Samsung M20 mi ? Honor 10 lite mı ? Huawei Psmart 2019 mu ?

Bu konuyu okuyanlar

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Redmi note 7 kullanan bir dost var mıdır acaba ? Varsa çok mutlu eder beni :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Pie ile bu ram tartışması sona erdi.
3Gb RAM, OneUI+Pie ile sıkıtılı bir durum ben A20 de göremedim ki A20 SoC açısından M20 den 1 basamak daha geride gibi.

M20'nin en büyük handikapı Samsung'un PLS TFT ekranı. 5000 mAh bataryası da bu sebeple konulmuş. Yabancı forumlarda ve bazı comment'lerde bu konuda eleştiri mevcut.

A20'nin 4000'lik bataryası ise m20'den çok daha iyi performans veriyor çünkü ekran AMOLED. 9 saate yakın ekran süresi ile 2 gün kullandım A20'yi.

Ahize hoparlör kalitesi de gayet iyi A20'nin. M20 nin çok farklı olacağını zannetmiyorum kullananlar fikrini belirtebilir.
PLS TFT tamam biraz kötü bir ekran teknolojisi olabilir ancsk neden bu kadar eleştirildi yorumunuzu alabilir miyim ?

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Redmi note 7 kullanan bir dost var mıdır acaba ? Varsa çok mutlu eder beni :)

PLS TFT tamam biraz kötü bir ekran teknolojisi olabilir ancsk neden bu kadar eleştirildi yorumunuzu alabilir miyim ?

Eleştirilmesinin sebebi biraz da beklentiler sanırım. Samsung her daim amoled ile yürüdüğü için.

PLS TFT'yi de J7 Prime da bol satışı görünce biraz geliştirdiler ama ciddi anlamda enerji tüketimi fazla olan bir panel.

Bazı yabancı forum ve sitelerde de ciddi baş ağrısı yaptığı konuşuldu.

Doğrudur dostum ama yeni çıkacak uygulamaları düşününce insan tereddüt ediyor açıkçası. Benim 2015 yılında aldığım LG G4 cihazımda 3gb ram vardı, üzerinden 4 yıl geçmiş. İleriyi de düşününce bir tık yükseltmek mantıklı görünüyor uzun kullanım için.

Hocam G4 zamanı daha yeni yeni 3 -4 GB ram li cihazlar çıkıyordu. 4 olunca millet "Oha benim notebook 4 gb" diye gülüyordu.

Zamanla 3 Gb Ram yaygınlaştı. Şimdilerde 4'e bile burun kıvırıyoruz.

Android'in temelinde LMK denilen bir sistem yer alır. Şöyle anlatayım. Siz 32 Gb RAM'li bir Android cihaz alsanız bile tüm daemon'lar (yani android ve linux'daki adları ile servisler) arka planda kısaca RAM de dururlar.

Uzun lafın kısası, ram ne kadar boş olursa android uygulamaları o kadar yayılır ram'e

Ram i daha fazla dolduracak bir uygulama çalıştırırsanız LMK devreye girer ve en eski uygulamayı KILL eder. Bu prensip linuxda da böyle unixde de böyle.

Yani boş ram'e felan takılmayın android'de.

Uzun kullanım diyorsunuz da 3.7 yıl da bir cihaz değiştirme ortlamamız var. Misal ben elimde bulunan S7 den memnunum. 3 yıl oldu. Fakat gittikçe sıkılmaya başladım. Bilgisayar gibi buzdolabı gibi düşünmeyin bunları. 5. yıla kalmadan yedek cihaz oluyor arkadaşlar.

Son düzenleme:

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Eleştirilmesinin sebebi biraz da beklentiler sanırım. Samsung her daim amoled ile yürüdüğü için.

PLS TFT'yi de J7 Prime da bol satışı görünce biraz geliştirdiler ama ciddi anlamda enerji tüketimi fazla olan bir panel.

Bazı yabancı forum ve sitelerde de ciddi baş ağrısı yaptığı konuşuldu.

Hocam G4 zamanı daha yeni yeni 3 -4 GB ram li cihazlar çıkıyordu. 4 olunca millet "Oha benim notebook 4 gb" diye gülüyordu.

Zamanla 3 Gb Ram yaygınlaştı. Şimdilerde 4'e bile burun kıvırıyoruz.

Android'in temelinde LMK denilen bir sistem yer alır. Şöyle anlatayım. Siz 32 Gb RAM'li bir Android cihaz alsanız bile tüm daemon'lar (yani android ve linux'daki adları ile servisler) arka planda kısaca RAM de dururlar.

Uzun lafın kısası, ram ne kadar boş olursa android uygulamaları o kadar yayılır ram'e

Ram i daha fazla dolduracak bir uygulama çalıştırırsanız LMK devreye girer ve en eski uygulamayı KILL eder. Bu prensip linuxda da böyle unixde de böyle.

Yani boş ram'e felan takılmayın android'de.

