Samsung Gear S3 Frontier Kullanıcıları

Bu konuyu okuyanlar

Snickers

Müdavim
Reaksiyon puanı
272
Samsung Gear S3 Frontier test merkezimizde! Samsung'un yeni nesil akıllı saatinin merak edilen detaylarını sizlere aktarıyoruz. Karşınızda Samsung Gear S3 Frontier!
samsung-gear-s3-frontier-inceleme.jpg

Kısa bir süre önce ülkemizde resmi satışı başlayan Samsung Gear S3 Frontier bir önceki modele kıyasla ciddi geliştirmelere sahip. 1299 TL fiyat ile satılan Samsung Gear S3 Frontier video incelemesi ile merak edilen soruları cevaplıyoruz.

gear-s3-frontier.JPG

Samsung Gear S3 Frontier kutu içeriği

Samsung Gear S3 Frontier akıllı saatin inceleme videosu ile sizler baş başa bırakıyoruz. Aşağıda Gear S3 Frontier modeline ait önemli bilgileri okuyabilirsiniz. İyi seyirler...

Samsung Gear S3 Frontier tasarım detayları
Samsung Gear S3 Frontier, son derece şok bir tasarıma sahip. 316L paslanmaz çelik kasaya sahip olan saatin, döner yapıdaki çerçevesi ve dokunma hissi arttırılmış olan butonları saatin üst düzey bir görünüme sahip olmasını sağlıyor. Ekran boyutundaki büyüme ise kasanın da büyümesini sağlayarak, saati daha kaslı bir hale getirmiş.

22 mm'lik standart kordon bağlantı desteği sayesinde, kişisel saat kordonlarının da kullanılabilmesi güzel bir detay olmuş. Saatin 1.3 inçboyutlu Super AMOLED ekranı Gorilla Glass SR+ Teknolojisi ise korunuyor.

Üzerindeki dahili mikrofona ek olarak saatin sol tarafına yerleştirilen hoparlör ile telefon görüşmesi yapılırken,dahili hafızaya atabileceğiniz müzikleri de dinleyebilirsiniz.

Saatin sahip olduğu IP68 sertifikası 1.5 metreye kadar 30 dakika süre boyunca suya dayanıklı bir yapıya sahip. Bu sayede saati su altında belirli bir süre içinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. 49 x 46 x 12.9 mm ölçülere sahip olan saatin ağırlığı ise sadece 63 gram.

Samsung Gear S3 teknik özellikleri
1.3 inç boyutlu SUPER AMOLED ekran, 360 x 360 çözünürlüğe sahip. Yüzde 48.1 ekran gövde oranına sahip olan saatin inç başına düşen piksel oranı ise 278 ppi seviyesinde. Saatin ekranı ise Gorilla Glass SR+ teknolojisi ile kırılma ve çizilmelere karşı dayanıklı hale getirilmi.

Samsung'un Exynos 7270 işlemcisi, çift çekirdekte 1 Ghz saat frekans hızına sahip. 768 MB RAM ve 4 GB dahili depolama alanına sahip olan Gear S3 Frontier akıllı saatte Bluetooth 4.2, WiFi 802.11 b/g/n, GLONASS gibi bağlantı özellikleri yer alıyor.

Tizen 2.3.2 işletim sistemine sahip olan saatte yer alan batarya ise 380 mAh seviyesine çıkartılmış.

Samsung Gear S3 Frontier artıları
Şık tasarım ve kaliteli kasa malzemesi

22 mm kordon ile kordon çeşitliliği

Kaliteli ekran ve ekran deneyimi

Döner yapılı çerçeve ile kullanım kolaylılığı

Başarılı arayüz

Telefon görüşmesi ve müzik dinleme desteği

Bağımsız WiFi ve GPS desteği

Güçlü işlemci

4 gün varan pil ömrü

Samsung Gear S3 Frontier eksileri
Tizen işletim sistemi

Uygulama çeşitliliğinin zayıf olması

Popüler uygulamaların olmayışı

Diğer Android cihazlarla kısıtlı etkileşim

iOS desteği henüz yok

Fiyatı biraz yüksek

Samsung Gear S3 Frontier teknik özellikleri
Boyut: 49 x 46 x 12.9 mm 63 gram
Ekran: 1.3 inç Super AMOLED 360 x 360 çözünürlük
Ekran koruma: Gorilla Glass SR+
İşletim Sistemi: Tizen 2.3.2
İşlemci: Exynos 7270 1 Ghz çift çekirdek
RAM: 768 MB
Depolama: 4 GB
Batarya: 380 mAh
Bağlantı: 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.2, NFC

Kaynak: SDN

mami215

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar şimdiden yardımcı olanlara tesekkürler..

