Samsung Galaxy Watch desteğini sonlandırdı

Bu konuyu okuyanlar

lucassindo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yaklaşık 5 gündür Samsung, Samsung olmayan cihazlarla bağlantı kuran akıllı saatlerinde etkileşimi sonlandırdı.

Yani Galaxy Watch saatiniz Samsung bir cihaz ile kullanmanız mümkün değil. Samsung Account'a giriş yapmak isteyen binlerce insan beyaz bir sayfayla karşılaşıyor. Samsung resmi forum sayfalarında da tartışılan konuyla ilgili sayısız başlık açılmış fakat Samsung'dan resmi bir dönüş yok.

Söylentilere göre Samsung Samsung olmayan cihazlarla bağlantıyı sonlandırdığı söyleniyor.

Herkese geçmiş olsun :)

https://us.community.samsung.com/t5...ar-app-on-phone-White-screen/m-p/585282#M7699

70301

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
Bence böyle bir karar almazlar. Alsalar bile yeni çıkan ürünler ile hayata geçirilmesi gereken bir durum. Resmi bir açıklama olmadıkça itibar etmemek lazım ancak şunu belirtmek isterim watchı ben iphone 6 altı kullanırken almıştım 5 ay kadar da kullandım, sorunsuz kullandım ancak şimdi s10+ ile daha uyumlu ve detay özellikleri ile birlikte kullanıyorum. Yani ios ile bir nebze de olsa kısıtlı özellikler mevcut.

lucassindo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bence böyle bir karar almazlar. Alsalar bile yeni çıkan ürünler ile hayata geçirilmesi gereken bir durum. Resmi bir açıklama olmadıkça itibar etmemek lazım ancak şunu belirtmek isterim watchı ben iphone 6 altı kullanırken almıştım 5 ay kadar da kullandım, sorunsuz kullandım ancak şimdi s10+ ile daha uyumlu ve detay özellikleri ile birlikte kullanıyorum. Yani ios ile bir nebze de olsa kısıtlı özellikler mevcut.
Samsung resmi forum sayfasında bir çok kullanıcı samsung destek merkeziyle görüşmesinde, destek veremediklerini ve kapatıldığını söylemiş, ki bu kadar büyük bir firma giriş yapmaya çalışan samsung harici kullanıcılara beyaz ekran vermesi normal bir şey değil. Samsung sahibi olanlar rahatlıkla saatlerini kullanabiliyor...

Bende Türkiye Samsung ile görüşmemde biz Android uyumlu dedik telefon uyumlu demedik gibi bir dönüş yaptılar :)

2.000 liralık adım sayarım oldu çok mutluyum.

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
Samsung resmi forum sayfasında bir çok kullanıcı samsung destek merkeziyle görüşmesinde, destek veremediklerini ve kapatıldığını söylemiş, ki bu kadar büyük bir firma giriş yapmaya çalışan samsung harici kullanıcılara beyaz ekran vermesi normal bir şey değil. Samsung sahibi olanlar rahatlıkla saatlerini kullanabiliyor...

Bende Türkiye Samsung ile görüşmemde biz Android uyumlu dedik telefon uyumlu demedik gibi bir dönüş yaptılar :)

2.000 liralık adım sayarım oldu çok mutluyum.

Çok saçma bir durum, bence halen bir resmi açıklama yapmak zorundalar zira "Samsung Galaxy Watch, iOS 9.0, Android 5.0 ve üst sürümleriyle çalışan tüm akıllı telefon modelleriyle birlikte kullanılabilir olması nedeniyle kullanıcısını tek bir akıllı telefon modeli kullanmak zorunda bırakmıyor." yazıyorlar ürün açıklamasına...

İos mu kullanıyorsunuz?

lucassindo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Çok saçma bir durum, bence halen bir resmi açıklama yapmak zorundalar zira "Samsung Galaxy Watch, iOS 9.0, Android 5.0 ve üst sürümleriyle çalışan tüm akıllı telefon modelleriyle birlikte kullanılabilir olması nedeniyle kullanıcısını tek bir akıllı telefon modeli kullanmak zorunda bırakmıyor." yazıyorlar ürün açıklamasına...

İos mu kullanıyorsunuz?
Huawei P20 pro kullanıyorum.
Yabancı forumlarıda incelediyseniz herkes aynı düşüncede Samsung zorla Samsung cihaz aldırmaya çalışıyor.

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
Huawei P20 pro kullanıyorum.
Yabancı forumlarıda incelediyseniz herkes aynı düşüncede Samsung zorla Samsung cihaz aldırmaya çalışıyor.

Çok saçma, şu an siz kullanamıyor musunuz. Yani hesaplardan sizi çıkarmışlar mı?

lucassindo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Videoda saate bağlı gibi telefon, veri alıyor.
Almasında şu an için bir sıkıntı yok fakat bağlantıyı kesip tekrar bağlantı yapmaya kalktığınızda, hiç bir saat yüzünü indiremezsiniz veya uygulama indirmek imkansız. Şuan Galaxy Watch saat alıp yeni bir telefona bağlamaya kalktığınızda hiç bir uygulama vs indiremezsiniz.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Samsung tam Apple kafasıyla iş yapmış.
Bunu Apple yapsa kimse yadırgamaz.

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
Almasında şu an için bir sıkıntı yok fakat bağlantıyı kesip tekrar bağlantı yapmaya kalktığınızda, hiç bir saat yüzünü indiremezsiniz veya uygulama indirmek imkansız. Şuan Galaxy Watch saat alıp yeni bir telefona bağlamaya kalktığınızda hiç bir uygulama vs indiremezsiniz.

Yazık gerçekten, insanlar dünya para veriyor bu cihazlara... Var olan bir şeyi birden kesmek ne demek anlamış değilim! Ancak eminim büyük bir tepki alacaklar ve bu aslında yasal bir süreçte ortaya çıkarabilir.