Samsung Laptop'umda güç var ekran gelmiyor.

Bu konuyu okuyanlar

sedat_solak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Samsung İ5 Laptopum var Amd ve İntel ekran kartlarına sahip gömülü şekilde fakat 2 yıl önce amd ekran kartım yandığı için İntel ile devam ediyorum. Son bir kaç gündür bilgisayarımı açmak istediğimde güç geliyor ama ekran gelmiyor 5 veya 6 kez kapatıp açtığımda bazen geliyor bazen yine gelmiyor. Ekran gelmeme sorunu diye arattığımda 5-6 farklı çözüm gördüm hepsini denedim (15sn güç tuşuna basma, ısıtarak kendi kendini kapatma) ama nafile hala gelmiyor çözüm yolu söylerseniz sevinirim.

Son düzenleyen moderatör:

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Fan temizliği yaptınız mı? Aşırı sıcaklıktan kapanabilir. Ayrıca GPU'da sorun olabilir. Bir teknik servise baktırmakta fayda var.

sedat_solak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Fan temizliği yaptınız mı? Aşırı sıcaklıktan kapanabilir. Ayrıca GPU'da sorun olabilir. Bir teknik servise baktırmakta fayda var.
Kapanma sorunu yok hocam ekran gelmiyor fan temizliği 3 ayda bir yapıyorum hatta dün açtım daha içini temiz içerisi

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Kapanma sorunu yok hocam ekran gelmiyor fan temizliği 3 ayda bir yapıyorum hatta dün açtım daha içini temiz içerisi
O zaman sorun büyük ihtimal GPU'da... BIOS ekranı geliyor mu? Eğer geliyorsa kullanılacak kart olarak iGPU yani Intel GPU'yu etkinleştirin... Eğer olmaz ise servise baktırmanızda fayda var.

sedat_solak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
O zaman sorun büyük ihtimal GPU'da... BIOS ekranı geliyor mu? Eğer geliyorsa kullanılacak kart olarak iGPU yani Intel GPU'yu etkinleştirin... Eğer olmaz ise servise baktırmanızda fayda var.
Hiç bir şey gelmiyor sadece siyah ekran oluyor açılmadığı zamanlar açılınca tamamen açılıyor zaten şuan açabildim o sayede buradayım :)

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Hiç bir şey gelmiyor sadece siyah ekran oluyor açılmadığı zamanlar açılınca tamamen açılıyor zaten şuan açabildim o sayede buradayım :)
Dediğim gibi, GPU'da sorun olabilir. Bir servise göstermeniz çok daha iyi olacaktır. Yazılımsal birşey gibi durmuyor.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
bilgisayarı açtığınızda güç geliyor ve işlem yapıldığına dair yanıp sönen silindir şeklindeki (genelde silindir, disk şeklinde simge olur) simge faal ise ve zaman zaman ekrana görüntü geliyorsa ekran kablolarında gevşeme olabilir... vga veya diğer çıkışlardan başka bir ekrana bağlayın, eğer görüntü alınabiliyorsa sorun ekran kartında değil , ekran ya da kablolardadır.

Mami5656

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung İ5 Laptopum var Amd ve İntel ekran kartlarına sahip gömülü şekilde fakat 2 yıl önce amd ekran kartım yandığı için İntel ile devam ediyorum. Son bir kaç gündür bilgisayarımı açmak istediğimde güç geliyor ama ekran gelmiyor 5 veya 6 kez kapatıp açtığımda bazen geliyor bazen yine gelmiyor. Ekran gelmeme sorunu diye arattığımda 5-6 farklı çözüm gördüm hepsini denedim (15sn güç tuşuna basma, ısıtarak kendi kendini kapatma) ama nafile hala gelmiyor çözüm yolu söylerseniz sevinirim.

Abi aynı sorun bendede başladı sen bir çözüm bulabildin mi

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,737
GPU kaynaklı gibi gözüküyor. Arkadaşlarımızın dediği gibi bir servise ya da profesyonele başvurmakta yarar var. Nadiren olsa da bile bazen RAM ya da CPU kaynaklı bile olabiliyor.