Samsung Laptop'umda güç var ekran gelmiyor.

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

sedat_solak

Üyecik
Samsung İ5 Laptopum var Amd ve İntel ekran kartlarına sahip gömülü şekilde fakat 2 yıl önce amd ekran kartım yandığı için İntel ile devam ediyorum. Son bir kaç gündür bilgisayarımı açmak istediğimde güç geliyor ama ekran gelmiyor 5 veya 6 kez kapatıp açtığımda bazen geliyor bazen yine gelmiyor. Ekran gelmeme sorunu diye arattığımda 5-6 farklı çözüm gördüm hepsini denedim (15sn güç tuşuna basma, ısıtarak kendi kendini kapatma) ama nafile hala gelmiyor çözüm yolu söylerseniz sevinirim.

Son düzenleyen moderatör:

Frosa

Dwayne Rock Johnson
Fan temizliği yaptınız mı? Aşırı sıcaklıktan kapanabilir. Ayrıca GPU'da sorun olabilir. Bir teknik servise baktırmakta fayda var.

Frosa

Dwayne Rock Johnson
Kapanma sorunu yok hocam ekran gelmiyor fan temizliği 3 ayda bir yapıyorum hatta dün açtım daha içini temiz içerisi
O zaman sorun büyük ihtimal GPU'da... BIOS ekranı geliyor mu? Eğer geliyorsa kullanılacak kart olarak iGPU yani Intel GPU'yu etkinleştirin... Eğer olmaz ise servise baktırmanızda fayda var.

sedat_solak

Üyecik
O zaman sorun büyük ihtimal GPU'da... BIOS ekranı geliyor mu? Eğer geliyorsa kullanılacak kart olarak iGPU yani Intel GPU'yu etkinleştirin... Eğer olmaz ise servise baktırmanızda fayda var.
Hiç bir şey gelmiyor sadece siyah ekran oluyor açılmadığı zamanlar açılınca tamamen açılıyor zaten şuan açabildim o sayede buradayım :)

Frosa

Dwayne Rock Johnson
Hiç bir şey gelmiyor sadece siyah ekran oluyor açılmadığı zamanlar açılınca tamamen açılıyor zaten şuan açabildim o sayede buradayım :)
Dediğim gibi, GPU'da sorun olabilir. Bir servise göstermeniz çok daha iyi olacaktır. Yazılımsal birşey gibi durmuyor.

PARAzitCELL

Dekan
bilgisayarı açtığınızda güç geliyor ve işlem yapıldığına dair yanıp sönen silindir şeklindeki (genelde silindir, disk şeklinde simge olur) simge faal ise ve zaman zaman ekrana görüntü geliyorsa ekran kablolarında gevşeme olabilir... vga veya diğer çıkışlardan başka bir ekrana bağlayın, eğer görüntü alınabiliyorsa sorun ekran kartında değil , ekran ya da kablolardadır.

Mami5656

Üyecik
Samsung İ5 Laptopum var Amd ve İntel ekran kartlarına sahip gömülü şekilde fakat 2 yıl önce amd ekran kartım yandığı için İntel ile devam ediyorum. Son bir kaç gündür bilgisayarımı açmak istediğimde güç geliyor ama ekran gelmiyor 5 veya 6 kez kapatıp açtığımda bazen geliyor bazen yine gelmiyor. Ekran gelmeme sorunu diye arattığımda 5-6 farklı çözüm gördüm hepsini denedim (15sn güç tuşuna basma, ısıtarak kendi kendini kapatma) ama nafile hala gelmiyor çözüm yolu söylerseniz sevinirim.
Abi aynı sorun bendede başladı sen bir çözüm bulabildin mi

stat counter