Samsung Galaxy S9 ve S9+ Kullananlar Kulübü

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Benim gibi batarya sorunu yaşanlara önerim fabrika ayarlarına dönmeniz. Recovery menüsünden tamamen sıfırladım ve yeniden kurdum cihazı , cihaz aşırı hızlandı. Android Q gelince de yapmayı düşünüyorum bu sıfırlamayı. Pil performansı düzeldi 5 - 5.5 saat ekran süresi alıyorum ayrıca cihazın ısınma sorunu düzeldi. Call Of Duty gibi bir oyunu 3 4 el arka arkaya girmeme rağmen cihaz eli yakacak derecede ısınmıyor hafif ısınıyor. Önceden kamera tarafı ateş gibi oluyordu.

ALizadEmin

Üyecik
Benim gibi batarya sorunu yaşanlara önerim fabrika ayarlarına dönmeniz. Recovery menüsünden tamamen sıfırladım ve yeniden kurdum cihazı , cihaz aşırı hızlandı. Android Q gelince de yapmayı düşünüyorum bu sıfırlamayı. Pil performansı düzeldi 5 - 5.5 saat ekran süresi alıyorum ayrıca cihazın ısınma sorunu düzeldi. Call Of Duty gibi bir oyunu 3 4 el arka arkaya girmeme rağmen cihaz eli yakacak derecede ısınmıyor hafif ısınıyor. Önceden kamera tarafı ateş gibi oluyordu.
zarari olur mu bunun?

ALizadEmin

Üyecik
arkadaslar ben 2019 ocakta s9 plus aldim. accubattery uygulamasini indirdim. batarya sagligini 75% gosteriyor... bilyorum bu uygulama 100% dogru gostermiyor belki ama dogru gosterme sansi da var... 9-10 ay icin bu normal mi? 9-10 ayda 75%e inmesi normal mi sizce? acaba batarya defektmiymis de bu kadar cabuk 75%e dusmus?

Tttunahan

Profesör
arkadaslar ben 2019 ocakta s9 plus aldim. accubattery uygulamasini indirdim. batarya sagligini 75% gosteriyor... bilyorum bu uygulama 100% dogru gostermiyor belki ama dogru gosterme sansi da var... 9-10 ay icin bu normal mi? 9-10 ayda 75%e inmesi normal mi sizce? acaba batarya defektmiymis de bu kadar cabuk 75%e dusmus?
18 aylık note 8 kullanıcısıyım 2 gün önce programı indirdim %75 gözüküyodu şuanda %84 gözüküyor 75 alt limit olabilir belki

soykan44

Üyecik
Kap ve ekran koruyucusu tavsiyesi almak istiyorum?
Telefonu alalı bir yıl oldu ve iki veya 3 kere sırf yanları açıldığı için değiştirdim. Spigen nano sıvı ekran koruyucusunu düşünüyorum ama ona da güvenemiyorum...
Kap olarak da iphonelar gibi çok ve şık kaplar olmaması biraz üzüyor açıkçası...
Bu iki konu hakkında yardımcı olabilir misiniz ?

ALizadEmin

Üyecik
arkadaslar geceden sabaha kadar 11% sarj gitmesi normal mi? gece uyurken mesela sarj 36%. sabah uyandigimda 26% oluyor. wifi mobil veri filan kapali. telefonu 9 ay oldu alali. ne yapayim?

Special Forces

Profesör
Arkaplan veri kullanımı buna sebep olan şey. Çok acil bir telefon veya bildirim beklentiniz yoksa uçuş moduna almak da bunun önüne geçmek için çözüm olabilir :)
İnternet e gerek duymadan çalışan uygulamalar da var dostum bazen uçuş moduna almak sorunları çözmez.
Bende bırakıyorum ama en fazla %4 veya %5'lik bir değer kaybı yaşıyorum, bu normal bir durum. ( Benim kullanımıma göre )
İphone bu sorunu çözdü kısa bir süre önce, Umuyorum ki Samsung da çözüm yolunu en kısa zamanda bulur.

matrix_92

Üyecik
İnternet e gerek duymadan çalışan uygulamalar da var dostum bazen uçuş moduna almak sorunları çözmez.
Bende bırakıyorum ama en fazla %4 veya %5'lik bir değer kaybı yaşıyorum, bu normal bir durum. ( Benim kullanımıma göre )
İphone bu sorunu çözdü kısa bir süre önce, Umuyorum ki Samsung da çözüm yolunu en kısa zamanda bulur.
Haklısın! Arkaplanı önlemek için bir sürü şey deniyorum ama yine de önüne geçemiyorum. Sözde adaptif pil özelliği geldi daha da berbat etti performansı...

