımızında:/ dediği gibi vestel anca parçaları birleştirir.O büyük fabrikada ise belki kendi ketıl ını üretiyor olabilir:)

cilloo

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Direk marka değilde model olarak sorayım bende
vestel 65ua9300 mü daha iyidir yoksa samsung 65ku7350 mi?
Lütfen yardımcı olun kısa süre içinde alınacak

BurakwAslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba Televizyon Sektoründe Samsung Vestel rekabet görüyor lakin lg 2 markayıda ezer , samsung vestelden daha kaliteli paneller üretiyor tavsiyem iki üründen Samsung olur ama illa samsung ve vestel tercihin olmayacak ise LG derim :)

unsur

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Merhaba Televizyon Sektoründe Samsung Vestel rekabet görüyor lakin lg 2 markayıda ezer , samsung vestelden daha kaliteli paneller üretiyor tavsiyem iki üründen Samsung olur ama illa samsung ve vestel tercihin olmayacak ise LG derim :)
Güzel ve mantıklı öneri. LG gayet güzel ama smart tv webos güncelleme yönünden sıkıntılı. Ben LG aldım webos 2 çıkacak tüm televizyonlar güncellenecek diye haber çıktı. Aldıktan 3 ay sonra benim aldığım tv eski model diye webos 2.0 desteği vermediler. Güzel ancak webos yavaş sanki, ha webos 2.0 ve 3.0 deneme imkanım olmadı o ayrı. :) Denetmediler :)) Ama salonda eski model 47" Philips var. Şimdiye göre eski olmasına rağmen ses ve görüntü çok iyi. Philips (pilipis :p :D) android tvlerde yabana atılacak cinsten değil.
Samsung ve Vestel Tv arasında kaldıysan arada kalmayı NASIL becerdin? diye merak içinde sorarım. Samsung'un orta-alt segment televizyonu ile Vestel'in Amiral Gemisi seçeneği önüme konsa, daha önceki tecrübelerime dayanarak istisnasız Samsung derim. Ama alacaksam Philips veya Sony arasından Philips tercihi yaparım. illa yerli marka dersen mis gibi Arçelik var. Grundig'de Arçelik/Beko'ya bağlandı. Manisa'da üretilen Telefunken gördüm, o kadar kötü malzemeli ürün üretip, nasıl yüzleri kızarmadan son teknoloji ürün diye teneke kutusu gibi şeyler üretiyorlar anlamış değilim. Hani Çin'de üretilse, o kadar kötü malzeme kullanmazlar o derece.

cilloo

Asistan
Reaksiyon puanı
9
samsung alcağım kesinleşti 65ku7350 den başka bir öneriniz var mı

Güzel ve mantıklı öneri. LG gayet güzel ama smart tv webos güncelleme yönünden sıkıntılı. Ben LG aldım webos 2 çıkacak tüm televizyonlar güncellenecek diye haber çıktı. Aldıktan 3 ay sonra benim aldığım tv eski model diye webos 2.0 desteği vermediler. Güzel ancak webos yavaş sanki, ha webos 2.0 ve 3.0 deneme imkanım olmadı o ayrı. :) Denetmediler :)) Ama salonda eski model 47" Philips var. Şimdiye göre eski olmasına rağmen ses ve görüntü çok iyi. Philips (pilipis :p :D) android tvlerde yabana atılacak cinsten değil.
Samsung ve Vestel Tv arasında kaldıysan arada kalmayı NASIL becerdin? diye merak içinde sorarım. Samsung'un orta-alt segment televizyonu ile Vestel'in Amiral Gemisi seçeneği önüme konsa, daha önceki tecrübelerime dayanarak istisnasız Samsung derim. Ama alacaksam Philips veya Sony arasından Philips tercihi yaparım. illa yerli marka dersen mis gibi Arçelik var. Grundig'de Arçelik/Beko'ya bağlandı. Manisa'da üretilen Telefunken gördüm, o kadar kötü malzemeli ürün üretip, nasıl yüzleri kızarmadan son teknoloji ürün diye teneke kutusu gibi şeyler üretiyorlar anlamış değilim. Hani Çin'de üretilse, o kadar kötü malzeme kullanmazlar o derece.