Sizin gibi bu işlerde pro insanlaradan ancak yardım alabileceğimi düşünüyorum bekliyorum

1. Telefonum samsung j7 1.5 ram ı de var.. j5 e baglanıor ama j7 ye baglanmıyor..
2. Gear s3 ün hala sürümü 2.3.2.3 bu normalmi .. gearda sunucuya baglanılamadı diyor.
j5 telefonda da son sürümdür dior ...

mami215

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
*** hiç kimse yokmu koskaca sdn ailesi nerede ??

SmtSvm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bir frontier kullanıcısıyım. Yaklaşık 4-5 ay oldu alalı ve gayet memnunum. Bu sabah Gear'a bir güncelleme geldi. Pil ömrü ile alakalı sanıyorum. Bu arada her ne kadar frontier kullanıyor olsam da, klasik modelinin kayışı çok daha güzel.

B.H.U

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Saatimde son 1,1bucuk aydir mor ekran sorunu var. Gunde bi kac kere yada 2 gunde bir saate bakmak icin yukari kaldirdigimda ekran mor bir halde oluyor. Solda turuncu olarak bildirim noktasi oluyor birde. Herhangi bir tusa basinca yada ekrani kapatip tekrar actigimda duzelmis oluyor. Hem kendim sifirladim cok kez hemde samsung emaar magazasina goturdum yazilim tekrardan yuklendi ama yine ayni sorun var. İnternettede arastirdim hic bir sey bulamadim. Neden oluyodur acaba ? Yardimci olursaniz cok sevinirim.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Saatimde son 1,1bucuk aydir mor ekran sorunu var. Gunde bi kac kere yada 2 gunde bir saate bakmak icin yukari kaldirdigimda ekran mor bir halde oluyor. Solda turuncu olarak bildirim noktasi oluyor birde. Herhangi bir tusa basinca yada ekrani kapatip tekrar actigimda duzelmis oluyor. Hem kendim sifirladim cok kez hemde samsung emaar magazasina goturdum yazilim tekrardan yuklendi ama yine ayni sorun var. İnternettede arastirdim hic bir sey bulamadim. Neden oluyodur acaba ? Yardimci olursaniz cok sevinirim.
2-3 defa eğer sorunu yaşadıysanız 4. defa götürün. Teknik servisten kusurludur raporu isteyin onarım falanla uğraşmasınlar sadece kusurludur raporu versinler. Dilekçe yazın Samsung'a ve THH'ye gidin.
Şu konuyu inceleyin derim. https://forum.shiftdelete.net/threa...kkinda-bilinmesi-yapilmasi-gerekenler.391545/ aynı prosedürler bence saatler içinde geçerlidir.

B.H.U

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Ben servise daha 2 gun once ilk defa goturdum. Pazartesi gunu bir daha cagirdilar servisten sonra ayni seyi yaptigi icin bu sefer parca degisimi olarak gozukuyor dediler. Umarim ekran yada anakart degistigi zaman hallolur bir problemdir. Gonderdiginiz bilgilendirme yazisi icin tesekkur ederim. İnsallah o zamana kadar yorulmadan yormadan duzelir saat.

ayfly

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar saatimde su an son sürüm tizen kurulu.söyle bir sorun var.saatin ekranı kendi kendine zoom oluyor büyüyor ekran.ekrana 3 kez tıklayınca düzeliyor.bazende kapatıp açmak zorunda kalıyorum.eski tizen sürümlerinde böyle birşey yaşamamıştım.bunu yaşayıp çözen bir arkadaş var mı acaba.?