ALizadEmin

Üyecik
Screenshot_20191031-200632_Device care.jpg

Arkadaslar benim pil sonuclarim boyle. sizce iyi mi? 9 ay oldu alali. AccuBattery uygulamasi BATARYA SAGLIGINI %75 gosteriyor. normal mi? gece uyurken wifi, mobil veri kapatsam bile sabaha kadar 10% sarj tuketiyor. duzenli ram temizligi yapiyorum
bu arda turkcem peki iyi degil. ben tahmini ekran suresi olayini anlamadim. herkes ekran suresini yazmis. o tam olarak nedir? attigim resimdeki 9 saat 30dk yazmis. bunu mu diyorsunuz acaba? anlami nedir bunun?

Kısa bir süre önce değil , iOS 11 de bile bu sorun yoktu. Çok iyi bilirim şarjım 14'dü yatarken takmayı unutup yatmışım. Wifi açıktı sürekli. Ancak şarjım %1 bile düşmemiş %14 şarjım sabah kalktığımda vardı. Birazda bu sorun Samsung'dan değil Android'den kaynaklı bence. Çünkü bu bataryanın kendi kendine düşmesi çoğu Android cihazda oluyor.

Special Forces

Profesör
Kısa bir süre önce değil , iOS 11 de bile bu sorun yoktu. Çok iyi bilirim şarjım 14'dü yatarken takmayı unutup yatmışım. Wifi açıktı sürekli. Ancak şarjım %1 bile düşmemiş %14 şarjım sabah kalktığımda vardı. Birazda bu sorun Samsung'dan değil Android'den kaynaklı bence. Çünkü bu bataryanın kendi kendine düşmesi çoğu Android cihazda oluyor.
Sadece kısa süre de dememe mi takıldınız pes yani, Ayrıca sorunun Android de olduğunu bizde biliyoruz.
Ben hem S9+ hemde Xs Max kullanıyorum Apple çözdü işi Samsung da kısa zaman içerisinde çözecektir diye düşünüyorum :D

Son düzenleme:

The_King

Asistan
Açıkçası ios ile android kıyaslaması artık çok gereksiz bir hal aldı bana göre 2 side apayrı işletim sistemi Windows ile linux i kıyaslamak gibi bir şey Linux çok daha az kaynakla çalışabilir ama kullanım oranı da tercihler de ortada İos daha hızlı da olsa benim tercihim her zaman android den yana olacak

ALizadEmin

Üyecik
arkadaslar 100% sarjla kac dakka PUBG oynaya bilyorsunuz? ben test ettim 2 saat 30 dakikaya sarj bitiyor.sizlerde performans nasil? ben youtube'ta izledim iphone x'le 5saat 30 dakika oynaniyor. bu nasil oluyor? s9 plustan daha ucuz bazi telefonlarda bile 3 saat pubg oynama imkani var. acaba sadece bende mi boyle?

Special Forces

Profesör
arkadaslar 100% sarjla kac dakka PUBG oynaya bilyorsunuz? ben test ettim 2 saat 30 dakikaya sarj bitiyor.sizlerde performans nasil? ben youtube'ta izledim iphone x'le 5saat 30 dakika oynaniyor. bu nasil oluyor? s9 plustan daha ucuz bazi telefonlarda bile 3 saat pubg oynama imkani var. acaba sadece bende mi boyle?
Bunun testini yaparım, bir sonraki gün paylaşırım :)

Dediğiniz gibi en fazla 2.5 saat alıyorum bende

stat counter