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
arkadaşlar teknoloji şans işidir, vestel alırsın memnun kalırsın, arkadaşın samsung al dedi diye gider alırsın servisten çıkmaz, söversin samsunga ve arkadaşına.. allah herkese akıl vermiş, gidin araştırın, gerekiyorsa panellerine bakın teknik veri olarak. gidin kullanıcı grupları var, onlara yazın. fikirlerini alın, kesmedi mi? gidin büyük marketlere elinizde 4k, hd, 720p kısa görüntülerle.. tv nin başından yarım saat ayrılmayın, kimse bişi diyemez size. oynatın bakın bakalım istediğiniz gibi mi tv.

bol keseden atmak kolay, her göz farklıdır, insanların tatmin seviyesi farklıdır, kimisi "ben aldım, kimseye sormadan ben yaptım" derdindedir. ama şu var, bile bile de lades demeyin, insanlar bu devirde samsung lg sony gibi tvlere yöneliyorsa bir bildikleri vardır diye de düşünün. herkes salak bir siz mi akıllısınız?
tabii burda önemli olan birşey var o da para. para kimdeyse söz sahibi o dur, gidip yumatu alsa da bişi diyemeyiz.

söylediklerim yanlış anlaşılmasın. herkese saygılar

edit: kimi insan tv nin büyük olmasını ister, kimi insan tvden bilgisayar performansı ister, banding sorununa takılır, tvdeki web tarayıcı her siteyi açamıyor diye takılır, kimisi de açar sadece tv izler, tercihlere göre şekillendirin kafanızda büyütmeyin o marka bu markayı..

Entürkteynment

Doçent
Reaksiyon puanı
186
Arkadaşın dediği gibi şans işi. Kendiniz araştırın. Ayrıca mağazalarda ki görüntüler yanıltıcı. Kanallarda ki görüntü kalitesinin üstünde görüntü seyrettiriyolar mağazada.

unsur

Asistan
Reaksiyon puanı
106
arkadaşlar teknoloji şans işidir, vestel alırsın memnun kalırsın, arkadaşın samsung al dedi diye gider alırsın servisten çıkmaz, söversin samsunga ve arkadaşına.. allah herkese akıl vermiş, gidin araştırın, gerekiyorsa panellerine bakın teknik veri olarak. gidin kullanıcı grupları var, onlara yazın. fikirlerini alın, kesmedi mi? gidin büyük marketlere elinizde 4k, hd, 720p kısa görüntülerle.. tv nin başından yarım saat ayrılmayın, kimse bişi diyemez size. oynatın bakın bakalım istediğiniz gibi mi tv.

bol keseden atmak kolay, her göz farklıdır, insanların tatmin seviyesi farklıdır, kimisi "ben aldım, kimseye sormadan ben yaptım" derdindedir. ama şu var, bile bile de lades demeyin, insanlar bu devirde samsung lg sony gibi tvlere yöneliyorsa bir bildikleri vardır diye de düşünün. herkes salak bir siz mi akıllısınız?
tabii burda önemli olan birşey var o da para. para kimdeyse söz sahibi o dur, gidip yumatu alsa da bişi diyemeyiz.

söylediklerim yanlış anlaşılmasın. herkese saygılar

edit: kimi insan tv nin büyük olmasını ister, kimi insan tvden bilgisayar performansı ister, banding sorununa takılır, tvdeki web tarayıcı her siteyi açamıyor diye takılır, kimisi de açar sadece tv izler, tercihlere göre şekillendirin kafanızda büyütmeyin o marka bu markayı..

Haklısın, teknoloji şans işi sonuna kadar katılıyorum. Ama bugüne kadar gerek mağazada gerekse almış olduğum Vestel ürünlerine bakarak şunu net bir şekilde söyleyebilirim. Bu şans hep mi Vestel üründe olur. Aynı kalite mal üretirsin, şanssız bir şekilde hatalı üründür, bazı markaların servisi kötüdür. Dersin ki şans işte binlerce model sattı, tek tük böyle arıza verdi. Kendi adıma söyleyim, misal ben; ondan bahsetmiyorum ki Arızalı veya servis kalitesi falan değil ki mesele. Ürünler kalitesiz, Sesi tenekeden çıkmış gibi televizyonu hemen iade etmiştim, görüntüyü sorma tarif edemiyorum bile. ayrıca malzeme kaliteside kötü. Yerli bir marka diye beğenilmemezlik yapılmıyor ki iyi kalite istemiyorum, orta düzeyde birşey yapsın, önce ben sipariş veriyim. Mesela Arçelik mi Vestel mi diye sorsalar, hiç düşünmeden Arçelik ürünü daha iyi derim.

Aynı kalitede ürün bozuk olsa dersinki, şans benimki bozuldu. Ama gidip kalitesiz malı alırsan bozulmasa bile, görüntü ve ses bakımından berbat bir tv izlemeyi tercih ediyorsan bile bile lades demektir.