Uzun kullanım diyorsunuz da 3.7 yıl da bir cihaz değiştirme ortlamamız var. Misal ben elimde bulunan S7 den memnunum. 3 yıl oldu. Fakat gittikçe sıkılmaya başladım. Bilgisayar gibi buzdolabı gibi düşünmeyin bunları. 5. yıla kalmadan yedek cihaz oluyor arkadaşlar.
Haklısın dostum, ben de 4 yıl LG G4 kullandım. En son yine bootloop olunca attım kenara yeni cihaz bakıyorum. Ramin yüksek olmasını daha çok arka arkaya 4-5 uygulama kullananlar için öneriyorum, eski uygulamayı kapatmak zorunda kalmadan çoklu işlemi görebilmesi için.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Haklısın dostum, ben de 4 yıl LG G4 kullandım. En son yine bootloop olunca attım kenara yeni cihaz bakıyorum. Ramin yüksek olmasını daha çok arka arkaya 4-5 uygulama kullananlar için öneriyorum, eski uygulamayı kapatmak zorunda kalmadan çoklu işlemi görebilmesi için.

Hocam Huawei kendi arayüzünde saçma bir sistem kullandı. P Smart 2019 da tonla şikayet oldu. Bu yüzden huawei'den bir miktar uzak durun derim.

4-5 uygulama aynı anda kullanacaksanız A serisine bakın derim.

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Hocam Huawei kendi arayüzünde saçma bir sistem kullandı. P Smart 2019 da tonla şikayet oldu. Bu yüzden huawei'den bir miktar uzak durun derim.

4-5 uygulama aynı anda kullanacaksanız A serisine bakın derim.
Doğrudur dostum. Ben genel olarak Çin menşeili cihazlara pek güvenmiyorum, Kore daha mantıklı geliyor. Şu an için aklıma A50 ve LG G7 modelleri var, bütçeye göre ikisinden birini almaya çalışacağım. Eğer bütçe yetmezse A30, daha da arttırabilirsem P30 modelleri de aklımda. Huawei için pek olumsuz yazılara denk gelmemiştim ama, söylediğiniz iyi oldu bir bakınacağım detaylıca. Özellikle Xiaomi cephesinde çok fazla olumsuz yoruma denk geliyorum

consolewriteline

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
bence sen en iyisi benim Honor 9x'i bekle çünkü Kirin 810 ile gelecek ve tam ekranlı bir tasarımı olacak ayrıca Honor 10 Lite'da micro usb girişi var o yüzden almanı önermiyorum
Senin kafan çalışmıyor mu?
1900 TL bütçeye henüz tanıtımı dahi yapilmayan ve muhtemelen +3000 TL gelecek telefon önerisi yapıp biraz bekle diyecek neyi düşünüyorsun

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
ne için kullanacağına göre değişir
eğer direk sosyal medyaya gireyim ara sıra video foto çekeyim inter üzerinden işlem yapayim diyorsan 3gb ramli bir telefon fazlasıyla sana yeter

cidden 6 gb lı 8 hatta 12 gb li ram kullanan telefonu yapacaksınız ?

o kadar paranız varsa gidin bilgisayar alın

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Senin kafan çalışmıyor mu?
1900 TL bütçeye henüz tanıtımı dahi yapilmayan ve muhtemelen +3000 TL gelecek telefon önerisi yapıp biraz bekle diyecek neyi düşünüyorsun
beklediğine değecek fiyat bence 3000 tl'nin altında gelir Kirin 980 yok sonuçta neden 3000'in üzerinde gelsin ki ?
ayrıca fiyatı hep 3000 tl kalmayacak ki zamanla düşecek
bu arada tanıtımı 23 temmuz'da yapılacak

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
beklediğine değecek fiyat bence 3000 tl'nin altında gelir Kirin 980 yok sonuçta neden 3000'in üzerinde gelsin ki ?
ayrıca fiyatı hep 3000 tl kalmayacak ki zamanla düşecek
bu arada tanıtımı 23 temmuz'da yapılacak
Bütçe 2200 den fazlasını geçemeyeceği için maalesef hayal olabilir benim için :(

alikemal580

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
eski model ortaalt segment cihaz alacağına bikaç yıl önceki amiral gemilerini almanı tavsiye ederim. çünkü cidden daha performanslı ve uzun ömürlü oluyorlar. güncelleme almıyorlar dersen zaten android telefonlar genelde güncelleme sıkıntısı oluyor.yani amiral gemisi al bence. ben sıfır iphone 5s aldım mesala 1 hafta önce j4+ dan iphone 5s e geçtim çok memnun kaldım

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
eski model ortaalt segment cihaz alacağına bikaç yıl önceki amiral gemilerini almanı tavsiye ederim. çünkü cidden daha performanslı ve uzun ömürlü oluyorlar. güncelleme almıyorlar dersen zaten android telefonlar genelde güncelleme sıkıntısı oluyor.yani amiral gemisi al bence. ben sıfır iphone 5s aldım mesala 1 hafta önce j4+ dan iphone 5s e geçtim çok memnun kaldım
Dostum her şey tamam da sıfır 5s’i nerden buldun ? keşke onu hiç açmadan saklasaydın ileride çok para ederdi :)

alikemal580

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Dostum her şey tamam da sıfır 5s’i nerden buldun ? keşke onu hiç açmadan saklasaydın ileride çok para ederdi :)
internette gezinirken buldum uygun fiyata veriyordu hemde bende telefonumdan memnun değildim satip 5s aldım. (hıyar çıkacak diye korkmuştum ama ciddden sıfır telefon geldi

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
internette gezinirken buldum uygun fiyata veriyordu hemde bende telefonumdan memnun değildim satip 5s aldım. (hıyar çıkacak diye korkmuştum ama ciddden sıfır telefon geldi
Hayırlı olsun şimdiden güle güle kullan :) söylemesi ayıp ne kadara aldın ?